فرش مسجدی دست دوم

در چند سال اخیر کشور عزیزمان ایران تورم‌های اقتصادی شدیدی را تجربه نموده که مردم را برای خرید هر نوع کالایی دچار مشکل و سردرگمی کرده است. این گرانی‌ها متولیان اماکن مذهبی را هم بی‌نصیب نگذاشته به طوریکه برای خرید سجاده فرش، آن‌ها را مجبور کرده به سراغ فرش مسجدی دست دوم بروند.

درست است که قیمت فرش ماشینی محرابی بسیار بالا رفته و منابع مالی برخی از مساجد و نمازخانه‌ها هم تا حدودی محدود است ولی با این اوصاف خرید فرش سجاده ای دست دوم را توصیه نمی‌کنیم.

ابتدای مقاله شما را به مشاهده‌ی فیلمی از محل کارخانه‌ی تولید فرش مسجد دعوت می‌کنیم تا با انواع فرش های مسجدی آشنایی نسبی پیدا کنید و سپس در ادامه توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد:

پخش ویدیو

چرا فرش مسجدی دست دوم نخریم؟

فرش مسجدی دست دوم آری یا خیر؟

همانگونه که در بالا هم توضیح دادیم قیمت بالا باعث می‌شود هیات امنای مساجد مجبور شوند فرش ماشینی دست دوم را بخرند. البته اگر یک مکان مذهبی قصد تعویض فرش مسجد با فرش نو را دارد بهتر است که سجاده فرش طرح محرابی قدیمی خود را به عنوان کمک به یک مکان مذهبی دیگر اهدا کند چراکه خرید آن به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت چندان به صرفه نخواهد بود.

اولین دلیل برای نخریدن فرش مسجدی دست دوم این است که سایز رول‌ها و یا طاقه‌های فرش نماز متناسب با همان مسجد قبلی بافته شده‌اند و موقع نصب نیز نصاب دور ستون‌ها و کناره‌ی دیواره‌ها را برش زده و دوردوزی کرده است. پس اگر از همین رول‌ها در مسجدی جدید بخواهید استفاده کنید اصلا فیت مکان شما نخواهد بود و حتی ممکن است هر محراب به طور دقیق پشت به محراب دیگر قرار نگیرد.

دومین مشکل این است که شما از جنس نخ مورد استفاده در بافت قالی قدیمی اطلاع دقیقی ندارید؛ امروزه در تولید فرش ماشینی مسجدی چهار نوع الیاف BCF، پلی استر، ورجین و اکریلیک بسیار رایج هستند. فرش‌های پلی استر و BCF به عنوان سجاده فرش ارزان قیمت قلمداد می‌شوند و نوع اکریلیک هم به عنوان باکیفیت‌ترین جنس به شمار می‌رود.

کهنه بودن و احتمال داشتن پارگی و پوسیدگی مشکل سوم شما خواهد بود. درواقع اگر فرش‌های ماشینی خریداری شده از جنس پلی استر و بی‌سی‌اف باشند به احتمال زیاد مانند موکت سجاده ای کاملا حالت کوبیده‌ای دارند و اصلا نرمی و انعطاف از خود نخواهند داشت. از سویی دیگر اگر هم جنس آن اکریلیک باشد ممکن است در معرض گرد و خاک و نمناک بودن محیط دچار پوسیدگی تدریجی شده باشد.

سجاده فرش مسجد ارزانتر

جایگزین فرش مسجدی دست دوم

از آنجاییکه هدف از خرید سجاده فرشی دست دوم پرداخت هزینه‌ی کم‌تر می‌باشد، بهترین پیشنهاد برای جایگزینی آن، انتخاب فرش سجاده مسجد نو با کیفیت پایین‌تر و همچنین خرید فرش نمازخانه ای یا مسجدی مستقیما از کارخانه خواهد بود تا بدین صورت با حداقل هزینه بتوانید یک قالی مناسب و دست اول را تهیه کرده باشید.

اول در مورد خرید سجاده فرش از کارخانه توضیح می‌دهیم؛ وقتی شما مستقیما به کارخانه مراجعه می‌کنید درواقع بی هیچ واسطه و دلالی خریدتان را انجام خواهید داد که همین امر باعث می‌شود با قیمت همکاری بتوانید فرش طرح سجاده را تهیه نمایید. جهت اطلاع باید بگوییم اگر واسطه‌ای در میان باشد، احتمالا برای هر مترمربع حدود 50 هزار تومان بیش‌تر هزینه خواهید داد.

