مرکز خرید فرش سجاده ای

هیات امنا و متولیان مساجد همواره برای مفروش کردن اماکن مذهبی به دنبال مرکز خرید فرش سجاده ای هستند تا بتوانند با پایین‌ترین قیمت ممکن، فرش محرابی و یا تشریفاتی مناسب را برای مسجد و نمازخانه‌ی خود تهیه کنند.

درواقع باید بگوییم که مراکز فروش فرش مسجدی در ایران، شهرک‌های صنعتی هستند که به صورت تخصصی فقط به تولید فرش ماشینی و به ویژه سجاده فرش مشغول هستند. در این شهرک‌ها معمولا شرکت‌های ریسندگی، بافندگی و تکمیل و آهار در یکجا جمع هستند تا روند تولید سریع و مقرون به صرفه باشد.

بهتر است در ابتدای کار یک فیلم کوتاه را که از کارخانه‌ی سجاده‌بافی تهیه کرده‌ایم مشاهده کنید تا با خط تولید و نحوه‌ی بافت آشنایی نسبی پیدا کنید و سپس به ادامه‌ی مقاله بپردازیم:

پخش ویدیو

مرکز خرید فرش سجاده ای کدام شهر است؟

همانطور که گفتیم شهرک‌های صنعتی که به تولید فرش ماشینی مشغول هستند به عنوان بهترین مراکز خرید فرش سجاده با پایین‌ترین قیمت ممکن محسوب می‌شوند. ایران با وجود اینکه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قالی ماشینی در جهان شناخته می‌شود، اما به صورت حرفه‌ای فقط در چند شهر محدود به بافت فرش ماشینی فعالیت دارند.

در این بین دو شهر مشهد و کاشان مهم‌ترین شهرهای تولیدی فرش هستند که هر کدام دارای چندین شهرک صنعتی بوده و در این شهرک‌ها به تولید انواع فرش منزل، تابلو فرش، گبه، گلیم، فرش عروسکی، فرش مسجد و … مشغول می‌باشند.

مرکز خرید فرش سجاده ای

سجاده فرش کاشان یا مشهد؟

حالا که شما به دنبال یک مرکز خرید فرش سجاده ای هستید، ممکن است سوالی برایتان پیش بیاید که به کارخانجات بافندگی کاشان مراجعه کنید یا به کارخانجات فرش‌‌بافی مشهد؟

اگر از نظر مکان جغرافیایی بخواهیم این دو شهر را با یکدیگر مقایسه کنیم، همانطور که از روی نقشه هم می‌توانید به خوبی ببینید، شهر کاشان تقریبا در مرکز ایران قرار گرفته است به گونه‌ای که فاصله‌ی نزدیکی با شهر زیارتی قم، شهر سیاحتی اصفهان و همچنین پایتخت یعنی تهران دارد.

این نزدیکی کاشان به تهران باعث شده که خیلی از مشتریان (حتی مشتریانی که فقط یک تخته فرش نیاز دارند) به جای مراجعه به نمایشگاه‌های شهر خود، شخصا به کارخانه‌های بافندگی کاشان مراجعه کرده و بدون واسطه و با بهترین قیمت، فرش‌های خود را خریداری کنند.

مقایسه‌ی بعدی بین شهر مشهد و کاشان، مربوط به تعداد کارخانه‌های تخصصی می‌شود که صرفا سجاده فرش برای مسجد و نمازخانه تولید می‌کنند. در این زمینه هم باز شهرستان کاشان پیشرو می‌باشد و می‌توانیم بگوییم بیش‌تر شرکت‌های سجاده‌بافی ایران در کاشان مستقر هستند که علاوه بر تولید برای داخل، صادرات گسترده‌ای هم برای کشورهای همسایه و مسلمان‌نشین دارند.

