شرکت سجاده فرش

به دلیل بالا بودن مساحت مساجد و نمازخانه‌ها، به متراژ نسبتا زیادی از رول‌های فرش مسجدی محرابی یا تشریفاتی نیاز هست تا این مکان‌ها را مفروش نمود؛ درواقع برای خرید این متراژ بالا از فرش ماشینی، به صرفه نیست که از واسطه‌ها یا نمایشگاه‌های فرش عمومی خرید کنید و بهترین کار مراجعه به یک شرکت سجاده فرش معتبر است.

کارخانه‌های بافندگی فرش ماشینی در ایران بسیار زیاد هستند ولی کارخانه‌هایی که به صورت اختصاصی فقط به تولید سجاده‌ی مخصوص مسجد و نمازخانه بپردازند، بسیار کم هستند.

در اول کار شما را به دیدن فیلمی چند ثانیه‌ای از محل کارخانه‌ی سجاده بافی سبحان دعوت می‌کنیم تا با محیط شرکت آشنا شوید:

پخش ویدیو

معرفی شرکت سجاده فرش سبحان

کارخانه فرش سجاده سبحان نزدیک به یک دهه است که مشغول بافت تخصصی انواع فرش‌های ماشینی مخصوص مساجد و سایر اماکن مذهبی می‌باشد. البته باید بگوییم که نام سبحان به عنوان برند تولیدات فرش سجاده ای به کار می‌رود ولی مجموعه‌ی بافندگی ما تحت عنوان فرش ثریا کویر کاشان و به صورت رسمی ثبت گردیده است.

شرکت سجاده فرش سبحان (فرش ثریاکویر کاشان) به عنوان یک شرکت سهامی خاص در روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران به شماره ثبت 1699 درج شده است که مدیریت این مجموعه به عهده‌ی مهندس سعید ایزدی می‌باشد.

شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات لازم از فعالیت شرکت سبحان به سایت روزنامه رسمی کشور در زیر رجوع کنید؛ درواقع روزنامه رسمی از سازمان‌های وابسته به قوه‌ی قضائیه است که از منابع موثق در راستای مطلع شدن از فعالیت‌های شرکت‌های مختلف می‌باشد.

شرکت سجاده فرش سبحان

مزایای خرید از شرکت فرش سجاده

هیات امنا (متولیان) و یا خیران با مراجعه‌ی مستقیم به یک مرکز خرید فرش سجاده ای (کارخانه)، اولین و مهم‌ترین کار حذف دلال‌ها یا واسطه‌گرها خواهد بود. حال سوالی که احتمالا ایجاد می‌شود این است که خرید از واسطه با خرید مستقیم از شرکت سجاده فرش (بدون واسطه) چقدر تفاوت قیمتی وجود دارد؟

در پاسخ باید بگوییم مبلغی در حدود 20 هزار تومان تا 70 هزار تومان به ازای هر متر مربع، ممکن است اختلاف قیمتی مشاهده شود؛ فرض را بر این بگیرید که شما یک مسجد در حدود 200 متر مربع دارید و قرار است فرش مورد نیاز آن را از یک واسطه بخرید که در این صورت احتمالا چیزی در حدود 10 میلیون تومان به ضررتان خواهد بود.

برخی دیگر از مزایای خرید سجاده فرش از کارخانه:

  • ثبت رسمی شرکت سبحان و دارا بودن حساب‌های قانونی به منظور پرداخت‌های با ارزش افزوده برای ارگان‌های دولتی.
  • دارا بودن رفوگرهای حرفه‌ای برای مواردی که نیاز است تا دو رول مختلف فرش سجاده به یکدیگر دوخته شوند.
  • دارا بودن نصاب‌های حرفه‌ای و خبره جهت برش و دوردوزی‌های فرش در محل ستون‌ها به صورت رایگان.
  • تنوع طرح‌ها و رنگبندی‌های مناسب برای فرش مسجد و بافت سفارشی برای هر مکان با هر متراژی.
  • امکان مراجعه‌ی حضوری به کارخانه و دیدن خط تولید و همچنین نمونه رول‌های بافته شده.
شرکت سجاده فرش

مراکز اصلی شرکت سجاده فرش

به واسطه‌ی کارخانجات ریسندگی و بافندگی فراوانی که در دو شهر کاشان و مشهد وجود دارند، این دو شهر به عنوان مراکز اصلی بافت فرش سجاده ای در ایران به شمار می‌روند. دستگاه‌های بافت فرش ماشینی موجود در کارخانجات بافندگی کاشان و مشهد، اکثرا با تکنولوژی بافت بلژیک و آلمان هستند.