همچنین با خرید از شرکت فرش سجاده باف خواهید توانست از مزایا و خدمات پس از فروش آن مانند نصب و اجرای رایگان استفاده کنید که این مزیت را در خرید فرش مسجدی دست دوم ندارید. کارخانه‌ی سبحان برای متراژهای بالاتر از 300 متر مربع، هزینه‌های نصاب را به عهده‌ی خود می‌گیرد تا کمکی به مساجد و نمازخانه‌ها کرده باشد.

آدرس فرش سجاده ای کاشان که کارخانه‌های تولیدی فرش طرح مسجدی را در خود جای داده است به شرح زیر می‌باشد و شرکت سبحان به صورت ثبت شده و رسمی در آن مشغول به فعالیت است: استان اصفهان – شهرستان کاشان – جاده قدیم آران – شهرک صنعتی شهید سلیمان صباحی.

خرید فرش مسجدی دست دوم

خرید فرش مسجد ارزان قیمت

بهترین جایگزین برای فرش مسجدی دست دوم بی‌شک تهیه‌ی فرش سجاده ای ارزان خواهد بود. کارخانه‌های بافندگی، قالی‌های ماشینی خود را با توجه به نوع ماشین بافت و همچنین نوع مواد اولیه (یعنی جنس نخ‌های مورد استفاده)، در کیفیت‌های گوناگونی تولید می‌کنند که هر کیفیتی دارای قیمت مخصوص به خود می‌باشد.

به طور کلی وقتی با یک شرکت تماس می‌گیرید تا از قیمت فرش محرابی مسجد مطلع شوید، دو سوال از شما خواهند پرسید: چه جنس نخی با چه تعداد شانه می‌خواهید؟ فرش‌های ماشینی با نخ‌های مختلفی تولید می‌شوند که اگر بخواهیم پرکاربردترین و معروف‌ترینشان را نام ببریم باید به جنس اکریلیک و پلی استر اشاره کنیم.

الیاف پلی استر که مصنوعی هستند اکثرا در داخل خود ایران به تولید می‌رسند و سپس در شرکت‌های ریسندگی تبدیل به نخ‌های قابل بافت می‌شوند. این نوع نخ‌ها کیفیت بسیار پایین‌تری نسبت به اکریلیک دارند و به همین خاطر اگر قصد خرید فرش مسجد ارزان قیمت را دارید باید به سراغ سجاده فرش پلی استر بروید.

مورد بعدی تعداد شانه می‌باشد که کیفیت فرش مسجدی مشهد یا کاشان را تعیین خواهد کرد. شانه و تراکم اصطلاحاتی هستند که در صنعت نساجی به تعداد گره‌های تار و پود اطلاق می‌شوند. هرچه شانه و تراکم کم‌تر باشند، کیفیت فرش سجاده پایین‌تر و در نتیجه قیمت ارزان‌تری هم خواهد داشت. پس به عنوان بهترین جایگزین فرش ماشینی دست دوم برای مسجد و نمازخانه، بهتر است فرش 440 شانه و یا 500 شانه با جنس نخ پلی استر یا BCF را خریداری کنید.

فرش سجاده ای مسجد ارزان کارخانه

سفارش سجاده فرش مسجدی

حال که تصمیم گرفته‌اید از کارخانه فرش نو اما ارزان برای مسجدتان خرید کنید، بهتر است بدانید که جهت سفارش چه مراحلی را باید طی کنید. در اولین گام نقشه‌ای ساده از نمازخانه یا مسجد را تهیه نمایید و در آن اندازه‌ی تمامی اضلاع را به طور دقیق مشخص کنید.

با ارسال نقشه برای مدیریت از طریق پیام رسان‌های اجتماعی، مساحت مکان مذهبی تعیین و تعداد طاقه‌های فرش نماز که مورد نیاز هست به شما اعلام می‌گردد. پس از اینکه متوجه شدید چند مترمربع فرش محرابی نیاز دارید، طرح و رنگ فرش مسجدی را انتخاب می‌کنید تا یک پیش فاکتور به نام مسجدتان ثبت شود.

در پایان براساس قیمت فرش سجاده ای که در فاکتور معین گردیده، بخشی از آن را به عنوان بیعانه می‌پردازید تا سفارش بافت سجاده فرش ثبت نهایی شود. اگر نیاز به نصاب هم داشتید با شرکت هماهنگ بفرمایید.

Call Now Buttonتماس بگیرید