مراحل خرید فرش مسجد از کارخانه

برای خرید فرش مسجد یا فرش نمازخانه از کارخانه سبحان به 2 روش زیر می‌توانید اقدام کنید:

  1. مراجعه به درب کارخانه و خرید حضوری
  2. خرید اینترنتی فرش سجاده ای از کارخانه

 

چه با مراجعه‌‌ی حضوری و چه از طریق آنلاین بخواهید خریدتان را انجام دهید، باید مراحلی را طی کنید که در ادامه به ترتیب برایتان شرح خواهیم داد.

در ابتدا بهتر است فیلم کوتاهی از نمونه‌های بافت سجاده فرش کاشان که از کارخانه‌ی سبحان تهیه کرده‌ایم را با هم ببینیم تا درک بهتری از انواع طرح‌ها پیدا کنید:

پخش ویدیو

خرید فرش مسجد جدید

خرید فرش مسجد از کارخانه

پیش از تهیه‌ی سجاده فرش خوب و جدید، باید فکری به حال فرش‌های قدیمی و یا فرش سجاده ای دست دوم خود بکنید. اگر فرش‌های قدیمی شما همان قالی‌های کلاسیک 12 متری، 9 متری و یا 6 متری هستند، می‌توانید آن‌ها را به مراکزی که فرش‌های دست دوم خرید و فروش می‌کنند ببرید تا بخشی از مبلغ خرید فرش مسجد جدید را جمع‌آوری کرده باشید.

اگر هم قالی‌های قدیمی شما فرش محرابی سجاده ای است، از آنجاییکه به راحتی قابل فروش نیستند بهتر است به مساجد و یا سایر اماکن مذهبی که قدرت مالی و امکانات محدودی دارند، هدیه بدهید. با مشخص شدن تکلیف قالی‌های قدیمی، حال مراحل زیر را برای تهیه‌ی فرش جدید به ترتیب طی کنید:

4 گام خرید فرش مسجدی

پیش از ثبت سفارش، حتما نمونه‌های بافته شده فرش سجاده شرکت سبحان را از نزدیک مشاهده کنید تا با خیال راحت مراحل خرید فرش مسجد را طی کنید. اگر به کارخانه نمی‌توانید مراجعه کنید، با شرکت سبحان تماس بگیرید و آدرس خود را اعلام کنید تا یک نمونه‌ی بافته شده از قبل جهت مشاهده‌ی کیفیت برایتان ارسال گردد. 4 گام خرید سجاده فرش از کارخانه را در ادامه دنبال کنید:

خرید فرش مسجدی

1. محاسبه مساحت مسجد

مشخص کردن متراژ دقیق، اولین گام برای خرید فرش مسجد است. از آنجاییکه فروش فرش سجاده ای و قیمت آن برحسب مترمربع محاسبه می‌شود، باید مساحت مسجد را هم به مترمربع مشخص کنید تا براساس آن بافت انجام گیرد.

برای تعیین متراژ دقیق، بهترین کار این است که روی یک برگه‌ی کاغذ اضلاع مسجدتان را خیلی ساده ترسیم کنید و طول هر ضلع را بر روی آن بنویسید؛ در نهایت یک عکس از برگه بگیرید و برای مدیریت فروش شرکت ارسال بفرمایید تا تعداد رول فرش مسجدی مورد نیاز را مشخص نماید.

نکته: حتما جهت قبله را در نقشه‌ی رسم شده معین کنید ولی مشخص کردن ستون‌ها روی نقشه نیاز نیست چراکه فرش نماز برای کل مساحت بافته می‌شود و هنگام نصب در مسجد برش و دوردوزی می‌شود.

2. انتخاب نوع سجاده فرش مسجد

مرحله‌ی دوم، مرحله‌ی انتخاب‌هاست. با توجه به جنس نخ‌های مختلف و طرح و رنگبندی‌هایی که انواع فرش سجاده ای دارند، باید نوع دقیق را بر اساس بودجه‌ی در نظر گرفته شده انتخاب کنید. 3 انتخاب مهم را در این مرحله خواهید داشت که در ادامه هر یک را توضیح می‌دهیم:

فرش سجاده ای مسجد طرح سبز رضوان

1. انتخاب جنس الیاف فرش سجاده

در بافت انواع قالی ماشینی سه نوع نخ خاب، نخ تار و نخ پود به کار می‌رود که مهم‌ترین آن نخ خاب است؛ در واقع نخ خاب همان نخی است که بر روی سطح فرش ماشینی مشاهده می‌کنید.

جنس این نوع نخ دارای انواع گوناگونی است و هر یک با توجه به کیفیتی که دارند قیمت سجاده فرش را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از اینرو هنگام خرید فرش مسجد باید به جنس نخ‌های بافت توجه زیادی داشته باشد تا بعدا پشیمان نشوید.

2 نوع الیاف اکریلیک و پلی استر بسیار پرفروش هستند. از نظر مقایسه‌ی کیفیتی، نخ اکریلیک به سبب نرمی، انعطاف و دوام بسیار باکیفیت‌تر و گران‌تر از نخ پلی استر است. به طور کلی قالی بافته شده با جنس نخ پلی استر به عنوان فرش مسجد ارزان قیمت شناخته می‌شود.

البته جنس نخ‌های دیگری چون ورژن و بی‌سی‌اف هم برای بافت نخ اصلی یا همان نخ خاب به کار می‌روند؛ برای اطلاعات کامل در مورد انواع نخ‌ها، مقاله‌ی زیر را تهیه کرده‌ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست:

2. انتخاب شانه برای خرید فرش مسجد

شانه و تراکم، گره‌های عرضی و طولی فرش ماشینی مسجدی محسوب می‌شوند؛ با افزایش تعداد این گره‌ها، فرش سجاده ای محرابی بافته شده، باکیفیت‌تر و دارای عمر طولانی‌تری خواهد بود.

به طور معمول فرش‌های شانه و تراکم کمتر را با جنس نخ پلی استر و فرش‌های شانه و تراکم بیشتر را با جنس نخ اکریلیک تولید می‌کنند. برای آشنایی بهتر با شانه و نحوه‌ی شمارش آن بر روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر کلیک کنید:

خرید فرش مسجد آبی

3. انتخاب رنگ و طرح فرش مسجدی

انتخاب رنگبندی فرش مسجدی و طرح فرش نماز به عنوان آخرین مرحله‌ی انتخاب‌هاست. طرح و رنگ معمولا در قیمت تاثیری ندارند و شما می‌توانید در هنگام خرید فرش مسجد براساس سلیقه‌ی خودتان، گزینه‌ی مناسب را سفارش بدهید.

2 رنگ اصلی زمینه شامل آبی فیروزه‌ای و سبز یشمی است؛ از سویی دیگر فرش محرابی و فرش مسجد بدون محراب (تشریفاتی و یکپارچه) نیز دو طرح اصلی فرش‌های سجاده هستند که با کلیک بر روی دکمه‌ی زیر همه‌ی نقشه‌های شرکت سبحان قابل مشاهده خواهند بود:

3. بیعانه جهت ثبت خرید فرش مسجد

در مراحل قبل قیمت فرش سجاده ای برای مسجد و یا نمازخانه‌ی شما به طور کامل مشخص می‌شود. بر همین اساس از طرف مسئول فروش شرکت سبحان، یک پیش‌فاکتور به نام مسجد و یا شخص خریدار صادر می‌گردد که اطلاعات خرید به همراه قیمت هر مترمربع در آن ذکر گردیده است.

با تایید اطلاعات و پرداخت درصدی از مبلغ کل به عنوان بیعانه، سفارش بافت و خرید فرش مسجد برای شما ثبت نهایی شده و وارد صف خواهد شد. زمان بافت و تکمیل (با توجه به متراژ مورد نیا)، حدودا یک هفته تا دو هفته تخمین زده می‌شود.

فرش مسجدی کاشان

4. حمل و نصب فرش سجاده ای

فرش‌ها که آماده شدند، پس از هماهنگی با شما، به صورت دربست و یا از طریق باربری به محل مسجد ارسال می‌شوند. گام نهایی نیز نصب سجاده فرش در مسجد است که توسط نصاب صورت خواهد پذیرفت. کارهای تسویه حساب نهایی را در پایان کار نصب، می‌توانید با نماینده‌ی شرکت انجام دهید.

نکته: حمل رول‌های قالی به عهده‌ی مشتری و نصب بر عهده‌ی شرکت سبحان می‌باشد.

Call Now Buttonتماس بگیرید