شرکت فرش سجاده ای

در شهرک‌های صنعتی که به طور تخصصی مشغول کار ریسندگی و بافندگی هستند، معمولا هر کارخانه‌ای به تولید نوع خاصی از فرش می‌پردازد؛ مثلا یک کارخانه مخصوص گلیم و گبه می‌باشد، یک شرکت مخصوص قالی منزل و از جمله دیگر کارخانه‌هایی که امروز می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، شرکت فرش سجاده ای خواهد بود.

کارخانه‌های تحت عنوان فرش سجاده باف شاید نهایتا از 15 سال پیش تا به امروز تاسیس شده‌اند که کار اصلی‌شان بافت فرش‌های کناره‌ای مخصوص مساجد و نمازخانه‌ها در طرح‌های اسلیمی و تذهیب می‌باشد.

در ادامه فیلمی از داخل شرکت سجاده فرش کاشان (کارخانه سبحان) تهیه کرده‌ایم که در آن انواع فرش طرح مسجدی به تولید انبوه می‌رسد؛ ما را همراهی کنید.

پخش ویدیو

تولیدات شرکت فرش سجاده ای

شرکت فرش سجاده ای کاشان

در اغلب موارد، فرش های مسجدی با طرح‌ها و نقش‌های ساده و معمولی‌تر بافته می‌شوند. اما در عین حال، برخی از کارخانه‌های سجاده فرش، قالی‌های مخصوص مساجد را با نقشه‌های خاص و همچنین با کیفیت بالاتر نیز تولید می‌کنند که در بین آن‌ها می‌توانیم به شرکت سبحان اشاره کنیم.

نقش‌هایی که برای فرش طرح سجاده مورد استفاده قرار می‌گیرند، عمدتاً شامل الگوهای هندسی، طرح‌های مربع و دایره‌ای، نقوش محراب و منبر و نقش‌های اسلامی می‌باشند. همچنین در برخی از موارد، از طرح‌های میناکاری و خطاطی برای زیبایی بیش‌تر در فرش مسجدی محرابی استفاده می‌گردد.

در برخی موارد یک شرکت فرش سجاده ای که دارای گروه حرفه‌ای باشد، با توجه به سلیقه و نیازهای مشتریان، سفارش بافت نقشه‌های خاص و منحصر به فرد را نیز در دستور کار خود قرار می‌دهد. به همین دلیل، این کارخانه ها می‌توانند طرح‌های مختلفی را برای فرش نمازخانه مدرسه و مسجد تولید کنند.

مهم‌ترین تولیدات یک کارخانه بافت فرش مسجد شامل سه نوع طرح اصلی خواهد بود؛ اولین و پرفروش‌ترین نقشه، فرش محرابی سجاده ای است و 2 مورد دیگر سجاده فرش بدون طرح محراب تحت عنوان فرش یکپارچه و تشریفاتی می‌باشند.

شرکت تولیدی فرش سجاده ای

ویژگی‌های شرکت فرش سجاده ای

اگر قصد خرید سجاده فرش از کارخانه را دارید، باید در انتخاب خود نهایت دقت را بکنید و از ویژگی‌های مورد لازم آن، کاملا آگاه باشید. یک کارخانه‌ی سجاده بافی باید به گونه‌ای طراحی شده باشد تا بتواند فرش‌های ماشینی با کیفیتی تولید کند که برای اماکن مذهبی مناسب باشد. در ادامه به برخی از ویژگی‌هایی که یک شرکت فرش سجاده ای باید داشته باشد، پرداخته می‌شود:

1. مواد اولیه‌ی با کیفیت: یک کارخانه‌ی بافنده‌ی فرش سجاده مسجد باید از مواد اولیه‌ی باکیفیت در تولید فرش ماشینی محرابی استفاده کند. بهترین نوع الیاف مصنوعی برای بافت قالی‌های ماشینی، الیاف اکریلیک هستند که معمولا بخش گسترده‌ای از آن از خارج ایران و از مناطقی چون ترکیه، چین، اسپانیا و آلمان وارد ایران می‌شوند. همچنین باید از رنگ‌های باکیفیت و ایمن استفاده شود که در طول زمان در رنگ زمینه‌ی آن تغییری ایجاد نشود و نیز برای سلامتی نمازگزاران غیر آسیب‌زا باشد.

2. نوع دستگاه‌های تولید فرش مسجد: یک شرکت فرش سجاده ای معتبر باید ماشین‌آلات بافت قالی باکیفیت و به روزی داشته باشد. این دستگاه‌ها باید قابلیت بافت انواع سجاده فرش مساجد با طرح‌های متنوع و اندازه‌های مختلف را داشته باشند. جهت آگاهی برخی از این دستگاه‌ها عبارتند از تکسیما، واندویل و شونهر.

