آدرس فرش سجاده ای کاشان

مساجد و نمازخانه‌هایی که در سراسر ایران قصد تعویض فرش مسجد خود را دارند، ترجیح می‌دهند که به یک مرکز خرید فرش سجاده ای مراجعه کنند تا بتوانند با مناسب‌ترین قیمت، خریدشان را انجام دهند و به همین دلیل در جستجوی آدرس فرش سجاده ای کاشان هستند.

باید توجه داشته باشید که تولید قالی‌های ماشینی و فرش‌های مسجدی در تمام شهرهای ایران صورت نمی‌گیرد که در ادامه دلایل آن را ذکر خواهیم کرد و همچنین شهرهای اصلی تولیدکننده را معرفی می‌کنیم.

در ابتدا فیلمی تهیه کرده‌ایم که در آن یک کارخانه سجاده بافی در کاشان را نشان می‌دهد؛ در این فیلم می‌توانید دستگاه بافت سجاده فرش را به همراه نمونه‌های تولید شده برای اماکن مذهبی مختلف مشاهده کنید:

پخش ویدیو

چرا آدرس فرش سجاده ای کاشان

آدرس فرش سجاده ای کارخانه

همانطور که در بالا گفتیم، بیش‌تر هیات امنا و متولیان مکان‌های مذهبی که مسئول خرید سجاده فرش از کارخانه هستند، به شهر کاشان مراجعه می‌کنند. باید خدمت شما بگوییم که دو شهر مشهد و کاشان جزو پیشروان بافت قالی ماشینی در ایران محسوب می‌شوند و از همینرو فرش مسجدی مشهد و کاشان بسیار معروف هستند.

اما دلیل اینکه بیش‌تر مشتریان به دنبال آدرس فرش سجاده ای کاشان هستند، چیست؟ شهرستان کاشان از نظر جغرافیایی تقریبا در مرکز ایران قرار گرفته به طوریکه بین دو مرکز استان تهران و اصفهان، به فاصله‌ی حدودا 200 کیلومتری از هر کدام واقع گردیده است. این موقعیت مکانی مناسب باعث می‌شود تا از سراسر ایران به راحتی بتوانید به کارخانجات بافندگی دسترسی داشته باشید.

همچنین اگر مقایسه‌ای بین کارخانجات مشهد و کاشان انجام دهید، متوجه خواهید شد که شرکت‌های تخصصی فرش سجاده باف در کاشان وجود دارند که صرفا به تولید فرش مسجد مشغول هستند. این شرکت‌ها طرح‌های مذهبی و اسلامی مخصوص مساجد را با رنگبندی‌های مناسب اماکن مقدس می‌بافند که از قیمت بسیار پایین‌تری هم برخوردار هستند.

آدرس کارخانه سجاده فرش مسجدی

آدرس فرش سجاده ای در کاشان

با توجه به توضیحات بالا، در مجموع باید بگوییم شرکت‌های سجاده باف خیلی کم هستند که همین تعداد اندک، بیش‌ترشان در کاشان مستقر هستند. در این شهرستان چندین شهرک صنعتی مخصوص کارخانه‌های ریسندگی، بافندگی و تکمیل و آهار وجود دارند.

شهرک‌های صنعتی بافندگی در کاشان شامل شهرک‌های راوند، سلیمان صباحی، هلال، قمصر، نوش‌آباد و… می‌باشند که در بین این موارد شهرک صنعتی سلیمان صباحی به دلیل فعالیت چندین کارخانه فرش سجاده ای در آن، می‌توان آن را شهرک سجاده بافان هم نامگذاری کرد.

در این شهرک، شرکت سجاده فرش سبحان یکی از خوشنام‌ترین و باسابقه‌ترین کارخانه‌ها محسوب می‌شود که آدرس فرش سجاده ای سبحان را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

استان اصفهان – شهرستان کاشان – جاده قدیم آران و بیدگل – میدان شهیدان اربابی – بلوار اصلی یکم – بلوار فرعی چهارم – میدان توحید (یا میدان هیات امنا) – جنب کارخانه قالی و گلیم شادلین – کارخانه بافت سجاده کاشان (سبحان)

آدرس فرش سجاده در کاشان

نحوه‌ی خرید فرش سجاده ای کاشان

به منظور خرید سجاده فرش کاشان به 2 روش مراجعه‌ی حضوری و آنلاین می‌توانید اقدام کنید؛ برای هر دو مورد نیاز هست که مراحلی را طی کنید تا بتوانید سفارش بافت فرش مسجدی در تهران و یا برای دیگر شهرستان‌ها را ثبت کنید.

