بهترین کارخانه فرش سجاده ای کاشان

تقریبا در 20 سال گذشته که فرش نماز مخصوص مساجد و نمازخانه‌ها در کارخانجات بافندگی تولید شده است، همواره متولیان و بانیان خیّر به دنبال بهترین کارخانه فرش سجاده ای بوده‌اند تا بتوانند مناسب‌ترین قالی‌ها را برای اماکن مذهبی خود تهیه کنند.

در ادامه ویژگی‌هایی را که یک کارخانه فرش ماشینی مسجدی باید داشته باشد را برایتان تشریح خواهیم کرد تا بتوانید با خیالی آسوده و مانند یک خریدار حرفه‌ای فرش مورد نظرتان را تهیه کنید.

از آنجاییکه در این مقاله قصد داریم شرکت سجاده فرش سبحان در کاشان را به شما معرفی کنیم، فیلم کوتاهی از داخل کارخانه را تهیه کرده‌ایم تا با خط تولید و نحوه‌ی بافت تا حدودی آشنایی پیدا کنید:

پخش ویدیو

کارخانه فرش سجاده ای کاشان یا مشهد؟

بهترین کارخانه فرش سجاده ای ایران

شهرک‌های صنعتی که در ایران به طور تخصصی صرفا به تولید قالی ماشینی مشغول هستند، محدود به چند شهر می‌باشد. مهم‌ترین این شهرها، کاشان و مشهد هستند که تولید عمده‌ی انواع فرش ماشینی ایران را دارند و صادرات گسترده‌ای نیز به خارج از کشور انجام می‌دهند.

اما سوالی که برای خریداران پیش می‌آید این است که بهترین کارخانه فرش سجاده ای در کاشان است یا مشهد؟ در پاسخ باید بگوییم که کاشان به 2 دلیل اصلی بهترین گزینه جهت خرید سجاده فرش از کارخانه می‌باشد.

اولین دلیل اینکه کاشان تقریبا در مرکز ایران قرار دارد و از همه جای ایران به راحتی می‌توانید یک روزه به کارخانه دسترسی داشته باشید. کاشان بین تهران و اصفهان قرار گرفته و تقریبا با هرکدام 200 کیلومتری فاصله دارد. همچنین فاصله‌ی آن با شهر مذهبی قم کمتر از 100 کیلومتر است. مکان جغرافیایی خوب کاشان باعث می‌شود حتی یک روزه هم از بین فرش‌های آماده بتوانید خرید و در مسجد نصب کنید.

دومین دلیل، وجود شرکت‌های سجاده باف تخصصی در کاشان می‌باشد. درواقع کارخانجات بافندگی بسیار زیادی در مشهد و کاشان وجود دارند اما کارخانه‌هایی که فقط بافت سجاده فرش داشته باشند شاید تعدادشان به 10 تا هم نرسد که اکثرشان در کاشان مشغول به فعالیت هستند.

بهترین شرکت فرش سجاده ای

ویژگی‌های بهترین کارخانه فرش سجاده ای

حتما این موضوع را می‌دانید که با خرید مستقیم از کارخانه و نادیده گرفتن واسطه‌ها، با توجه به متراژ بسیار بالای فرشی که مساجد یا نمازخانه‌ها نیاز دارند، چندین میلیون تومان می‌توانید صرفه جویی داشته باشید و آن مبلغ را صرف هزینه‌های دیگر کنید.

همچنین با مراجعه به یک کارخانه‌ی بافندگی می‌توانید از خط تولید شرکت (سبحان) بازدید کنید و نمونه‌های بافته شده را مشاهده کنید تا نوع بافت و رنگبندی را مورد بررسی قرار دهید؛ در این صورت هیات امنا و متولیان تصمیم بهتری در انتخاب فرش مسجد مناسب خواهند داشت.

اگر به دنبال بهترین کارخانه فرش سجاده ای هستید، کافیست بدانید که یک کارخانه چه ویژگی‌های مثبتی باید داشته باشد تا در موقع خرید همه‌ی نیازهای شما را رفع کند. در ادامه یک به یک ویژگی‌های لازم برای یک شرکت معتبر را توضیح می‌دهیم:

بهترین کارخانه فرش سجاده ای محرابی

ثبت رسمی کارخانه فرش سجاده ای

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شرکت سبحان به عنوان خوشنام‌ترین و معتبرترین سجاده‌بافی در ایران این است که به صورت رسمی تحت مجموعه‌ی بافندگی فرش ثریا کویر کاشان ثبت شده است.

