فرش مسجدی در تهران

یکی دو دهه می‌شود که تولید فرش مسجد به صورت ماشینی مخصوص اماکن مذهبی و مقدس رواج پیدا کرده است و نمازخانه‌های سراسر کشور نیز در حال مزین شدن به این سجاده‌ها هستند؛ از همین رو هیات امنای بسیاری از مکان‌های مذهبی به دنبال خرید فرش مسجدی در تهران هستند.

امروز در این نوشته می‌خواهیم در مورد فروش فرش سجاده ای در تهران صحبت کنیم و اینکه چرا در تهران یا دیگر شهرستان‌های ایران نمایندگی رسمی و تخصصی سجاده فرش مسجد وجود ندارد.

همین ابتدای کار شما را به دیدن فیلمی که از کارخانه‌ی سجاده بافی سبحان تهیه کرده‌ایم، دعوت می‌کنیم تا با دیدن خط تولید و نمونه‌های بافته شده، تصویر اولیه‌ای از یک تولیدکننده در ذهن شما حک شود.

پخش ویدیو

فرش مسجدی در تهران

فرش مسجدی در تهران از کارخانه

به احتمال زیاد شما هم جزو کسانی هستید که برای ارزان‌تر تمام کردن هزینه‌های تهیه‌ی فرش سجاده ای چه در تهران و چه در شهرستان‌های دیگر، قصدتان خرید فرش مسجدی در تهران بوده است، اما باید بگوییم که به دلایل زیادی حتی یک فروشگاه یا نمایشگاه تخصصی را در تهران نخواهید یافت که صرفا به فروش سجاده فرش فعالیت داشته باشد.

اولین دلیل مربوط به کارخانه‌های بافندگی قالی ماشینی می‌باشد که در همه جای ایران مستقر نیستند؛ کارخانجات بافت فرش ماشینی مسجدی یا خانگی به دلیل نبود نیروهای کار حرفه‌ای و کاربلد و همچنین نبود شرکت‌های مکمل، چندان مقرون به صرفه نیستند.

دومین دلیل هم مربوط به نوع خاص فروش و تولید فرش سجاده ای می‌باشد؛ سجاده فرش نمازخانه یا مسجد باید با توجه به نقشه‌ی همانجا و مساحت کلی آن سفارش داده شود و توسط کارخانه‌دار نیز مقدار پرتی و اضافه‌تر تعیین گردیده که در نهایت به قسمت تولید برود.

درواقع باید بگوییم که فرش مسجدی محرابی برخلاف فرش خانگی خیلی مشخص و آماده‌ی فروش نیست؛ به طور مثال هنگامیکه قصد خرید قالی منزل را داشته باشید به یک نمایشگاه مانند شهر فرش یا مهد فرش مراجعه نموده و سایز استاندارد 12 متری، 9 متری و یا 6 متری که برای اتاقتان نیاز دارید را به صورت آماده می‌خرید اما برای خرید فرش نماز حتما باید ابعاد مکان مذهبی را معلوم کنید تا طبق سفارش بافته شوند.

جایگزین فرش مسجدی در تهران

پس همانطور که در بالا گفتیم فروش سجاده فرش در تهران به شکل تخصصی وجود ندارد و احتمالا از طریق واسطه‌ها که همان نمایشگاه‌های قالی هستند، می‌توانید سفارش بدهید که به دلیل بالا رفتن قیمت، اصلا پیشنهاد نمی‌کنیم.

با این اوصاف بهترین جایگزین فرش مسجدی در تهران، خرید مستقیم آن از کارخانه‌ی سجاده بافی سبحان در شهرستان کاشان می‌باشد. دلایل خرید از شرکت سبحان را در ادامه برای شما لیست می‌کنیم:

فروش فرش سجاده مسجد در تهران

فاصله نزدیک کاشان تا تهران

نزدیکی شهرستان کاشان تا تهران باعث می‌شود بسیاری از بانیان و خیران به راحتی ظرف 2 تا 3 ساعت به کارخانه سبحان مراجعه نموده و سفارش خود را ثبت نمایند. فاصله‌ی تهران تا کاشان حدودا 200 کیلومتر است که پیمودن این مسافت تقریبا سه ساعت زمانبر خواهد بود.