جهت مراجعه‌ی حضوری، باید از آدرس فرش سجاده ای کاشان که در بالا قرار داده‌‌ایم استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که در ساعات اداری درب کارخانه برای مشتریان و هیات امنای مساجد باز خواهد بود ولی اگر قرار است که در ساعات غیراداری به کاشان برسید، قبل از حرکت با مدیریت فروش شرکت هماهنگ کنید تا در ساعت مقرر در کارخانه حضور یافته و شما را راهنمایی کند.

سجاده فرش‌های مسجد در یک دهه‌ی اخیر همانند فروش سایر محصولات به صورت اینترنتی رواج پیدا کرده‌اند به طوریکه انواع طرح‌های آن به شکل آنلاین در معرض نمایش و فروش قرار می‌گیرند؛ در این میان شرکت سبحان با راه‌اندازی یک وب‌سایت اقدام به فروش اینترنتی فرش نمازخانه و مسجد نموده است تا بدون واسطه و با صرفه‌جویی در زمان بتوانید خریدتان را انجام دهید.

اولین پرسش برای تهیه‌ی آنلاین فرش طرح سجاده این خواهد بود که چگونه می‌توان بدون مراجعه به کارخانه، کیفیت‌های بافت را مشاهده کرد؟ برای حل این مشکل، نمونه‌های بافته و آماده شده از قبل در شرکت موجود هستند که در اسرع وقت از طریق اتوبوسرانی برای مساجد ارسال می‌شوند تا متولیان و هیات امنا بتوانند کیفیت را بررسی کرده و پس از آن اقدام به ثبت سفارش کنند.

آدرس کارخانه فرش سجاده ای

مراحل سفارش فرش سجاده ای

قبل از ثبت سفارش، تمام اضلاع مسجدتان را متر کنید و مساحت کلی آن را به مترمربع حساب کنید تا بدانید که به چه مقدار فرش نماز نیاز خواهید داشت. متر کردن و محاسبه‌ی مساحت مسجد یا نمازخانه کار ساده‌ای است ولی اگر برایتان مقدور نیست، یک نماینده از طرف شرکت برای شهرهای نزدیک مانند تهران اعزام می‌کنیم تا به طور دقیق متراژ را مشخص کنند.

در مرحله‌ی بعد باید هیات امنا و یا بانیانی که مسئول خرید سجاده هستند، معین کنند که چه نوع طرح فرش مسجد را می‌خواهند؛ طرح‌های فرش سجاده ای کاشان بسیار متنوع هستند که از نظر ساختار نقشه به سه دسته‌ی فرش محرابی سجاده ای، فرش تشریفاتی و فرش یکپارچه (شبیه به یک‌تکه یا بزرگ پارچه) تقسیم‌بندی می‌شوند.

سجاده فرش طرح محرابی را برای نمازخانه‌ها و مساجد، فرش طرح تشریفات را برای حسینیه‌ها و سالن‌های تشریفات ادارات و دانشگاه‌ها، همچنین طرح‌های یکپارچه را برای امامزاده‌ها به عنوان بهترین انتخاب‌ها پیشنهاد می‌کنیم.

سپس مدیریت فروش از شما دو سوال می‌پرسد و باید با توجه به بودجه‌ای که جمع‌آوری کرده‌اید و می‌توانید آن را هزینه کنید، به سوال‌ها پاسخ بگویید:

  1. فرش سجاده اکریلیک یا فرش جنس پلی استر؟
  2. سجاده فرش 700 شانه یا فرش 500 شانه‌ای؟

 

درواقع با پاسخگویی به سوالات بالا، قیمت فرش سجاده ای برای شما مشخص خواهد شد. با توجه به موارد گفته شده، یک پیش‌فاکتور به نام خریدار یا مسجد با ذکر تمامی جزئیات، توسط شرکت صادر می‌گردد که با امضا و مهر شرکت سبحان (صنایع فرش ثریاکویر کاشان) می‌باشد. پس از تایید توسط هیات امنا، مبلغی تحت عنوان بیعانه به حساب شرکت واریز می‌کنید تا ثبت سفارش نهایی صورت گیرد.

پس از پایان یافتن تولید فرش مسجدی گنبدی و یا غیرمحرابی و تکمیل شدن آن، با مسئولان مربوطه هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود تا مکان مورد نظر را تمیز و آماده‌ی نصب سجاده نمایند. پس از تمام شدن نصب و اعلام رضایت از کار، باقیمانده‌ی حساب را با نصاب شرکت می‌توانید تسویه کنید. 

Call Now Buttonتماس بگیرید