3. کارگران ماهر: کارگران کارخانه باید تحت آموزش مستمر و مداوم قرار بگیرند تا بتوانند فرش‌های باکیفیت و بدون اشکالی را تولید کنند. از جمله کارگرانی که باید حرفه‌ای کار باشند شامل بافنده، کمک بافنده و رفوگر فرش ماشینی مسجد خواهند بود. همچنین نصاب فرش سجاده ای هم باید ماهر باشد تا نصب و اجرای سجاده را به بهترین شکل در مکان مذهبی انجام دهد.

خرید سجاده فرش از شرکت فرش سجاده ای

4. کیفیت و کنترل کیفیت: بهترین کارخانه فرش سجاده ای باید محصولات تولیدی را بررسی کرده و از کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کند. برای این منظور باید فرآیند کنترل کیفیت در کارخانه تعبیه شده باشد تا بتوان به راحتی بازدید از کارخانه را انجام داد و به کنترل کیفیت فرش‌های بافته و تکمیل شده پرداخت.

5. رعایت استانداردهای صنعتی: یک شرکت فرش سجاده ای باید به استانداردهای صنعتی پایبند باشد. برای مثال، باید از مواد اولیه یعنی نخ‌های تار و پود و همچنین نخ خاب باکیفیت استفاده کند، به کارگران خود حقوق مناسب بدهد، و فرآیند تولید را به صورت پایدار و محیط زیستی انجام دهد. مهم‌تر از همه اطلاعات بافت سجاده فرش مسجد را به طور دقیق در برچسب پشت قالی طبق قوانین اداره‌ی استاندارد قید نماید.

6. پشتیبانی و خدمات پس از فروش: به طور کلی کارخانجات تولیدکننده‌ی قالی ماشینی باید پشتیبانی و خدمات پس از فروش خوبی را به مشتریان خود ارائه دهند. برای مثال، یک کارخانه سجاده‌باف باید تضمین کند که فرش نمازخانه ای یا مسجدی تولید شده دارای گارانتی باشد و در صورت وجود هرگونه مشکل، آن را تعویض و یا حتی مرجوع نماید.

7. رعایت مسائل اجتماعی و محیطی: این مسائل به صورت عموم باید در همه‌ی کارخانه‌ها که در شهرک‌های صنعتی مشغول به فعالیت هستند رعایت شود و به مسائل اجتماعی و محیطی توجه ویژه‌ای داشته باشند. برای مثال، باید از شرایط کاری مناسب برای کارگران خود اطمینان حاصل کنند و از مواد اولیه‌ی محیط زیستی و پایدار استفاده نمایند.

به طور کلی، یک شرکت سجاده فرش باید تمامی ویژگی‌های بالا را داشته باشد تا بتواند قالی‌های باکیفیت و با استانداردهای بین المللی را تولید کند و به مشتریان خود خدمات پس از فروش خوبی ارائه دهد.

شرکت تولیدکننده سجاده فرش

آدرس شرکت فرش سجاده ای

کارخانه‌های قالی‌بافی در شهرهای مختلفی از ایران مشغول به تولید هستند. اما شهرستان‌های کاشان و مشهد را برای خرید فرش امامزاده و فرش مسجدی گنبدی پیشنهاد می‌کنیم. البته سجاده فرش کاشان به خاطر وجود کارخانه‌های مخصوص سجاده‌بافی زیاد و همچنین موقعیت جغرافیایی ایده‌آل انتخاب اول هیات امنای مساجد و زیارتگاه‌ها می‌باشد.

در بین کارخانجات معتبر می‌توانیم به شرکت فرش سجاده ای سبحان اشاره کنیم که یک شرکت ثبت شده و رسمی بوده و دارای استانداردهای لازم در جهت تولید فرش ماشینی سجاده ای می‌باشد. آدرس کارخانه سبحان را در ادامه برایتان قرار داده‌ایم:

استان اصفهان – شهرستان کاشان – میدان زجاجی – جاده قدیم آران و بیدگل – میدان علم و صنعت – میدان شهیدان اربابی – اصلی 1 – فرعی 4 – میدان توحید – جنب شرکت تولیدی قالی ماشینی شادلین – شرکت سبحان

اگر آدرس کارخانه فرش سجاده ای در جاهای دیگر را هم بخواهید، می‌توانید به وسیله‌ی گوگل جستجو کنید و اطلاعات مربوطه را از طریق وب‌سایت رسمی آن دریافت نمایید.

Call Now Buttonتماس بگیرید