فرش سجاده ای برای عراق

ایران به عنوان پایتخت تولید انواع قالی ماشینی در جهان شناخته می‌شود که از اینرو گزینه‌ی بسیار ایده‌آلی در زمینه‌ی صادرات فرش به کشورهای همسایه‌ی خود نظیر پاکستان و افغانستان و همینطور کشورهای عربی منطقه به شمار می‌رود. یکی از مواردی که در این میان بالاترین سطح صادرات را داشته، فرش سجاده ای برای عراق و همینطور سایر کشورهای مسلمان نشین بوده است.

البته کشور ترکیه هم در زمینه‌ی نساجی یکی از قدرتمندترین کشورها در جهان محسوب می‌شود که اتفاقا بخش بزرگی از فرش ماشینی محرابی و همچنین قالی خانگی مورد نیاز کشورهای عربی را تامین می‌کند.

ابتدای کار یک کلیپ از شرکت سجاده فرش کاشان (سبحان) برایتان آماده کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم این فیلم را مشاهده کنید تا با انواع فرش نماز آشنا شوید:

پخش ویدیو

خرید فرش سجاده ای برای عراق

خرید فرش سجاده ای برای عراق

عراق یکی از مهم‌ترین کشورهای مذهبی برای مسلمانان محسوب می‌شود که از سمت غرب با ایران همسایه می‌باشد. جدا از بغداد که پایتخت کشور عراق بوده و زیارتگاه‌های مهمی را در خود جای داده است، سه شهر مذهبی دیگر نیز شامل سامرا، کاظمین، نجف و کربلا در عراق وجود دارند که آن‌ها نیز دارای زیارتگاه‌ها و حرم‌های مطهر هستند و شیعیان بسیاری را از کل جهان به سوی خود جلب می‌کنند.

از جمله حرم‌های مطهر و اماکن مقدسی که در عراق هستند، می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم: حرم‌های امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس در کربلا، حرم حضرت علی ابن ابی طالب (ع) در نجف، حرم‌های امام حسن عسگری (ع) و امام هادی (ع) در سامرا، همچنین حرم‌های امام جواد (ع) و امام موسی کاظم (ع) در کاظمین.

علاوه بر بقاع متبرکه‌ای که در بالا برایتان نام بردیم، امامزاده‌ها، مصلی‌ها و مساجد بسیار زیاد دیگری هم در کشور عراق وجود دارند که مخصوص مسلمانان شیعه و سنی می‌باشند. به دلیل وجود همین مکان‌های مقدس زیاد، بسیاری از متولیان آن‌ها به دنبال خرید فرش سجاده ای برای عراق هستند.

کشور عراق یک کشور صنعتی به خصوص در زمینه‌ی نساجی و قالیبافی محسوب نمی‌شود و به همین خاطر انواع فرش‌های ماشینی اعم از گلیم، گبه، فرش خانگی و همچنین فرش مسجدی خود را از دو کشور ایران و ترکیه وارد می‌کند. البته که بخش اعظم قالی‌های ماشینی و دستباف عراق از ایران تامین می‌گردد.

سجاده فرش عراق

صادرات فرش سجاده ای برای عراق

با توجه به روابط دیپلماتیک و سیاسی خوبی که بین ایران و عراق وجود دارد، بالطبع صادرات و واردات هم معمولا آسان‌تر و با پیچیدگی‌های کم‌تری بین دو کشور انجام می‌گیرد. همانطور که در بالا هم گفتیم حجم صادرات بسیار زیادی از فرش طرح سجاده و قالی کلاسیک از مرزهای کردنشین بین ایران و عراق صورت می‌پذیرد.

صادرات فرش سجاده ای برای عراق از استان‌های غربی ایران شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام انجام می‌شود که مهم‌ترین مرزها عبارتند از مهران، پرویزخان، باشماق، خسروی و پیرانشهر. مرزهای دیگری هم هستند که صادرات به نسبت کم‌تری از آن‌ها انجام می‌گیرد و شامل این موارد می‌شوند: مرز سومار، بازارچه شیخ صله، کیله سردشت، سیرانبند بانه، شوشمی پاوه و نیز از سمت خوزستان مرز شلمچه و چذابه.

