کارخانه بافت فرش مسجد

کارخانه بافت فرش مسجد معمولاً انواع قالی‌ها با کیفیت‌های متنوع را تولید می‌کند که متناسب با نیازهای فضای مسجد هستند. این فرش‌ها عموماً شامل فرش‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های اسلامی و سنتی می‌باشند.

به عنوان مثال، قالی‌هایی با طرح محراب که به صورت رول‌های کناره برای صف‌های نماز جماعت طراحی گردیده‌اند. همچنین، فرش‌هایی با طرح اسلیمی و تذهیب و قالی‌هایی با نقش‌های گل و بوته‌ای که برای قرارگیری در سالن‌های نمازخانه، حسینیه‌ها و سایر اماکن مذهبی تولید می‌شوند.

پیش از اینکه به ادامه‌ی مقاله‌ی امروز بپردازیم، کلیپی کوتاه از شرکت فرش سجاده ای سبحان در شهرستان کاشان تهیه کرده‌ایم که با دیدن آن، آشنایی اولیه در مورد بافت سجاده فرش پیدا خواهید کرد.

پخش ویدیو

کارخانه بافت فرش مسجد در ایران

خرید از کارخانه بافت فرش مسجد

صنعت فرش‌بافی و تولید انواع قالی‌های دستباف و ماشینی در ایران به دلیل تاریخچه‌ی طولانی و تجربه‌ی بالایی که در این حوزه دارد، در سراسر کشور گسترش یافته است و کارخانه‌های تولید فرش مسجد و قالی منزل در بسیاری از شهرهای ایران وجود دارند.

بعضی از شهرهایی که بیش‌ترین تعداد کارخانه‌ی ریسندگی و قالی ماشینی را در بردارند شامل مشهد، تبریز، کاشان، یزد، اصفهان و کرمان هستند. علاوه بر این شهرها، کارگاه‌های کوچک مخصوص بافت قالی‌های دستباف هم در سراسر ایران وجود دارند.

در مورد کارخانه بافت فرش مسجد باید بگوییم بیش‌تر در دو شهر کاشان و مشهد شاهد چنین شرکت‌های تخصصی هستیم که از آن‌ها با نام فرش سجاده باف یاد می‌شود. از آنجاییکه فرش های مسجدی مشتریان خاص خود را دارند همانند قالی‌های خانگی و کلاسیک نیستند که در همه جا دارای نمایشگاه‌های اختصاصی باشند.

کاشان به لحاظ جغرافیایی و همچنین از نظر تعداد شهرک‌های صنعتی تخصصی در بافت قالی‌های گوناگون، مهم‌ترین تولیدکننده و صادر کننده‌ی سجاده فرش مساجد به کشورهای همسایه و حاشیه‌ی خلیج فارس محسوب می‌شود به طوریکه بیش‌ترین صادرات فرش سجاده ای برای عراق از شهرستان کاشان صورت می‌گیرد.

نصب و بافت فرش مسجد

خرید از کارخانه بافت فرش مسجد

فرش سجاده مسجد، به عنوان یکی از اجزای اساسی در مکان‌های مذهبی مانند نمازخانه‌ها و مساجد، نقش بسیار مهمی را در ایجاد فضای متعارف و متعالی برای انجام عبادات دارد. انتخاب فرش طرح سجاده برای این مکان‌ها، اهمیتی اقتصادی، عملکردی و هنری دارد. در این قسمت، به بررسی دلایل خرید مستقیم از کارخانه بافت فرش مسجد خواهیم پرداخت:

۱. قیمت مناسب و پایین: یکی از مزیت‌های قابل توجه خرید سجاده فرش از کارخانه تولیدی، قیمت مناسب و پایین آن می‌باشد. کارخانه‌های سجاده‌بافی، به دلیل داشتن فرآیندهای تولید مستقیم و کنترل شده، قادر به ارائه‌ی سجاده‌های باکیفیت با قیمتی مناسب است. این امر به مسئولین نمازخانه‌ها و مساجد امکان می‌دهد تا با هزینه‌ای کمتر، به فرش مسجدی محرابی یا تشریفاتی باکیفیت خوب دست یابند.

۲. طرح و رنگ‌های متنوع: شرکت فرش سجاده ای مسجد، به عنوان یک تولیدکننده‌ی متخصص در این زمینه، انواع طرح‌ها و رنگ‌های متنوع را برای سجاده فرش‌های مخصوص مکان‌های مذهبی ارائه می‌دهد. این تنوع نقشه‌ها، به مدیران نمازخانه‌ها و مساجد امکان می‌دهد تا با توجه به ذائقه و سلیقه‌ی خود، بهترین سجاده فرش برای مسجد را انتخاب و خریداری کنند.

