فرش سجاده باف کاشان

همانطور که اطلاع دارید کارخانه‌های بافندگی انواع فرش ماشینی در ایران بسیار زیاد هستند به طوریکه هر کارخانه‌ای معمولا به تولید یک نوع خاص از منسوجات ماشینی مشغول به فعالیت می‌باشد.

به طور مثال یک کارخانه به فرش سجاده باف معروف است، یک کارخانه‌ی دیگر به گلیم بافی، دیگری گبه بافی و یک کارخانه‌ی دیگر هم به تولید فرش‌های کلاسیک می‌پردازد؛ درواقع هر شرکتی معمولا یک دستگاه بافندگی مخصوص برای تولید یک نوع فرش را دارد.

در ابتدای این مقاله شما را به دیدن فیلم کوتاهی دعوت می‌کنیم که در آن کارخانه‌ی سجاده بافی سبحان را می‌توانید مشاهده کنید؛ شرکت سبحان صرفا به تولید انواع فرش مسجدی محرابی و بدون محراب مشغول به فعالیت است:

پخش ویدیو

شرکت فرش سجاده باف کاشان

همانطور که گفتیم هر شرکتی به تولید یک نوع خاص از قالی ماشینی فعالیت دارد و در این بین کارخانه‌هایی که فقط به تولید فرش مسجد می‌پردازند اصطلاحا تحت عنوان شرکت فرش سجاده باف شناخته می‌شوند.

در ایران می‌توان گفت که اکثر سجاده بافی‌ها در شهرستان کاشان قرار دارند. البته که مشهد هم کارخانه‌های بافندگی و ریسندگی بسیار زیادی را در خود جای داده است ولی شرکت‌های سجاده فرش کاشان بسیار معروف‌تر و متنوع‌تر هستند.

از سویی دیگر به سبب اینکه کاشان فاصله‌ی بسیار نزدیکی به قم، تهران و اصفهان دارد و تقریبا می‌توان گفت در مرکز ایران قرار گرفته، شرایط مراجعه‌ی حضوری به کارخانه‌های سجاده بافی کاشان را از دیگر شهرها به راحتی فراهم می‌کند.

شرکت فرش سجاده باف کاشان

خصوصیات فرش سجاده باف خوب

از معروف‌ترین و با سابقه‌ترین شرکت‌های فرش سجاده باف در کاشان باید به شرکت فرش ثریا کویر با برند سبحان اشاره کنیم که نزدیک به یک دهه جزو برترین تولیدکنندگان فرش سجاده ای کاشان قلمداد می‌شود و بسیاری از مساجد و نمازخانه‌های داخل و خاج از ایران را مفروش نموده است.

اگر بخواهیم خصوصیات یک شرکت سجاده بافی خوب را برای شما ذکر کنیم باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

1. اولین مورد اینکه باید شرکت به صورت رسمی ثبت شده و تمامی اطلاعات شرکت مشخص و در دسترس باشد. سجاده بافی سبحان به صورت شرکت و با نام فرش ثریا کویر کاشان در دفتر روزنامه جمهوری اسلامی ثبت گردیده که در لینک زیر قابل رویت می‌باشد.

2. داشتن برچسب استاندارد رسمی و دارای کد در پشت طاقه‌های سجاده از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. شرکت فرش سجاده باف سبحان دارای استانداردهای لازم جهت تولید فرش برای مساجد و سایر اماکن مذهبی می‌باشد.

در برچسب استاندارد، اطلاعاتی نظیر جنس نخ خاب، جنس نخ تار و پود، تعداد شانه و میزان تراکم درج شده است. از دیگر مزایای داشتن استاندارد این است که اگر بخواهید فرش را به خارج از کشور هم صادر کنید، بدون مشکل امکانپذیر خواهد بود.

3. داشتن امکان فروش از طریق سامانه تدارکات دولت؛ در خیلی از موارد شرکت‌های دولتی که قصد تهیه‌ی فرش سجاده ای محرابی را دارند، در این صورت خواهند توانست به وسیله‌ی مناقصه از این سامانه بهترین قیمت خرید سجاده فرش از کارخانه را پیدا کنند.

سجاده فرش بافی سبحان

خرید مستقیم از فرش سجاده باف

مستقیما خرید از شرکت فرش سجاده باف سبحان مزیت‌های بسیاری خواهد داشت که اصلی‌ترین آن کاهش چشمگیر هزینه‌های پرداختی خواهد بود. با مراجعه‌ی مستقیم به کارخانه درواقع دلالان و واسطه‌گرها را کنار می‌زنید که همین امر سبب می‌شود با توجه به متراژ مورد نیازتان تا چندین میلیون تومان صرفه جویی داشته باشید.

