قیمت سجاده فرش مسجد

مهم‌ترین دغدغه‌ی خریداران فرش مسجدی، استعلام قیمت سجاده فرش از کارخانه است تا بر اساس بودجه‌ی جمع‌آوری شده‌ی خود بتوانند فرش سجاده ای با کیفیت و مناسب را تهیه کنند.

در اینجا تمام عوامل تعیین کننده‌ی قیمت فرش مسجد را برایتان شرح خواهیم داد؛ این مولفه‌ها که به طور مستقیم در قیمت نهایی تاثیرگذار هستند به عوامل در حین بافت و پس از بافت سجاده فرش تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

  1. کیفیت الیاف مورد استفاده در بافت (جنس نخ)
  2. تعداد گره‌های فرش سجاده (شانه و تراکم)
  3. ارتفاع نخ خاب (ضخامت فرش)
  4. وزن قالی ماشینی
  5. هزینه‌های بعد از اتمام بافت (حمل و نصب)
قیمت سجاده فرش

تاثیر کیفیت نخ در قیمت سجاده فرش

مهم‌ترین عاملی که تاثیر بسزایی در تعیین قیمت فرش محرابی یا تشریفاتی برای مسجد و نمازخانه دارد، بدون شک جنس نخ مورد استفاده در بافت می‌باشد. اگر شما انواع جنس نخ‌‌ها را نشناسید، ممکن است افرادی سودجو از این ناآگاهی شما سوءاستفاده کرده و فرش نمازخانه ای یا مسجدی بی‌کیفیت‌تر را به جای فرش باکیفیت به شما بفروشند.

به همین منظور در اینجا به صورت خلاصه ویژگی‌های انواع جنس نخ که قیمت سجاده فرش بر اساس آن‌ها تعیین می‌گردد را بیان خواهیم کرد.

1. جنس نخ اکریلیک

در ابتدا قصد داریم که ویژگی‌های جنس نخ اکریلیک را شرح بدهیم؛ در حال حاضر بهترین نوع فرش برای مساجد و نمازخانه‌ها همین فرش سجاده اکریلیک است؛ اکریلیک یک نخ مصنوعی یا ساخته‌ی دست بشر است.

از جمله ویژگی‌هایی که باعث شده قالی با جنس اکریلیک در صنعت فرش ماشینی دارای بالاترین قیمت سجاده فرش باشد، خاصیت برگشت پذیری و نرم بودن آن است. در واقع همین خواص (که تا حدودی آن را شبیه به پشم می‌دانند) باعث ماندگاری و دوام آن می‌شود.

جدا از طول عمر بالای الیاف اکریلیک، برای نمازگزاران که مدت نسبتا طولانی را در مسجد مشغول عبادت هستند، این خاصیت نرم بودن و کوبیده نشدن، بسیار با اهمیت است و باعث می‌شود که احساس راحتی بیش‌تری داشته باشند.

قیمت سجاده فرش مسجد

2. پلی استر با کمترین قیمت سجاده فرش

در صنعت فرش ماشینی ایران می‌توان گفت که 2 جنس نخ بی‌سی‌اف (BCF) و پلی استر پایین‌ترین کیفیت را دارند. این دو جنس نخ، ویژگی‌های بسیار شبیه به همی دارند؛ از ویژگی‌های مثبت این الیاف می‌توان به مقاوم بودنشان در برابر رطوبت اشاره کرد و همچنین دیگر خاصیتشان براق بودن آن‌ها در مقایسه با جنس اکریلیک هست که البته این مورد به مرور زمان از بین می‌رود.

اما مهم‌ترین دلیلی که باعث شده این نوع از الیاف مصنوعی را جزو الیاف بی کیفیت تقسیم‌بندی کنیم، کوبیده شدن و سفت شدن فرش مسجد به مرور زمان است؛ اگر حالت موکت را دیده باشید، فرش‌های پلی استر هم با توجه به پاخوری که در مکان مذهبی دارند، با گذشت زمان (در بازه‌ی زمانی 1 سال تا 3 سال) اصطلاحا کف‌خاب شده و دیگر نرمی نخواهند داشت.

اگر قیمت سجاده فرش برای شما بسیار با اهمیت است و فرش سجاده ای ارزان را می‌خواهید انتخاب کنید، ابتدا باید به سراغ فرش‌های بی‌سی‌اف (BCF) بروید و اگر توانستید قدری بودجه‌ی بیش‌تری را تامین کنید، به دنبال فرش‌های پلی استر باشید.