کارخانه بافت فرش مسجد کاشان

۳. کیفیت بالا و مطمئن: کارخانه بافت فرش مسجد، با استفاده از مواد اولیه‌ی باکیفیت و فناوری پیشرفته، فرش‌های سجاده خوب و مناسبی را تولید می‌کند. این سجاده‌ها، مقاومت و دوام بالایی دارند و می‌توانند در برابر استفاده‌های مکرر و مکان‌های پرتردد مانند سالن‌های نمازخانه و مساجد، به صورت قابل توجهی ماندگاری داشته باشند. همچنین، فرش محرابی یا فرش تشریفاتی در کارخانجات بافندگی، از جنس‌هایی بافته می‌شوند که قابلیت جذب صدا و عایق‌بندی صحیح را دارند، این امر باعث ایجاد فضای آرام و متمرکز برای انجام عبادات می‌شود.

۴. طراحی و سفارشی‌سازی: یک کارخانه‌ی بافنده‌ی فرش مسجدی مشهد یا کاشان، قادر به ارائه‌ی خدمات طراحی و سفارشی‌سازی سجاده فرش‌ها خواهد بود. این امکان برای مدیران نمازخانه‌ها و مساجد فراهم می‌گردد تا سجاده‌ها را با توجه به نیازها و سلیقه‌ی خود سفارش دهند. آن‌ها می‌توانند طرح‌ها، نقش‌ها و حتی لوگوی خود را بر روی فرش های سجاده ای قرار دهند تا بهترین تطابق را با فضای مکان مذهبی خود داشته باشند.

۵. حفظ میراث فرهنگی: به طور کلی قالی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای هنر در فرهنگ و تاریخ ایران، نمادی از میراث فرهنگی کشور ماست. خرید سجاده فرش دستباف و یا امروزه خرید فرش ماشینی مسجدی، به معنای حمایت از صنعت و تولید داخلی نیز قلمداد می‌شود.

کارخانه تولیدی فرش مسجدی

سفارش از کارخانه بافت فرش مسجد

مراحل خرید فرش مسجد از کارخانه باید به ترتیب طی شوند که برای این منظور این مرحله‌ها را در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم:

۱. مشاوره و مشخص کردن نیازها: در این مرحله، شما با مشاوران کارخانه بافت سجاده فرش کاشان در ارتباط قرار می‌گیرید و نیازهای خود را جهت تهیه‌ی فرش سجاده ای محرابی مخصوص مکان مذهبی خود مطرح می‌کنید. شما می‌توانید در مورد طرح، ابعاد، رنگ و هر جزئیات دیگری که برایتان مهم است، صحبت کنید. مشاوران شرکت نیز راهنمایی‌های لازم را انجام خواهند داد و بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد خواهند داد.

۲. نقشه، طراحی و تأیید طرح: با بررسی نیازها و با توجه به سلیقه‌ی شما، کارخانه بافت فرش مسجد طرح فرش سجاده مورد نظر را طراحی می‌کند. طرح به شما ارائه می‌شود و شما می‌توانید آن را بررسی و اصلاح کنید تا به نتیجه‌ی نهایی دلخواه برسید. بعد از تأیید شما، نقشه نهایی تهیه می‌گردد.

کارخانه بافت فرش سجاده ای مسجد

۳. تعیین جزئیات فنی: در این مرحله، جزئیات فنی مانند ابعاد استاندارد فرش سجاده ای، جنس استفاده شده، رنگ‌ها و سایر مشخصات فنی مانند تعداد شانه و تراکم مورد تأیید قرار می‌گیرد. این اطلاعات برای تولید دقیق و مطابق با نیازهای شما استفاده می‌گردد. مهم‌ترین موضوعی که در این مرحله باید مشخص بشود، اندازه‌ی ضلع‌های مسجد یا سالن نماز است.

برای تعیین دقیق‌تر، پلن ساده‌ای از مکان مذهبی را به شکل مربع، مستطیل، ذوزنقه و یا هر شکل هندسی دیگر باید بر روی کاغذ رسم کنید و جهت قبله را هم در آن معلوم نمایید. در برخی موارد که قناسی‌هایی در اضلاع وجود دارند، نیاز خواهد بود تا با نرم‌افزارهای نقشه‌کشی مانند اتوکد اندازه‌گیری شوند.

۴. تولید و نصب سجاده فرش: با تأیید نهایی سفارش، کارخانه بافت فرش مسجد به بافت و تکمیل فرش نماز می‌پردازد. زمان تولید به تعداد سفارش‌ها و متراژ‌ها بستگی دارد که معمولا 2 هفته زمان را باید در نظر بگیرید. در پایان نصاب به همراه رول‌ها به محل اعزام می‌شوند.

Call Now Buttonتماس بگیرید