سجاده فرش عمده

بسیاری از فروشندگان و یا نمایشگاه‌داران قالی ماشینی در سراسر ایران برای تکمیل کردن حیطه‌ی کاری خود به دنبال تهیه‌ی سجاده فرش عمده از کارخانه‌های نساجی فرشبافی یا مرکز خرید فرش سجاده ای هستند تا بتوانند با قیمت مناسبی به مشتریان خود عرضه کنند.

البته صرفا فرش فروشان به دنبال خرید عمده‌ی فرش مسجدی محرابی نیستند و خود متولیان اماکن مذهبی نظیر امامزاده‌ها و مساجد نیز که به متراژ بالایی از فرش نیاز دارند، ترجیح می‌دهند که مستقیما از کارخانه ثبت سفارش نمایند تا در هزینه‌های خودشان صرفه‌جویی کرده باشند.

برای همین منظور ابتدا فیلمی از کارخانه‌ی سجاده بافی سبحان (صنایع فرش ثریاکویر کاشان) تهیه کرده‌ایم که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود:

پخش ویدیو

خرید سجاده فرش عمده

خرید سجاده فرش عمده از کارخانه

تعداد مسجدها در ایران تا پیش از انقلاب سال 1357 چیزی در حدود 25 هزار عدد تخمین زده می‌شدند و در طول سال‌های پس از انقلاب و با توجه به رشد جمعیت، تعداد این مساجد و نمازخانه‌ها هم افزایش پیدا کرده‌اند به گونه‌ایکه در حال حاضر می‌توان گفت حدود 80 هزار باب مسجد جهت برپایی نماز جماعت و برگزاری مراسم‌های عزاداری در ایران وجود دارند.

تعداد اماکن مذهبی که از فرش‌های سجاده ای می‌توانند استفاده کنند بسیار زیاد هستند و از بین این مکان‌های مقدس باید به مساجد، مصلی‌ها، امامزاده‌ها، حسینیه‌ها و همچنین سالن‌های نمازخانه در دانشگاه‌ها و ادارات اشاره کنیم. با این تفاسیر می‌بینید که ایران به عنوان یک کشور اسلامی نیاز مبرمی به کارخانه‌های تولید فرش مسجد دارد.

خرید سجاده فرش عمده بالطبع باید از کارخانجات تولیدی انجام گیرد تا با نازلترین قیمت به دست مصرف کننده‌ی نهایی برسد. شرکت‌های بافندگی که در ایران به صورت متمرکز و تخصصی مشغول فعالیت هستند، به طور عمده در دو شهر کاشان و مشهد حضور دارند. حال این سوال پیش می‌آید که کدام یک از این دو شهر برای خرید عمده‌ی فرش محرابی سجاده ای مناسب‌تر هستند که در قسمت بعد توضیح مفصل‌تری ارائه خواهیم داد.

فرش مسجدی ماشینی عمده

سجاده فرش عمده مشهد یا کاشان

صنعت بافت قالی ماشینی پیش از انقلاب و برای اولین بار در کاشان وارد ایران شد که محصولات آن رفته رفته با استقبال عموم مردم مواجه شد و تا به امروز می‌توان گفت تقریبا جای قالی‌های دستباف را گرفته‌اند به طوریکه بالای 95 درصد از فرش‌های خانگی، ماشینی هستند.

بالطبع در اوایل، بافت فرش مسجدی گنبدی وجود نداشت و فقط همان قالی‌های کلاسیک 12 متری و 9 متری و یا 6 متری در کارخانه‌ها بافته می‌شدند که هم برای منازل و هم برای مساجد مورد استفاده قرار می‌گرفتند. به مرور طراحان قالی، نقشه‌های فرش نماز را نیز طراحی کردند و بدین ترتیب شرکت‌های تحت عنوان فرش سجاده باف تاسیس شدند؛ این کارخانجات تنها بافت فرش نمازخانه ای یا مسجدی و همچنین فرش امامزاده را در برنامه‌ی تولید خود دارند.

در مقایسه‌ای که بین فرش سجاده ای مشهد و کاشان می‌خواهیم انجام دهیم، بدون شک چه برای نمایشگاه‌داران و چه برای خود متولیان، خرید سجاده فرش عمده از کاشان بسیار با صرفه‌تر و مناسب‌تر خواهد بود. دلیل آن هم وجود کارخانه‌های تخصصی در کاشان می‌باشد که صرفا بافت فرش طرح سجاده دارند.

