قیمت فرش محرابی مسجد

از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های متولیان اماکن مذهبی خرید فرش برای نمازخانه و مسجد خود می‌باشد که به علت تورم ناگهانی قیمت‌ها در چند سال اخیر همواره به دنبال بهترین قیمت فرش محرابی بوده‌اند.

قیمت سجاده فرش با توجه به عوامل بسیار گوناگونی تعیین می‌شود. برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین قیمت ممکن برای فرش ماشینی مسجدی را پیدا کنید بهتر است سه مرحله‌ی زیر را مدنظر قرار دهید که هر یک از مراحل را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  1. پیش از خرید (انتخاب بهترین فروشنده)
  2. حین تولید (انتخاب مشخصات بافت سجاده)
  3. پس از بافت و تکمیل فرش
پخش ویدیو

قیمت فرش محرابی کارخانه

متولیان اماکن مقدس پیش از تهیه‌ی فرش نماز برای مسجد و نمازخانه‌ی خود، بی شک پرس و جوهایی را انجام می‌دهند تا بتوانند با بهترین قیمت ممکن خریدشان را انجام بدهند. از همینرو برای اینکه بتوانید فرش مسجد ارزان قیمت را تهیه کنید باید به مرکز خرید فرش سجاده ای کاشان مراجعه کنید تا بتوانید بدون واسطه و با یک قیمت رقابتی قادر به تهیه‌ی فرش مسجدی محرابی و تشریفاتی باشید.

خوب توجه کنید که اگر به نمایشگاه‌های فرش ماشینی در شهر خود مراجعه کنید، در این صورت به نوعی حداقل پای یک واسطه در میان خواهد بود که قیمت فرش محرابی را برای هر مترمربع بین 50 تا 100 هزار تومان می‌تواند بالاتر ببرد؛ به طور مثال اگر مسجدتان 200 مترمربع باشد چیزی در حدود 10 تا 20 میلیون تومان ممکن است مبلغ اضافه‌تر پرداخت کنید.

 پس خرید سجاده فرش از کارخانه سجاده بافی یک خرید ایمن و مقرون به صرفه می‌باشد که پیش از سفارش حتما باید با یک کارخانه‌ی معتبر قرارداد ببندید تا به شکل قابل توجهی قیمت نهایی را کاهش بدهید. با خریداری از بهترین کارخانه فرش سجاده ای می‌توانید از مزایای دیگری هم بهره‌مند شوید که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

قیمت فرش محرابی برای مسجد

قیمت فرش محرابی حین تولید

پس از انتخاب شرکت سجاده فرش، جنس مواد اولیه برای بافت و همچنین عملیات تولید فرش مسجد مهم‌ترین مرحله در تعیین قیمت فرش سجاده ای محرابی می‌باشد. از عملیات حین تولید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تعداد گره‌های زده شده در هر متر مربع
  2. جنس الیاف مورد استفاده برای بافت فرش
  3. وزن هر کیلو فرش سجاده و ضخامت آن

 

در میان سه مورد ذکر شده، 2 مورد اول بیشترین تاثیر را بر روی قیمت فرش محرابی خواهد داشت که به صورت خلاصه هر کدام را توضیح می‌دهیم:

سجاده فرش محرابی قیمت

تعداد گره‌های فرش ماشینی محرابی

تعداد گره‌ها در صنعت قالی ماشینی با نام شانه و تراکم شناخته می‌شوند که هر شرکتی با توجه به دستگاه بافندگی خود، معمولا با یک نوع شانه مثلا 700 شانه یا 500 شانه فرش مسجد ماشینی را تولید می‌کند.

برای اینکه گره‌ها را ببینید باید قالی را برگردانید و از پشت فرش آن‌ها را مشاهده کنید. این گره‌ها ریز هستند ولی با این حال قابل شمارش می‌باشند. گره‌هایی که در یک مترمربع از عرض قالی می‌بینید، تعداد شانه و همچنین گره‌هایی که در یک مترمربع از طول قالی می‌بینید، میزان تراکم فرش ماشینی گفته می‌شوند.

هر چقدر که تعداد شانه در بافت بالاتر می‌رود، قیمت فرش محرابی هم افزایش پیدا می‌کند؛ تعداد گره‌ها که در بافت بیش‌تر می‌شوند باعث مستحکم شدن و زیباتر شدن سجاده فرش طرح محرابی شده و عمر آن را نیز افزایش می‌دهند.

اکثر شرکت‌های فرش سجاده باف کاشان، فرش‌های مخصوص مسجد را یا 500 شانه تولید می‌کنند و یا 700 شانه. قطعا در بین این دو مورد سجاده فرش 500 شانه ارزان‌تر خواهد بود چراکه تعداد گره و مقدار نخ مصرفی کمتری خواهد داشت. برای آشنایی بیش‌تر جهت شمردن گره‌ها و همچنین مقایسه‌ی انواع تعداد شانه و تراکم به مقاله‌ی زیر می‌توانید رجوع کنید:

قیمت فرش محرابی مسجدی

تاثیر الیاف در قیمت فرش محرابی

در صنعت بافت قالی ماشینی جهت تولید انواع فرش سجاده ای، فقط از الیاف غیرطبیعی در نخ خاب (نخ روی سطح فرش) استفاده می‌شود. برای نخ تار و نخ پود، الیاف طبیعی چون پنبه و جوت به کار برده می‌شوند ولی برای نخ خاب صرفا الیاف مصنوعی کاربرد دارند.

الیاف مصنوعی که در ایران خیلی مورد مصرف هستند شامل نخ‌های BCF، پلی استر، ورژن (ورجین)، پلی پروپیلن و اکریلیک می‌باشند. در بین موارد ذکر شده، فرش سجاده اکریلیک و پلی استر بسیار پرفروش‌تر هستند که کارخانه‌های سجاده بافی هم عموما همین دو مورد را تولید می‌کنند.

قیمت فرش محرابی با جنس نخ اکریلیک در مقایسه با پلی استر بسیار بالاتر است. به طور کلی فرش‌های ماشینی 100% اکریلیک از انعطاف خیلی خوبی برخوردار هستند و با رفت و آمد زیاد کوبیده نمی‌شوند. این نرمی و ماندگاری طولانی مدت و همچنین کیفیت بالای نخ‌های اکریلیک باعث افزایش قیمت سجاده فرش‌های ماشینی می‌شود.

البته اگر می‌خواهید فرش سجاده ای ارزان خریداری کنید باید به سراغ فرش‌های مسجدی با جنس نخ پلی استر بروید. ماهیت نخ پلی استر شبیه به پلاستیک می‌باشد و اگر جسم داغی روی آن قرار دهید بلافاصله آب می‌شود. همچنین سجاده فرش ارزان قیمت پلی استر بعد از مدتی (معمولا یک سال) نرمی خود را از دست داده و مانند موکت سجاده ای خواهد شد.

وزن و ارتفاع نخ فرش سجاده

عامل سوم که کمتر مود توجه قرار می‌گیرد، ضخامت و وزن فرش مسجدی است. بالطبع هر چه که وزن و ضخامت فرش ماشینی سجاده ای بالاتر می‌رود، قیمت فرش محرابی هم افزایش پیدا می‌کند. ارتفاع نخ خاب سجاده فرش کاشان به طور استاندارد حدودا 9 تا 10 میلی‌متر و وزن هر مترمربع آن هم بالای 3 کیلوگرم می‌باشد.

فرش سجاده محرابی کاشان

هزینه‌‌‌های بعد از تولید فرش مسجد

پس از تکمیل بافت هم دو هزینه‌ی مربوط به حمل طاقه‌های فرش نماز و همچنین نصب سجاده فرش وجود دارند. معمولا هزینه‌های حمل و نقل چه به صورت دربست و چه به صورت ارسال از طریق باربری، به عهده‌ی مشتریان عزیز خواهد بود.

اما شرکت سبحان به عنوان تخفیف در قیمت فرش محرابی، هزینه‌های مربوط به نصب را برای متراژهای بالاتر از 200 مترمربع به عهده می‌گیرد. اگر قبله کج نباشد و ستونی هم در مسجد وجود نداشته باشد، برش زدن طاقه‌ها در خود کارخانه انجام می‌گیرد اما اگر قبله کج باشد در اینصورت حتما به نصاب فرش سجاده ای نیاز خواهید داشت تا در محل عملیات برش و دوردوزی را انجام دهد.

Call Now Buttonتماس بگیرید