شرکت سجاده فرش سبحان در روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک شرکت سهامی خاص، با شماره ثبت 1699 درج گردیده است که مدیریت آن به عهده‌ی مهندس سعید ایزدی می‌باشد؛ شما در این روزنامه رسمی به عنوان یک منبع موثق و مرتبط با قوه‌ی قضائیه، می‌توانید از فعالیت‌ها و یا سایر اطلاعات شرکت‌ها آگاهی پیدا کنید.

کارخانه فرش محرابی

دارای سامانه و صدور فاکتور قانونی

امروزه بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که خریدهای مربوط به شرکتشان را از طریق سامانه‌ی تدارک الکترونیکی دولت انجام دهند. در این سامانه چنین امکانی فراهم است که در بین چند فروشنده، بهترین کارخانه فرش سجاده ای را انتخاب و با پایین‌ترین قیمت ممکن، خرید کنید.

همچنین شرکت‌های رسمی در موقع خرید از کارخانه، به فاکتورهای قانونی (که کسر 9% ارزش افزوده در آن درج گردیده باشد) نیاز دارند تا اینگونه ارگان‌های دولتی بتوانند خرید با کسر مالیات را به سادگی انجام دهند.

کارخانه فرش سجاده سبحان با دارا بودن حساب‌های شرکتی و حسابرس‌های قانونی، قادر به صدور فاکتورهای قانونی می‌باشد؛ همچنین کسانی که تمایل داشته باشند تا از طریق سامانه خرید کنند، این امکان را نیز شرکت سبحان فراهم نموده است.

بافت فرش سجاده ای در کارخانه

کارخانه فرش سجاده ای با استاندارد

از ویژگی‌های مهم دیگری که یک شرکت سجاده‌بافی باید داشته باشد، استانداردهای لازم جهت تولید فرش ماشینی سجاده ای می‌باشد. این استانداردها به خصوص برای زمانی که باری را می‌خواهید به خارج از کشور ارسال کنید حتما نیاز پیدا می‌کنید تا در گمرک دچار مشکل نشوید.

مشخصات هر طاقه‌ای که توسط کارخانه فرش سجاده ای سبحان تولید شده است، در یک برچسب و در پشت قالی قرار گرفته است تا خریداران کاملا اطلاعات مورد نیاز در مورد فرش‌ها را داشته باشند. این مشخصات شامل مواد اولیه‌ی به کار رفته در سجاده فرش شامل جنس نخ خاب و همچنین جنس نخ تار و پود است. از دیگر موارد، ذکر دقیق تعداد شانه و تراکم می‌باشد.

به منظور اینکه مطمئن شوید فرش مسجدی محرابی و یا فرش تشریفاتی شما دقیقا با همین مشخصات بافته و به شما ارائه شده است، می‌توانید قطعه‌ای از فرش را به آزمایشگاه نساجی ببرید تا تست‌های مورد نیاز بر روی آن انجام گیرد.

کارخانه تولید سجاده فرش مسجدی

دارای نصاب سجاده فرش حرفه‌ای

پس از اینکه فرش محرابی یا غیرمحرابی خود را از کارخانه فرش سجاده ای کاشان خریداری کردید، حتما نیاز خواهید داشت که آن را در مسجد و نمازخانه به درستی و دقیق نصب کنید. به هرحال در اماکن مذهبی باید فرش‌ها دقیقا به سمت قبله نصب شوند و در این مسیر قطعا ستون‌هایی وجود دارند که که کار را مشکل می‌کنند.

اینجاست که یک نصاب فرش سجاده ای با تجربه با استفاده از چرخ زیگزاگ می‌تواند برش‌ها و دوردوزی‌های لازم را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و کل سطح مسجد را مفروش شده تحویل شما بدهد. شرکت سبحان چند نصاب خبره دارد که در صورت نیاز می‌تواند به شهرهای مختلف اعزام کند.

همچنین برای متراژهای بالای 200 متر مربع، دستمزد مربوط به نصاب توسط خود شرکت سبحان (به عنوان تخفیف کار) پرداخت خواهد شد تا اینگونه هزینه‌های پرداختی شما را تا حدودی کاهش دهد.

Call Now Buttonتماس بگیرید