برای اینکه بتوانید صادرات سجاده فرش مسجد به کشور عراق را بدون مشکل انجام دهید نیاز به گواهی استاندارد خواهید داشت. درواقع شرکت‌های فرش سجاده باف معتبری که ثبت رسمی شده‌اند و مشخصات تولیدی آن‌ها زیر نظر سازمان اداره‌ی استاندارد می‌باشد، می‌توانند یک کپی از گواهی استاندارد را در اختیار صادرکننده قرار دهند تا مشکل گمرکی از این بابت به وجود نیاید.

در میان کارخانه‌های فرش سجاده ای کاشان، شرکت سبحان جزو معتبرترین کارخانه‌های تولیدکننده‌ی فرش ماشینی مسجدی محسوب می‌شود که هم ثبت رسمی بوده و هم دارای استانداردهای لازم جهت صدور گواهی‌نامه برای مشتریان خواهد بود.

کارخانه تولید فرش سجاده ای برای عراق

خرید سجاده فرش از کاشان یا مشهد

همانطور که در مقاله‌های پیشین هم گفتیم دو شهر مشهد و کاشان بزرگترین تولیدکنندگان قالی ماشینی در ایران به شمار می‌روند که صادرات انواع فرش‌ها را به دیگر کشورها عهده‌دار هستند. اینجا ما می‌خواهیم بدانیم کدام یک از این دو شهر جهت صادرات فرش سجاده ای برای عراق مناسب‌تر خواهند بود.

این مسئله را از دو جنبه می‌توانیم مورد بررسی قرار دهیم؛ اول از نظر بعد مسافت به آن نگاه می‌کنیم. از آنجاییکه کاشان تقریبا در مرکز ایران در استان اصفهان و نزدیک به قم و تهران واقع شده، فاصله‌ی بسیار کوتاه‌تری را نسبت به شهر مشهد تا مرزهای غربی کشور دارد که این امر باعث می‌شود تا راحت‌تر به کارخانجات فرش ماشینی سجاده ای دسترسی داشته باشید.

از طرفی شرکت‌های باربری و حمل و نقل زیادی در قم و تهران هستند که کارهای گمرکی و صادرات به عراق را انجام می‌دهند و در مجموع می‌توان گفت از نظر حمل و صادرات هزینه‌ی کم‌تری پرداخت خواهید کرد. در خود کاشان هم شرکت باربری برای عراق وجود دارد ولی پیشنهاد ما همان شرکت‌های باربری قم خواهد بود.

مورد دوم اینکه سجاده فرش کاشان در مقایسه با فرش سجاده ای مشهد بسیار معروف‌تر و مرغوب‌تر می‌باشد. دلیل این امر وجود شهرک‌های صنعتی متعددی است که به کار ریسندگی، بافندگی و آهار مشغول هستند و در میان این کارخانجات کاشان چندین شرکت سجاده فرش تخصصی می‌باشند که کارشان فقط تولید فرش مسجد و نمازخانه است.

فرش مسجد عراق

طرح فرش سجاده ای برای عراق

نقشه‌های فرش ماشینی برای مساجد، آنقدری متنوع هستند که می‌توانیم از لحاظ ساختار شکل به 3 دسته تقسیم کنیم؛ این سه شکل فرش طرح مسجدی عبارتند از فرش محرابی سجاده ای، فرش مسجد بدون محراب تشریفاتی و یکپارچه.

اینکه چه نوع طرح فرش سجاده ای برای عراق مناسب‌تر است به سلیقه و فرهنگ مردم کشور عراق مربوط خواهد بود. با این وجود بیش‌تر فروش شرکت سبحان برای کشور عراق همان سجاده فرش محرابی می‌باشد که معمولا با رنگبندی‌های لاکی، آبی فیروزه‌ای و سبز یشمی تولید می‌شوند. طرح‌های فرش سجاده تشریفاتی هم در جایگاه دوم فروش قرار می‌گیرند.

به منظور دیدن همه‌ی نقشه‌های شرکت سبحان بر روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر کلیک کنید. اگر طرح خاصی مدنظر شماست و در میان نقشه‌های شرکت نمی‌بینید، می‌توانید عکس موردنظر را برای ما ارسال کنید تا طراح به یک نقشه‌ی قابل بافت تبدیل نماید. نقشه‌ی عکس که آماده شد برای مشتری ارسال می‌گردد تا اگر نیاز به تغییرات دارد، اصلاحات لازم انجام گرفته و سپس بافته شود.

Call Now Buttonتماس بگیرید