خرید فرش نمازخانه ای از کارخانه

مسئولان مدارس و یا سایر ارگان‌های دولتی و غیردولتی جهت زیباسازی نمازخانه‌های خود همواره به دنبال خرید فرش نمازخانه ای از کارخانه با بهترین قیمت ممکن هستند.

جهت تهیه کردن سجاده فرش محرابی و یا فرش تشریفاتی دارای حاشیه به دو شکل می‌توانید سفارش خود را از شرکت سبحان ثبت کنید.

در صورتی که از زمان کافی برخوردار هستید می‌توانید حضوری به کارخانه مراجعه کنید و با دیدن نمونه‌ها، فرش مناسب را انتخاب کنید و مراحل تنظیم قرارداد و ثبت سفارش را در همان شرکت انجام دهید. اگر وقت مراجعه به کارخانه را ندارید، می‌توانید خرید فرش نمازخانه خود را به صورت اینترنتی و تلفنی انجام دهید.

در ابتدا فیلمی کوتاه از کارخانه سجاده بافی سبحان را با همدیگر ببینیم:

پخش ویدیو

چرا خرید فرش نمازخانه ای از کارخانه؟

از آنجاییکه متراژ نمازخانه‌ها برای فرش کردن بالاست، بسیاری از متصدیان و هیات امنای مساجد، نمازخانه‌ها و حسینیه‌ها ترجیح می‌دهند که فرش سجاده‌ای مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از خود کارخانه و بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای خرید کنند تا هزینه‌ی کم‌تری در بر داشته باشد.

از طرفی دیگر بسیاری از ارگان‌های دولتی فاکتورهای قانونی نیاز دارند که قطعا با خرید مستقیم از شرکت سبحان از این بابت هیچ مشکلی ندارند و با خیالی راحت می‌توانند خرید حضوری و یا آنلاین خود را انجام دهند.

خرید فرش نمازخانه از کارخانه سبحان

مراحل خرید فرش نمازخانه ای

جهت سفارش فرش سجاده‌ای برای نمازخانه و مسجد باید مراحلی را طی کنید که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

(1) نقشه ساده از نمازخانه تهیه کنید.

در گام اول برای خرید فرش نمازخانه ای مهم است که ابعاد مکان مورد نظر را دقیق بدانیم تا براساس آن تعداد رول‌های سجاده فرش مورد نیاز را تعیین کنیم و بافت را براساس آن انجام دهیم. برای این کار بهتر است که یک نقشه‌ی بسیار ساده مانند تصویر زیر از نمازخانه‌تان را برای ما بکشید تا علاوه بر مشخص کردن متراژ مفید، مقدار فرش پرتی را نیز برای شما معین کنیم:

نقشه نمازخانه جهت خرید فرش نمازخانه‌ای

(2) جنس نخ برای خرید فرش نمازخانه ای

در مرحله‌ی دوم، جنس نخ بافت را باید انتخاب کنید. درواقع شما باید براساس مقدار مبلغی که می‌خواهید هزینه کنید، جنس نخ را مشخص کنید چراکه تاثیر مستقیم در قیمت نهایی خواهد داشت. به طور کلی باید بگوییم که 2 نوع نخ پلی استر و اکریلیک در بافت سجاده فرش ماشینی بسیار پرکاربرد هستند و نخ اکریلیک بالاترین کیفیت را دارد. برای آشنایی کامل با همه‌ی جنس نخ‌ها به مقاله‌ی زیر رجوع فرمایید:

(3) شانه و تراکم فرش را انتخاب کنید.

بعد از جنس نخ، تعداد شانه و تراکم مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت فرش نمازخانه ای خواهد بود. شانه و تراکم اصطلاحی است که برای بیان تعداد گره‌های فرش ماشینی به کار می‌رود. گره‌های عرضی را شانه و گره‌های طولی را تراکم می‌نامند.

بالطبع هر چه که شانه و تراکم بالاتر می‌رود کیفیت و طول عمر فرش نیز افزایش می‌یابد و به همین ترتیب قیمت بیش‌تری را نیز خواهد داشت. جهت آشنایی بیش‌تر و همچنین آموزش چگونگی متوجه شدن تعداد شانه به مقاله‌ی زیر مراجعه فرمایید:

خرید سجاده فرش نمازخانه 700 شانه ای

(4) طرح فرش نمازخانه ای را انتخاب نمایید.

