تعویض فرش مسجد با فرش نو

این روزها متولیان و هیات امنای مساجد و نمازخانه‌ها با کهنه شدن قالی‌های قدیمی به فکر تعویض فرش مسجد خود با فرش سجاده ای محرابی نو هستند تا اینگونه به زیباسازی محیط اماکن مذهبی کمک کنند.

به طور قطع بهترین راه برای خرید سجاده فرش مراجعه به کارخانه‌های تخصصی سجاده بافی در کاشان می‌باشد، به این دلیل که این کارخانه‌ها صرفا مشغول به تولید فرش ماشینی مخصوص مسجد هستند و از طرح‌ها و رنگبندی‌های مناسب برای اماکن متبرکه استفاده می‌کنند.

به منظور آشنایی بیش‌تر با شرکت فرش سجاده سبحان و همین‌طور دیدن طرح‌های بافته شده در کارخانه، شما را به دیدن یک کلیپ کوتاه دعوت می‌کنیم و سپس به ادامه‌ی مقاله خواهیم پرداخت.

پخش ویدیو

تعویض فرش مسجد

تعویض فرش مسجد

زمانی که می‌خواهید فرش سجاده جدیدی را برای مسجد خود خریداری کنید، اولین کاری که به ذهنتان خطور می‌کند به احتمال زیاد فروش فرش ماشینی قدیمی و کهنه‌ی مسجدتان است تا اینگونه بخشی از هزینه‌ی خرید فرش ماشینی سجاده ای جدید را فراهم کنید.

برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم در شهر خودتان یک مغازه‌ی فرش فروشی را پیدا کنید تا قالی‌های دست دوم را خرید و فروش کنند چراکه فروش این قالی‌ها در شهر خودتان به مراتب به صرفه‌تر از فروش آن‌ها در شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی در ایران خواهد بود. فروش فرش دست دوم در کاشان به دلیل وفور کارخانه‌های بافت فرش ماشینی، چندان به صرفه نیست و اکثر خریداران با قیمت بسیار پایین، قالی‌های مستعمل را خریداری می‌کنند.

نکته‌ی بعدی این است که برخی از مساجد به دلیل نداشتن منابع مالی کافی به فکر تعویض فرش مسجد خود با سجاده فرش‌های محرابی دست دوم هستند که این مورد را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم. مهم‌ترین دلیل آن فیت نبودن فرش‌های مسجدی دست دوم با ابعاد مسجدتان خواهد بود که نه تنها در زیباسازی مسجدتان کمکی نمی‌کند بلکه ممکن است نمای نامناسبی هم به وجود آورد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد فرش‌های محرابی و تشریفاتی دست دوم به مقاله‌ی زیر رجوع کنید:

خرید سجاده فرش نو از کارخانه

بهترین کار برای تعویض فرش مسجد و خرید فرش ماشینی نو مراجعه به یک مرکز خرید فرش سجاده ای و کارخانه‌ی سجاده بافی در کاشان است تا با حذف واسطه‌ها و حداقل هزینه‌ی ممکن بتوانید فرش طرح محرابی یا فرش یکپارچه مناسب را تهیه کنید.

در ادامه برخی از مزیت‌های خرید مستقیم از کارخانه سبحان را برایتان لیست کرده‌ایم:

  • شرکت سبحان یک شرکت ثبت شده و رسمی می‌باشد که برای صدور فاکتورهای قانونی (فاکتورهای با ارزش افزوده برای ارگان‌های دولتی) و یا فروش از طریق سامانه هیچ گونه مشکلی ندارد.
  • محصولات شرکت سبحان همچنین دارای استاندارد می‌باشد که برای صادرات فرش مسجدی به سایر کشورها و ارسال گواهی استاندارد جهت انجام کارهای گمرکی هیچ گونه محدودیتی نخواهد داشت.
  • با سفارش مستقیم از کارخانه سبحان هر نوع نقشه‌ای که بخواهید امکان بافت وجود خواهد داشت؛ حتی اگر یک عکس سفارشی داشته باشید، طراح ما آن را تبدیل به نقشه کرده و پس از تاییدتان بافته می‌شود.
  • نصب سجاده فرش برای متراژهای بالاتر از 150 متر مربع توسط خود شرکت و به صورت رایگان انجام می‌گیرد؛ در واقع کار نصب شامل برش و دوردوزی است که باید توسط یک نصاب خبره و اصطلاحا دست به تیغ صورت گیرد تا صدمه‌ای به فرش وارد نشود.
  • از جمله ویژگی‌های جذاب خرید مستقیم از شرکت سبحان، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا با مراجعه‌ی حضوری به کارخانه بتوانید خط تولید را از نزدیک نظاره کنید و همچنین نمونه‌های بافته شده را نیز مشاهده کنید و مقایسه‌ی دقیقی داشته باشید.
تعویض فرش سجاده ای مسجد