قیمت فرش مسجد

3. نخ ورژن یا ورجین

نخ ورژن که احتمالا به اسم‌های مختلفی هم شنیده باشید مانند ورجین یا ویرجین، جزو الیاف مصنوعی است که به تازگی وارد صنعت بافندگی شده‌اند و به زبان ساده می‌توان گفت که خوراک کلاهبرداری در فروش فرش مسجدی می‌تواند باشد.

دلیل امر این است که نخ‌های ورجین از نظر ظاهری شباهت بسیار نزدیکی به نخ اکریلیک دارند ولی در اصل همان خواص درونی پلی استر را دارند یعنی پس از مدتی مانند گلیم و موکت کوبیده می‌شوند و نرمی اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند.

اگر می‌خواهید گرفتار افراد سودجو نشوید پیشنهاد ما خرید سجاده فرش از کارخانه است که بدون واسطه و مستقیما بتوانید به کارخانه مراجعه کنید تا علاوه بر دیدن نمونه‌های بافته شده فرش مساجد از قبل، خط تولید فرش ماشینی را نیز مشاهده کنید تا هیچ‌گونه شکی باقی نماند.

قیمت فرش محرابی مسجد

تاثیر تعداد شانه بر قیمت سجاده فرش

شانه و تراکم چیست؟ از پشت فرش ماشینی 2 نوع گره را می‌توانید مشاهده کنید؛ گره‌های در طول را تراکم و گره‌های در عرض را شانه می‌گوییم. حال سوال این است که چرا شانه و تراکم بر قیمت سجاده فرش مسجد موثر است؟ پاسخ روشن است، هر چقدر که شانه و تراکم بالاتر می‌رود، تعداد گره‌ها بیش‌تر و در نتیجه مقدار نخ مصرفی هم بالاتر می‌رود.

با افزایش شانه و تراکم، فرش محرابی سجاده ای (یا تشریفاتی و یکپارچه) مستحکم‌تر، نمای آن زیباتر و همچنین دارای عمر طولانی‌تری خواهد بود. برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد شانه و تراکم به دست آورید و نیز با نحوه‌ی شمارش آن‌ها در فرش مسجدی آشنا شوید، به مقاله‌ی زیر رجوع کنید:

قیمت فرش سجاده کاشان

وزن و ضخامت فرش مسجد

وزن فرش رابطه‌ی مستقیمی با ضخامت آن دارد؛ هر چه ضخامت بیش‌تر شود (یعنی ارتفاع نخ خاب بیش‌تر شود) در نتیجه وزن بالاتری را خواهیم داشت و بدین ترتیب بر قیمت سجاده فرش افزوده خواهد شد. به طور معمول فرش سجاده 700 شانه‌ای شرکت سبحان دارای ضخامت 10 میلی‌متر می‌باشد.

باید توجه داشته باشید که معمولا سجاده فرشی با ضخامت بالاتر از 10 یا 11 میلی‌متر دیگر بافته نمی‌شود و اگر مایل هستید تا سطح مسجد دارای نرمی بیش‌تری باشد، بهتر است از فوم‌های چند میلی‌متری در زیر فرش‌ها استفاده کنید.

قیمت سجاده فرش تشریفاتی

قیمت سجاده فرش با حمل و نصب

زمانی که بافت رول‌های سجاده به پایان رسید، به قسمت تکمیل و آهار فرستاده می‌شوند تا عملیات نهایی از جمله شیرینگ، پرزسوزی و زیگزاگ آن انجام و آماده‌ی نصب در مسجد یا نمازخانه گردد.

شرکت سجاده فرش سبحان به عنوان تخفیف و هدیه به مساجد، هزینه‌ی نصب فرش سجاده را به صورت رایگان انجام می‌دهد و برای این منظور یک نصاب حرفه‌ای و خبره را به محل اعزام می‌کند تا عملیات برش دور ستون‌ها و دوردوزی را به طور کامل اجرا نماید.

هزینه‌ی حمل هم بستگی به این دارد که سفارشتان به صورت دربست و یا از طریق باربری ارسال شود؛ در بیش‌تر موارد هزینه‌ی حمل به عهده‌ی خریداران عزیز می‌باشد ولی برای سفارش‌های با متراژ بالاتر از 500 متر مربع، باز هم شرکت سبحان بخشی از هزینه را تقبل می‌کند. در پایان اگر می‌خواهید از لیست قیمت انواع فرش ماشینی برای مسجد آگاهی پیدا کنید، بر روی کلید سبزرنگ زیر کلیک نمایید:

Call Now Buttonتماس بگیرید