فرش ماشینی مسجدی

نزدیک به 50 سال است که صنعت فرش ماشینی و به دنبال آن فرش ماشینی مسجدی در کشور عزیزمان ایران راه اندازی شده است و در این مدت کارخانه‌های زیادی به وجود آمده‌اند و محصولات متنوع خود را به بازار عرضه کرده‌اند.

ایران کشوری اسلامی و دارای قدمت است، پس طبیعی است که نشانه‌هایی از تلفیق فرهنگ و اسلام در برخی از صنایع آن مثل فرش دیده شود. فرش سجاده ای محرابی (در گذشته به صورت دستباف و امروزه به صورت ماشینی) همان محصولی است که با آمیختن فرهنگ ایرانی و اسلامی به وجود آمده است و تاکنون تولیدات آن توسط دیگر کشورهای اسلامی هم پذیرفته شده است.

در ابتدا فیلمی از کارخانه سبحان تهیه کرده‌ایم که نمونه‌‌های سجاده فرش بافته شده را در آن می‌توانید مشاهده کنید:

پخش ویدیو

بافت فرش ماشینی مسجدی در کاشان

فرش ماشینی مسجدی

فرش سجاده ای ماشینی در مقایسه با سجاده فرش دستباف بسیار پرمصرف‌تر است؛ اگر اکثر حسینیه‌ها و مساجد را دیده باشید، متوجه شده‌اید که فرش‌های استفاده شده، بیش‌تر ماشینی هستند و این به علت پایین بودن قیمت فرش‌های ماشینی در برابر قالی‌های دستباف می‌باشد. برای آگاهی از تفاوت‌های قالی دستباف و ماشینی بهتر است بر روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر کلیک کنید:

هر فرش ماشینی مسجدی که بخواهد تولید شود، باید در کارخانه‌ای معتبر و با دستگاه‌های بافنده‌ی باکیفیت بافته شود. از آنجاکه کاشان قطب تولید قالی ماشینی در جهان است، بنابراین محصولات ماشینی فرش سجاده کاشان هم اکثرا در کارخانه‌های معتبر به تولید انبوه می‌رسند و به کشورهای مختلف جهان نیز صادر می‌گردند.

قطعا خرید سجاده فرش از درب کارخانه و به صورت مستقیم هم برای شما قابل اعتمادتر خواهد بود و هم اینکه برای شما به صرفه‌تر می‌باشد؛ برای همین است که بیش‌تر مردم به دنبال فروشگاه‌هایی هستند که محصولات خود را به صورت مستقیم از کارخانه فرش ارائه می‌کنند. از آنجاکه بیشترین تعداد کارخانه‌های قالی ماشینی جهان در کاشان و همچنین آران و بیدگل فعال هستند، مقصد افرادی که می‌خواهند فرش مسجدی را به صورت مستقیم بخرند، بی‌شک کاشان خواهد بود.

حال ما در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که در آن خرید مستقیم سجاده را از کارخانه فرش کاشان مورد تحلیل قرار داده‌ایم.

فرش سجاده ای ماشینی کاشان

مزایای خرید فرش ماشینی مسجدی از کارخانه

اولین بار بحث خرید مستقیم از کارخانه‌ی تولیدکننده به صورت جدی در کشور آمریکا مطرح شد. کارشناسان اقتصادی و برخی از صاحبان کارخانه‌ها به دنبال راهی بودند که با حذف واسطه‌ها، کالای خود را به صورت مستقیم به مردم و مشتریان عرضه کنند تا اینچنین هم خودشان سود بیشتری بگیرند و هم قیمت خرید برای مردم به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

چند سالی است در ایران هم تحرکاتی از کارخانه‌های قالی دیده شده است که با راه‌اندازی دفاتر فروش خود در شهرهای مختلف، اقدام به فروش مستقیم انواع فرش، از جمله فرش ماشینی مسجدی و خانگی می‌کنند. اما قطعا فقط یکی از مزیت‌های خرید مستقیم سجاده فرش مسجد از کارخانه‌ی کاشان قیمت پایین‌تر است و مزیت‌های دیگری هم در این بین برای شما وجود دارد که با همه‌ی آن‌ها آشنا خواهیم شد:

فرش ماشینی مسجدی محرابی

قیمت ارزان‌تر فرش ماشینی مسجدی

با توجه به نکاتی که گفتیم، بیش‌تر شرکت‌های سجاده فرش کاشان با حذف واسطه‌ها و دلال‌ها، سعی می‌کنند بازار فروش را با احداث نمایندگی در شهرها و یا ایجاد وب‌سایت‌های اینترنتی در دست بگیرند. این کار سبب می‌شود که در هزینه‌های خرید صرفه‌جویی شود و از اینرو محصولات فرش ماشینی مسجدی با قیمت بسیار کم‌تری در اختیار مصرف‌کننده قرار بگیرد.

همچنین فروش مستقیم باعث می‌گردد که خود کارخانه‌های فرش هم از فروش مستقیم محصولات سود ببرند، چراکه قطعا وجود واسطه‌ها سبب می‌شود کارخانه‌ها کم‌تر سود کنند و مجبور باشند برای جلوگیری از کاهش فروش، محصولات خود را زیر قیمت تمام شده در اختیار واسطه‌ها قرار بدهند.

فرش مسجد ماشینی تشریفاتی

کیفیت تایید شده سجاده فرش کاشان

یکی از مشکلاتی که خریداران و مشتریان فرش ماشینی مسجدی را کلافه کرده است، عدم اصالت برخی از کالاهایی است که در بازار خرید و فروش قالی ماشینی موجود هستند. به نظر شما راه‌های جلوگیری از عدم ورود محصولات بی‌کیفیت به بازار چیست؟

درست است که باید نظارت بر بازار وجود داشته باشد، اما بهترین و مطمئن‌ترین راه برای خریداران این است که جهت تایید اصالت کالا به سراغ کارخانه تولیدکننده‌ی آن بروند و فرش سجاده ای را به صورت مستقیم تهیه نمایند. وقتی شما فرش نماز مسجد را از کارخانه تهیه می‌نمایید، قطعا برای شما کیفیت آن مشهود خواهد بود و همچنین عدم کیفیت محصولات هم قابلیت پیگیری خواهد داشت.

سجاده فرش ماشینی مسجدی

تنوع بالای انواع فرش مسجدی

وقتی از کارخانه حرف می‌زنیم، از وجود دستگاه‌های مختلف که توانایی بافت انواع فرش ماشینی مسجدی را دارند صحبت می‌کنیم. یک کارخانه می‌تواند انواع فرش محرابی و تشریفاتی را در ابعاد مختلف، تعداد شانه و طرح و رنگ متنوع تولید نماید که ممکن است اگر بخواهید آن را در بازار آزاد به دست بیاورید، باید خیلی به دنبال آن بگردید یا اینکه ممکن است اصلا وجود نداشته باشد.

وقتی شما که متولی یک مسجد و یا حسینیه هستید، می‌توانید طرح مورد نظر خود را به مسئول فروش کارخانه اعلام نمایید، در صورتی که طرح مورد نظر موجود باشد، برای شما ارسال می‌گردد و در غیر اینصورت در عرض چند روز برای شما بافته خواهد شد و این کار در هر طرح و رنگی که شما بخواهید صورت خواهد گرفت.

پس قطعا تنوع و گستردگی موجود در کارخانه‌های فرش سجاده ای کاشان بسیار بیش‌تر از مغازه‌ها و یا واحدهای واسطه‌ای است که به صورت آزاد در حال فعالیت هستند.

فرش ماشینی مسجد

بافت فرش ماشینی مسجدی در ابعاد دلخواه

اگر شما بخواهید فرش مسجدی محرابی و یا تشریفاتی خود را از یک واسطه تهیه نمایید، قطعا ابعادی که مدنظر شماست سخت گیر خواهد آمد. برای مثال فرض کنید معماری مسجد شما به گونه‌ای است که دارای قناسی‌های زیادی است و باید فرش‌هایی با ابعاد سفارشی تهیه کنید تا جای آن‌ها را هم بتوانید فرش کنید.

این قضیه در بین فروشگاه‌های واسطه بیش‌تر دیده می‌شود، چراکه آن‌ها معمولا ابعادی را تهیه و خریداری می‌کنند که پرفروش هستند و شما اگر بخواهید محصولات خود را به صورت سفارشی تهیه کنید، با آن‌ها به مشکل خواهید خورد.

بهترین راه برای خرید سجاده فرش در ابعاد دلخواه، مراجعه به کارخانجات سجاده‌بافی کاشان است. شما با مراجعه به شرکت سبحان علاوه بر اینکه می‌توانید محصولات متنوع را با قیمت ارزان‌تر تهیه نمایید، به ابعاد سفارشی از فرش ماشینی مسجدی خود دست پیدا خواهید کرد.

یادتان باشد، فرش‌های مسجد یکپارچه که در ابعاد سفارشی بافته می‌شوند، می‌توانند جلوه‌ی بهتری به نمای مسجد بدهند؛ پس با درخواست از کارشناسان تولید می‌توانید تمام مسجد را به صورت یکپارچه فرش کنید.

Call Now Buttonتماس بگیرید