از طرفی دیگر با خرید از کارخانه سبحان می‌توانید از نصاب فرش سجاده ای شرکت بهره ببرید که در برخی موارد هزینه‌ی عملیات نصب برای متراژهای بیش‌تر از 200 متر مربع به شکل رایگان انجام خواهد گرفت. سایر مزیت‌های خرید از کارخانه‌ی سبحان را در ادامه لیست کرده‌ایم:

  • داشتن مجموعه‌ی کاملی از انواع طرح‌ها و رنگبندی‌ها؛ همچنین در صورتی که طرح سفارشی دیگری هم داشته باشید، امکان نقشه کردن و بافت آن وجود دارد.
  • در صورتی که بخواهید خط تولید و نمونه‌های بافته شده را از نزدیک ببینید امکان آن فراهم است؛ همچنین اگر زمان کافی برای مراجعه به کارخانه را نداشته باشید، نمونه‌های مدنظرتان جهت بررسی از طریق تیپاکس و یا اتوبوسرانی به سراسر ایران ارسال خواهد گردید.
  • شرکت سبحان دارای رفوگرهای حرفه‌ای می‌باشد و در برخی موارد که بخواهید دو رول و یا تعداد بیش‌تر به یکدیگر دوخته شوند توسط این رفوگرها به بهترین شکل ممکن انجام خواهد گرفت.
خرید از کارخانه فرش سجاده باف

انواع تولیدات فرش سجاده باف

انواع فرش نماز که در کارخانه فرش سجاده ای بافته و به بازار عرضه می‌گردد را می‌توان به سه دسته‌ی کلی تقسیم بندی کرد. این سه نوع شامل سجاده فرش محرابی، فرش سجاده تشریفاتی و همچنین فرش طرح یکپارچه می‌باشد.

هر سه طرح ذکر شده در شرکت فرش سجاده باف سبحان مخصوص اماکن مذهبی تولید می‌شوند. اگر قصد تهیه‌ی فرش برای نمازخانه و مسجد را دارید بهترین انتخاب ممکن همان نوع اول یعنی فرش محرابی سجاده ای خواهد بود به این دلیل که صفوف نمازگزاران در هنگام برپا داشتن نماز جماعت مشخص و منظم شکل خواهد گرفت.

اگر جهت فرش کردن حسینیه می‌خواهید سجاده فرش بخرید، پیشنهاد شرکت سبحان فرش‌های تشریفاتی است که غیرمحرابی بوده و فقط یک حاشیه در سرتاسر طاقه دارند. چون در حسینیه‌ها بیش‌تر مراسم‌های مذهبی نظیر عزاداری‌ها انجام می‌گیرد طرح بدون محراب مناسب‌تر می‌باشد.

همچنین برای مفروش کردن امامزاده‌ها استفاده از نوع سوم یعنی طرح‌های یکپارچه را توصیه می‌کنیم. فرش بزرگ پارچه بدون هر گونه حاشیه‌ای هست و هنگامی که نصب آن کامل شد درست شبیه به یک سجاده فرش دستباف بزرگپارچه و یک تکه می‌شود. از آنجاییکه فضای امامزاده‌ها بزرگ و سنتی است، طرح یکپارچه می‌تواند نمای فوق العاده زیبایی را ایجاد کند.

تولید فرش سجاده بافی برای مسجد

آدرس فرش سجاده باف سبحان

به منظور حضور در کارخانه سبحان و دیدن خط تولید بافت سجاده فرش می‌توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید (با کلیک روی دکمه‌ی سبز رنگ زیر، نقشه‌ی گوگل شرکت سبحان قابل مشاهده است)؛ توجه داشته باشید که فاصله‌ی کاشان تا تهران حدودا 2/5 ساعت و فاصله‌ی کاشان تا قم هم حدودا 1 ساعت زمانبر است که خیلی زیاد نیست.

باز اگر امکان سفر به شهرستان کاشان را نداشتید می‌توانید به صورت غیرحضوری و اینترنتی سفارشتان را ثبت کنید. جهت طی کردن مراحل آنلاین و چگونگی ثبت سفارش به لینک زیر رجوع کنید:

Call Now Buttonتماس بگیرید