از میان این دو شهر به طور قطع در شهر کاشان بیش‌ترین تعداد شرکت سجاده فرش وجود دارد که به صورت تخصصی به بافت فرش و پشتی مسجد مشغول هستند.

شهرستان کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی ایران، علاوه بر تامین انواع سجاده فرشی مورد نیاز کشور، بیش‌ترین صادرات فرش مسجدی به کشورهای همسایه‌ی ایران، نظیر کشورهای پاکستان، افغانستان، آذربایجان و سایر کشورهای عربی حوزه‌ی خلیج فارس را نیز بر عهده دارد.

در مقاله‌ی زیر سجاده فرش کاشان و مشهد را از جوانب مختلف مقایسه کرده‌ایم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود:

کارخانه سجاده فرش مسجدی سبحان

آدرس شرکت فرش سجاده سبحان

کارخانه سجاده بافی سبحان تقریبا در مرکز ایران و در شهرستان کاشان قرار دارد. کاشان که در شمال استان اصفهان است از جنوب تا شهر اصفهان حدودا 200 کیلومتر و از شمال تا تهران نیز حدودا 200 کیلومتر فاصله دارد. همچنین فاصله‌ی کاشان تا قم نسبتا کوتاه‌تر است و تقریبا 100 کیلومتر فاصله دارد.

همانطور که دیدید مسافت کاشان از استان‌های مهم و مرکزی ایران بسیار کم است و می‌توان حمل بار از شرکت سجاده فرش سبحان تا این استان‌ها را چیزی در حدود 2 ساعت تخمین زد؛ به همین دلیل بیش‌تر فرش سجاده ای اصفهان و تهران از کاشان تامین می‌شود.

آدرس شرکت و دفتر مرکزی سبحان: کاشان، جاده قدیم آران و بیدگل، شهرک صنعتی سلیمان صباحی، میدان اربابی، بلوار اصلی 1، بلوار فرعی 4، میدان توحید، کارخانه فرش سجاده سبحان؛ آدرس دقیق کارخانه را با کلیک بر روی دکمه‌ی زیر و در نقشه‌ی گوگل می‌توانید مشاهده کنید:

شرکت سجاده فرش کاشان

طرح‌های شرکت سجاده فرش سبحان

کارخانه‌ی سبحان با داشتن طراحان حرفه‌ای، نقشه‌های متنوع و بسیاری را در طول این یک دهه‌ی اخیر با توجه به سلیقه‌های مختلف جمع‌آوری کرده و آماده‌ی بافت دارد که این طرح‌ها را می‌توانیم به لحاظ ساختاری به 3 دسته‌ی مجزا تقسیم‌بندی کنیم:

  1. فرش محرابی
  2. فرش تشریفاتی
  3. فرش یکپارچه

 

همه‌ی طرح‌ها را یک به یک می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر در کانال تلگرام مشاهده کنید؛ قابل ذکر است که تمامی نقشه‌ها در سه رنگ اصلی سبز، آبی و قرمز قابلیت تولید دارند و همچنین بافت با رنگ‌های غیر اصلی نظیر گردویی، بادامی و سرمه‌ای هم به صورت سفارشی و برای سفارش‌های با متراژ بالا امکانپذیر است.

شرکت سجاده فرش مسجدی

انواع شانه و تراکم‌های بافت

شانه و تراکم که به همان تعداد گره‌های نخ تار و پود اطلاق می‌شود در پشت فرش ماشینی به راحتی قابل رویت هستند. انواع شانه و تراکم‌ها که در بافت فرش سجاده ای کاشان بسیار مرسوم هستند را در جدول زیر به ترتیب مشخص کرده‌ایم؛

نکته‌ی قابل ذکر این است که هر چه تعداد شانه و تراکم در فرش مسجد بالاتر می‌رود، رخ فرش زیباتر و همچنین دوام آن هم بیش‌تر می‌شود. به عنوان مثال سجاده فرش 700 شانه در مقایسه با فرش‌های 440 شانه و 500 شانه بسیار با کیفیت‌تر است و به همین دلیل فرش‌های تولیدی با تعداد شانه و تراکم بالا دارای قیمت فرش مسجدی بالاتری نیز خواهند بود.

شانه تراکم درجه‌ی کیفیت
500 شانه 800 ضعیف
500 شانه 1000 متوسط
700 شانه 2100 خوب
700 شانه 2250 خیلی خوب
700 شانه 2550 خیلی خوب
شانه تراکم کیفیت
500 800 ضعیف
500 1000 متوسط
700 2100 خوب
700 2250 خیلی خوب
700 2550 خیلی خوب
Call Now Buttonتماس بگیرید