درواقع با مراجعه به شرکت، هیات امنا امکان دیدن خط تولید و نمونه‌هایی که برای مشتریان بافته شده‌اند را خواهند داشت. در اینصورت انواع فرش مسجدی در تهران را می‌توانید با جنس نخ‌های مختلف و کیفیت‌های بافت گوناگون از نزدیک مشاهده کنید و بهترین فرش طرح سجاده را انتخاب کنید.

همچنین در نهایت اطلاعات سفارش سجاده فرش در یک پیش فاکتور و با جزئیات کامل در اختیار مشتری قرار می‌گیرد تا با تایید از متولیان مسجد، مبلغی را بابت بیعانه، همانجا به حساب شرکت واریز کرده و بافت آغاز گردد.

نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که اگر امکان سفر به شهرستان کاشان را ندارید و یا بسیار عجله دارید، می‌توانید از طریق تماس با کارخانه و مدیریت فروش، درخواست ارسال نمونه‌ی فرش بافته شده کنید تا با اتوبوسرانی و ظرف سه چهار ساعت در تهران دریافت کنید.

سجاده فرش مسجدی در تهران و کرج

فرش مسجدی در تهران با فاکتور قانونی

دومین مزیت خرید سجاده فرش از کارخانه (سبحان) مربوط به استانداردها و حساب‌های شرکتی آن می‌باشد. سجاده بافی برند سبحان یک شرکت ثبت شده‌ی رسمی تحت عنوان فرش ثریا کویر کاشان می‌باشد.

اولین مزیت خرید از شرکت سبحان، حساب‌های رسمی و قانونی شرکت خواهد بود که برای اداره‌ها و دانشگاه‌ها یا دیگر سازمان‌های دولتی این امکان را فراهم می‌کند تا با دریافت فاکتور قانونی و با کسر ارزش افزوده با خیال راحت خریدشان را انجام دهند.

دومین مزیت هم داشتن استانداردهای لازم برای تولید فرش مسجدی در تهران می‌باشد. این مزیت به خصوص در مواردی که برای صادرات به برگه‌ی استاندارد احتیاج داشته باشید، یک گواهی لازم جهت انجام کارهای گمرکی خواهد بود.

همچنین کارخانه‌ی سبحان دارای سامانه‌ی تامین تدارکات دولتی است که شرکت‌ها و اداره‌های دولتی می‌توانند از طریق این سامانه‌ی اینترنتی با بهترین قیمت سجاده فرش مسجد، خرید خود را به صورت مناقصه‌ای ثبت نمایند.

فرش سجاده ای مسجدی در تهران

تعدد کارخانه‌های فرش مسجدی

به طور کلی شهرستان کاشان به عنوان پایتخت قالی ماشینی در ایران شناخته می‌شود؛ در کاشان شهرک‌های صنعتی بسیاری را می‌توانید مشاهده کنید که در خود کارخانجات ریسندگی، بافندگی و تکمیل و آهار را جای داده است.

به دلیل وجود این کارخانه‌ها که هر کدام مکمل یکدیگر هستند و همچنین وجود نیروهای کار متخصص نظیر بافنده، کمک بافنده، رفوگر، مکانیک دستگاه‌ها و ماشین آلات بافندگی، قیمت نهایی فرش مسجدی در تهران بسیار مناسب و پایین درخواهد آمد.

لازم به ذکر است که فرش سجاده ای مشهد هم مانند سجاده فرش کاشان بسیار معروف است اما به خاطر شرکت‌های سجاده بافی متعددی که در کاشان هستند و فقط به تولید فرش طرح مسجدی می‌پردازند، کاشان گزینه‌ی بسیار معقول‌تر و بهتری برای خرید خواهد بود.

قیمت فرش مسجدی در تهران

قیمت فرش سجاده ای برای تهران به عوامل حین تولید و پس از تولید بستگی دارد. حین تولید همان جنس نخ و تعداد گره‌های شانه و تراکم می‌باشد که به طور چشمگیری قیمت هر متر مربع فرش مسجدی تهران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این عوامل با توجه به بودجه‌ی مساجد تعیین و سفارش بافت داده می‌شود.

عوامل پس از تولید هم به هزینه‌های حمل تا تهران و همچنین نصب سجاده فرش در مسجد مربوط می‌گردد. اگر متراژ مسجد در تهران بالا باشد، برای در نظر گرفتن تخفیف کار، هزینه‌ی نصاب را خود شرکت سبحان عهده‌دار خواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید