فروش فرش سجاده ای در تهران

فروش فرش سجاده ای در تهران به صورت تخصصی به هیچ عنوان صورت نمی‌گیرد؛ البته نه در تهران که در خیلی از شهرهای ایران فروشنده‌ی تخصصی سجاده فرش پیدا نخواهید کرد.

ممکن است برخی از فروشندگان فرش ماشینی خانگی که فرش‌های 12 متری، 9 متری، 6 متری و کناره را دارند، در کنار کار خود فروش فرش مخصوص مسجد نیز داشته باشند.

در واقع شرکت‌های بافنده‌ی فرش ماشینی در همه‌ی شهرهای ایران وجود ندارند به خصوص کارخانه‌های سجاده بافی که شاید تعدادشان به 10 عدد هم نرسند.

در ابتدا فیلم چند ثانیه‌ای از کارخانه سجاده بافی را مشاهده کنید تا با نحوه‌ی بافت و همچنین با انواع فرش‌های نماز طرح محرابی و بدون محراب آشنا شوید:

پخش ویدیو

چرا فروش فرش سجاده ای در تهران نیست؟

به دو دلیل فروش فرش سجاده ای در تهران بسیار کم و نایاب است؛ اولین دلیل اینکه کارخانه‌ی تولید فرش ماشینی در تهران نیست اگر هم در اطراف شهر تهران کارخانه‌ای باشد (مانند شرکت ساوین) به تولید فرش‌های خانگی و فانتزی می‌پردازند و فرش رولی مخصوص برای مساجد و نمازخانه را نمی‌بافند.

البته جهت اطلاع شما باید بگوییم که در چند سال گذشته یکی دو شرکت سجاده باف در شهر تهران مشغول فعالیت بودند که به دلیل به صرفه نبودن هزینه‌های نگهداری و نبودن مکانیک تخصصی دستگاه‌های بافندگی به تعطیلی کشیده شدند و یا به شهرک‌های صنعتی تولید فرش ماشینی کاشان نقل مکان کردند.

دومین دلیل هم این است که فروش سجاده فرش با سایر فرش‌های معمولی متفاوت است. همانطور که می‌دانید فرش‌های طرح محرابی یا فرش‌های تشریفاتی تک حاشیه‌ی مخصوص مسجد، به صورت طولی بافته می‌شوند که موقع نصب در مسجد و نمازخانه از یک سمت دیوار تا دیوار مقابل به آن پهن می‌شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که نقشه‌ی مسجد را خیلی ساده بر روی کاغذ بیاورید و ابعاد آن را به طور دقیق مشخص کنید تا بافت براساس همان متراژ صورت بگیرد.

مواردی مانند ناصاف بودن قبله، وجود ستون‌ها در مسجد و نمازخانه، همچنین قناسی‌ها یا بدقوارگی‌هایی که در ابعاد مکان شما وجود دارد، مشکلاتی را در بر خواهد داشت که هنگام بافت فرش باید به آن‌ها توجه کرد.

فرش سجاده ای در تهران

جایگزین فروش فرش سجاده ای در تهران

بهترین جایگزین قطعا خرید فرش سجاده از کارخانه‌های سجاده بافی در شهرهای نزدیک به تهران مانند کاشان می‌باشد. به طور کلی باید بدانید که بیش‌تر کارخانه‌های فرش ماشینی در دو شهر کاشان و مشهد هستند که اگر به صورت دقیق‌تر بخواهیم در نظر بگیریم، کاشان با دارا بودن چندین کارخانه‌ی تخصصی سجاده بافی، مرکز تولید سجاده فرش در ایران و همچنین پیشرو در این امر می‌باشد.

از طرفی دیگر فاصله‌ی نسبتا نزدیک کاشان تا تهران باعث شده که فروش مستقیم از کارخانه‌ی فرش‌بافی کاشان، جایگزین بسیار مناسبی به جای فروش فرش سجاده ای در تهران باشد. کاشان که در شمالی‌ترین قسمت استان اصفهان قرار دارد، فاصله‌ی حدودا 100 کیلومتری تا قم و همچنین فاصله‌ی حدودا 220 کیلومتری تا تهران دارد و به دلیل وجود آزادراه کامل از کاشان تا تهران این مسیر از نظر زمانی حدود 2 ساعت و نیم پیموده می‌شود.

موارد بسیاری وجود داشته که از تهران با شرکت تماس گرفته‌اند و به دلیل عجله‌ی زیاد (برای افتتاح مسجد و نمازخانه یا سایر موارد) سجاده فرش مسجدی موجود در انبار کارخانه، برش و دوردوزی شده و ظرف چند ساعت در تهران تحویل مشتری گردیده است. در واقع این فاصله‌ی نزدیک کاشان به پایتخت باعث شده که فروش سجاده در کاشان با فروش فرش سجاده ای در تهران تفاوت چندانی نداشته باشد.

جایگزین فروش فرش سجاده ای در تهران

سفارش فرش سجاده ای برای تهران

در صورتی که برای خرید سجاده فرش عجله دارید و اصلا زمان کافی (حدود یک هفته تا دو هفته) برای بافته شدن فرش مسجد را ندارید، باید ابعاد مکان متبرکه‌ی خود را مشخص کنید و از طریق تماس با مدیریت فروش شرکت، متراژ را اعلام کنید تا براساس ابعاد استاندارد فرش سجاده، تعداد رول‌های مورد نیاز برای مسجد و یا نمازخانه‌ی شما محاسبه شود.

در صورت موجود بودن فرش‌ها در انبار کارخانه، رول‌های سجاده به همراه نصاب به محل ارسال می‌شوند. البته اگر به نصاب نیاز نداشته باشید (متراژ پایین باشد و قبله‌ی مسجد نیز مستقیم باشد) برش‌ها و دوردوزی‌ها در همان کارخانه صورت می‌گیرد و سپس ارسال می‌شود.

البته باید دقت داشته باشید که سجاده فرش‌های موجود در انبار شرکت با جنس نخ پلی استر بوده که به لحاظ طرح و رنگ نیز دارای محدودیت هستند و باید از بین همان دو سه نمونه طرحی که مدیریت فروش به واتساپ شما می‌فرستد انتخاب کنید؛ باید در نظر داشته باشید که فرش‌های سجاده با جنس نخ اکریلیک و 700 شانه که دارای بالاترین کیفیت هستند، به دلیل بالا بودن قیمت فقط طبق متراژ بافته می‌شوند و به ندرت در انبار موجود است.

اما اگر فرصت کافی برای بافت فرش مسجدی را داشته باشید، دست شما برای انتخاب طرح و رنگ‌های مختلف یا انتخاب جنس نخ‌های متنوع بازتر خواهد بود. علاوه بر این در صورت نیاز (برای متراژهای نسبتا بالا)، شرکت سبحان یک نماینده را نیز می‌تواند به محل اعزام کند تا به صورت دقیق متراژ مسجد را اندازه‌گیری کند و همچنین چند نمونه از سجاده فرش‌های بافته شده را نیز برای شما بیاورد تا کیفیت هر یک از کارها را از نزدیک ببینید که انتخاب درستی انجام دهید.

جهت دیدن همه‌ی نقشه‌های فرش محرابی و فرش تشریفاتی مسجدی شرکت سبحان (صنایع فرش ثریاکویر کاشان)، با کلیک بر روی دکمه‌ی زیر می‌توانید مشاهده بفرمایید:

سفارش فرش سجاده ای برای تهران

قیمت فرش سجاده ای در تهران

همانطور که پیش‌تر گفته شد، کارخانه‌ی تخصصی بافت فرش مسجدی در تهران وجود ندارد و معدود کسانی که فروش فرش سجاده ای در تهران دارند، درواقع واسطه‌ی بین کارخانه و مشتری هستند. پرواضح است که وجود واسطه برای متراژهای بالایی که مساجد و نمازخانه‌ها دارند، اختلاف قیمتی بسیار زیادی را نسبت به قیمت درب کارخانه ایجاد خواهد کرد. (احتمالا اختلاف قیمتی حداقل بین 10 تا 20 هزارتومان برای هر متر مربع).

با کلیک بر روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر می‌توانید لیست قیمت انواع سجاده فرش کاشان را به صورت رنج قیمت مشاهده کنید:

نکته: برای متراژهای بالاتر از 300 متر مربع برای تهران یا حومه‌ی تهران، علاوه بر اینکه هزینه‌ی نصب فرش‌ها رایگان خواهد بود، هزینه‌ی ارسال را نیز خود شرکت سبحان به عهده خواهد گرفت.

قیمت فرش سجاده ای در تهران
Call Now Buttonتماس بگیرید