به عنوان دومین دلیل هم می‌توانیم بگوییم موقعیت قرارگیری شهرستان کاشان در بین دو شهر مهم اصفهان و تهران به عنوان پایتخت ایران، این امکان را برای مسئولان و هیات امنای تمامی مکان‌های مقدس در سرتاسر ایران فراهم می‌آورد تا خیلی راحت مستقیما به کارخانه مراجعه کنند.

سجاده فرش عمده طرح تشریفات

سفارش سجاده فرش عمده

برای اینکه بخواهید خرید سجاده فرش را از کارخانه انجام بدهید باید به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است ابعاد سالن نمازخانه و یا مسجد از قبل به درستی متر زده شده باشد تا مساحت دقیق توسط شرکت مشخص گردد. درواقع با تعیین مساحت خواهد بود که مقدار فرش محرابی و یا فرش تشریفاتی جهت تولید مشخص می‌گردد.

هنگام سفارش باید بدانید که ابعاد فرش سجاده ای مسجد دارای استانداردهایی می‌باشد و با توجه به اندازه‌ی طول و عرض مکان مذهبی شما قطعا مقداری ضایعات و یا اصطلاحا پرتی وجود خواهد داشت که اجتناب ناپذیر است. عرض یک رول فرش مسجد بدون محراب یا محرابدار به صورت ثابت 125 سانتی‌متر و طول آن هم آزاد و در هر متراژی که نیاز داشته باشید بافته می‌شود.

البته همکارانی که در شهرهای مختلف ایران فروشگاه فرش فروشی دارند، معمولا برای اینکه موجودی انبار خود را داشته باشند، خرید سجاده فرش عمده را از قبل و در طاقه‌های بلند انجام می‌دهند تا برای سفارش متراژهای نسبتا پایین مانند 40 متری یا 50 متری بتوانند نیاز مشتری را خیلی سریع رفع کنند.

شرکت سبحان هم برای متراژهای پایین معمولا یکی دو نوع از فرش سجاده ای ارزان را به صورت بافته و آماده شده در انبار خود موجود دارد تا برای مواقع ضروری و عجله‌ای نیاز مشتریان را رفع نماید اما فرش‌های مسجدی با کیفیت خوب به سبب قیمت بالایی که دارند فقط طبق سفارش مشتری تولید می‌شوند.

فرش سجاده ای عمده

قیمت سجاده فرش عمده

برای خریدهای با متراژ پایین یا متراژ بالا، مسلما در قیمت فرش ماشینی مسجدی هم تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت. به طور مثال 2 متراژ 100 مترمربع فرش سجاده را با 1000 مترمربع در نظر بگیرید؛ وقتی کارخانه‌دار بخواهد چند سفارش با متراژ پایین مثلا 100 متری را تولید کند دائما باید دستگاه را بخواباند تا تنظیمات را برای هر سفارش تغییر دهد که همین امر باعث کندی تولید کل شرکت می‌گردد.

اما برای بافت سفارش سجاده فرش عمده 1000 مترمربع، دیگر نیازی به خواباندن دستگاه جهت تعویض رنگ، تعویض دنده پود، تغییر نقشه، تغییر تنظیمات دستگاه و یا خیلی از موارد دیگر وجود نخواهد داشت؛ با این تفاسیر می‌بینید که بدون معطلی و وقفه تولید انجام می‌گیرد که همین امر مورد مطلوب کارخانه‌داران است.

تقریبا قیمت خرید عمده‌ی فرش نمازخانه و مسجد از کارخانه چیزی در حدود 20 تا 50 هزار تومان در هر مترمربع کمتر از خرید غیرمستقیم و خرده‌فروشی درخواهد آمد. علاوه بر این، عامل‌های دیگری هم هستند که قیمت فرش محرابی مسجد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و عبارتند از جنس الیاف مورد استفاده در بافت و همچنین تعداد شانه و میزان تراکم.

برای اینکه بتوانید با عوامل موثر در قیمت سجاده فرش مسجد آشنا شوید و هنگام خرید مانند یک فرد حرفه‌ای عمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی زیر را از دست ندهید:

Call Now Buttonتماس بگیرید