طرح‌های فرش سجاده به 2 نوع کلی فرش طرح محرابی و فرش مسجد بدون محراب تقسیم‌بندی می‌شوند. البته که فرش‌های محرابی بسیار پرفروش‌تر و محبوب‌تر هستند ولی فرش‌های تشریفاتی مخصوص مسجد نیز طرفداران خاص خود را دارند. برای دیدن همه‌ی طرح‌ها به صورت یکجا بر روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر کلیک کنید:

(5) رنگ زمینه‌ی مناسب را انتخاب کنید.

فرش‌های سجاده ای با رنگ‌بندی‌های متنوع و متناسب با محیط اماکن متبرکه بافته می‌شوند. هنگام خرید فرش نمازخانه ای در انتخاب طرح و رنگ آزاد هستید چراکه هیچ تاثیری در قیمت نهایی فرش شما نخواهد داشت. برای آشنایی با انواع رنگ‌های زمینه‌ی سجاده فرش، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

انتخاب رنگ فرش نمازخانه

(6) بیعانه جهت خرید فرش نمازخانه ای

پس از مشخص شدن متراژ فرش مورد نیاز برای نمازخانه و انتخاب نوع سجاده فرش توسط مسئولین مربوطه، پیش فاکتوری تنظیم می‌شود که تمام موارد بالا و همچنین قیمت توافقی برای هر متر مربع در آن ذکر گردیده است. در انتهای پیش فاکتور نیز زمان تحویل فرش نمازخانه به همراه چند نکته‌‌ی دیگر برای خریداران محترم ذکر می‌شود.

با پرداخت مبلغ بیعانه سفارش شما ثبت نهایی شده و وارد صف بافت خواهد شد. معمولا پروسه‌ی بافت و تکمیل آن، به شلوغی صف بافت بستگی دارد که معمولا بین 1 هفته تا 2 هفته زمانبر می‌باشد.

(7) هماهنگی جهت ارسال

پس از اینکه فرش‌های رولی تکمیل شدند، برای ارسال با مسئولان مربوطه تماس گرفته می‌شود تا زمان ارسال بار هماهنگ شود که اگر نیاز باشد سطح نمازخانه را برای نصب فرش‌ها کاملا تمیز و آماده کنید.

در صورتی که نمازخانه‌ی شما جهت نصب فرش مشکلاتی داشته باشد، یعنی قبله کج باشد و داخل سالن نمازخانه چندین ستون وجود داشته باشد، حتما به نصاب نیاز خواهید داشت تا کارهای نصب سجاده فرش را در آنجا انجام دهد؛ عملیات نصب شامل برش فرش‌ها و دوردوزی آن‌ها می‌شود.

خرید سجاده فرش نمازخانه ای

(8) تسویه حساب کامل

بعد از اینکه نصب فرش نمازخانه ای به پایان رسید، نصاب و یا همان نماینده‌ی شرکت سبحان (صنایع فرش ثریا کویر کاشان) فاکتور نهایی که متراژ دقیق فرش سجاده‌ای در آن قید شده را تحویل شما می‌دهد تا تسویه حساب نهایی صورت گیرد.

طبق توافق قبلی با مدیریت فروش، اگر مبلغ نقدی و یا چکی باشد همانجا با نماینده‌ی شرکت می‌توانید انجام دهید. و در نهایت برگه‌ای تحت عنوان حسن انجام کار به متصدیان و یا خریدارن تحویل می‌شود تا با امضای این برگه کار شرکت به پایان برسد.

اما در پایان سوالی که برای شما پیش می‌آید این است ضمانت کار چیست؟ در جواب باید بگوییم هر زمانی که خواستید می‌توانید قسمتی از فرش نمازخانه را به آزمایشگاه نساجی ببرید تا مشخصات جنس نخ و همچنین تعداد شانه و تراکم فرش ماشینی را به طور دقیق تعیین کنند.

حال اگر نتایج آزمایشگاه نساجی با مشخصات داخل فاکتور شرکت سبحان مغایر بود، یعنی جنس نخ و یا تعداد شانه و تراکم پایین‌تر در بافت به کار رفته باشد، تماما پول شما عودت داده شده و فرش‌ها نیز به نمازخانه هدیه می‌شود!

Call Now Buttonتماس بگیرید