سفارش تعویض فرش مسجد

خریداران سجاده فرش کاشان در بسیاری از موارد مانند نداشتن زمان کافی و یا دوری مسافت تا کارخانه، ترجیح می‌دهند که به صورت تلفنی و اینترنتی فرش سجاده ای مناسب را بخرند. برای این منظور شرکت سبحان فروش اینترنتی فرش سجاده ای را به صورت مستقیم از کارخانه برای هموطنان فراهم نموده تا بدون هیچ گونه مشکلی و با خیالی آسوده بتوانند به تعویض فرش مسجد بپردازند.

احتمالا برای سفارش از راه دور 2 سوال اساسی زیر ذهن شما را مشغول می‌کند؛ ما در ادامه هر یک را پاسخ خواهیم گفت:

  1. چگونه متراژ دقیق را محاسبه کنیم تا بافت فرش مسجدی بر اساس آن صورت گیرد؟
  2. چگونه نمونه‌ی بافته شده را ببینیم و بر اساس آن، مورد مناسب را سفارش بدهیم؟
تعویض فرش مسجد با فرش سجاده محرابی

محاسبه متراژ مسجد به متر مربع

مشخص کردن متراژ مسجد، نمازخانه و یا دیگر اماکن متبرکه کار ساده‌ای است؛ این نکته را در نظر داشته باشید که باید متر مربع را به دست آوریم و برای این منظور بهترین کار، رسم ضلع‌های طول و عرض بر روی یک کاغذ است. هر ضلع را با متر اندازه گیری کنید و یادداشت کنید و در نهایت جهت قبله را مشخص نمایید.

سپس می‌توانید یک عکس از شکل رسم شده بگیرید و از طریق شبکه‌های اجتماعی نظیر واتساپ برای مدیر فروش شرکت ارسال نمایید تا تعداد رول‌های مورد نیاز محاسبه شود.

اما در برخی موارد ممکن است که مسجدتان به صورت چند ضلعی و دارای متراژ بسیار بالایی باشد و همچنین برخی از اضلاع کج باشد که محاسبه‌ی آن قدری مشکل‌تر باشد؛ در این موارد می‌توانید با مدیریت شرکت سبحان هماهنگ کنید تا یک نماینده به محل مورد نظر اعزام نماید که به صورت دقیق متراژ را به دست بیاورد.

تعویض فرش مسجدی با سجاده فرش تشریفاتی

دیدن نمونه جهت تعویض فرش مسجد

قطعا پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید، نمونه‌ای از فرش سجاده ای کاشان را به صورت بافته شده ببینید تا خیالتان راحت بشود. اگر امکان مراجعه‌ی مستقیم به کارخانه را ندارید ایرادی ندارد، شما می‌توانید از طریق تماس با شرکت درخواست یک نمونه‌ی بافته شده را بکنید.

با اعلام آدرستان، نمونه‌ای از فرش مسجد که مدنظرتان است (از نظر تعداد شانه و تراکم و یا رنگ زمینه) از طریق اتوبوسرانی برایتان ارسال می‌شود تا در اسرع وقت در اختیارتان قرار بگیرد و بتوانید به اتفاق اعضای هیات امنا تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید.

در نهایت برای انتخاب طرح هم مشکلی وجود ندارد چراکه با کلیک بر روی دکمه‌ی سبز رنگ زیر می‌توانید همه‌ی نقشه‌های موجود را ببینید و بهترین طرح را انتخاب کنید. قابل ذکر است که قیمت فرش سجاده برای همه‌ی طرح‌ها یکسان است.

Call Now Buttonتماس بگیرید