جهت مقایسه‌ی دقیق‌تر و همچنین کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد فرش مسجدی مشهد و کاشان، می‌توانید به مقاله‌ی زیر رجوع کنید:

مرکز خرید سجاده فرش کاشان

چرا باید به مرکز خرید فرش سجاده ای مراجعه کنیم؟

همه‌ی ما به خوبی می‌دانیم که برای خرید هر چیزی بهتر است به مرکز فروش آن کالا مراجعه کنیم چراکه تمامی فروشندگان و یا تولیدکنندگان در آن مرکز برای فروش کالای خود، قیمت را به صورت رقابتی و در پایین‌ترین حد ممکن نگه می‌دارند تا مشتری‌ای را از دست ندهند. جدای از قیمت پایین، شما با مراجعه به مرکز خرید فرش ماشینی، می‌توانید انواع طرح‌ها و رنگبندی‌های مناسب و دلخواه خود را بیابید و بهترین‌ها را انتخاب کنید.

در اینجا برای مرکز خرید فرش سجاده ای، ما مستقیما کارخانجات کاشان را معرفی و پیشنهاد کردیم که فقط به تولید فرش طرح محرابی یا تشریفاتی مسجد می‌پردازند. خرید سجاده فرش از کارخانه، جدا از قیمت بسیار پایین، دارای مزایایی خواهد بود که در ادامه برایتان لیست کرده‌ایم: 

  1. داشتن حساب شرکتی و رسمی: خیلی از شرکت‌های دولتی جهت خرید فرش نمازخانه نیاز به یک حساب قانونی و رسمی برای پرداخت دارند که با خرید از کارخانه سبحان مشکلی از این بابت نخواهند داشت.
  2. امکان بافت بدون محدودیت و سفارشی: رول‌های فرش سجاده دقیقا متناسب با ابعاد مسجد یا نمازخانه بافته می‌شوند و همچنین اگر برای قسمت‌های دیگر مکان مذهبی خود نیاز به فرش داشته باشید مانند داخل محراب امام جماعت و یا درخواست بافت پشتی هم طرح فرش سجاده ای داشته باشید، با ثبت سفارش از کارخانه هیچ‌گونه محدودیتی نخواهید داشت.
  3. نصب رایگان: شرکت سبحان درای چند نصاب حرفه‌ای و با تجربه می‌باشد که برای تکمیل کار خود و همچنین به عنوان هدیه‌ای برای مساجد، نصب سجاده فرش را به صورت رایگان انجام می‌دهد. در صورتی که متراژ بالا و قبله مورب باشد، نصاب به محل اعزام می‌شود و اگر هم متراژ پایین و قبله مستقیم باشد، برش‌ها و دوردوزی‌های لازم در خود کارخانه انجام و سپس ارسال می‌شود.
  4. دارای ضمانت نامه: شرکت سبحان فرش‌های سجاده ای که برای مساجد می‌بافد را با این ضمانت به مشتریان می‌فروشد که اگر روزی متوجه شوند (آزمایشگاه نساجی تایید کند) که جنس نخ خاب، یا تعداد شانه و تراکم فرش با مشخصاتی که در فاکتور فروش قید گردیده، متفاوت است (ضعیف‌تر است)، از سوی شرکت کل مبلغی که پرداخت کردید مرجوع و در ضمن تمام فرش هم به مسجد هدیه داده می‌شود.
مرکز خرید فرش سجاده ای در ایران

آدرس مرکز خرید سجاده فرش کاشان

کاشان دارای چندین شهرک صنعتی می‌باشد که مخصوص بافت انواع فرش ماشینی هستند، نظیر شهرک صنعتی راوند، شهرک سلیمان صباحی، شهرک هلال و …. اکثریت تولیدکنندگان انحصاری فرش مسجدی در شهرک صنعتی سلیمان صباحی واقع شده‌اند که درواقع همین شهرک به عنوان مرکز خرید فرش سجاده ای در کاشان محسوب می‌شود.

این شهرک در جاده قدیم کاشان به آران و بیدگل واقع شده است که فقط 5 دقیقه از کاشان فاصله دارد. وارد شهرک که می‌شوید کارخانه‌های بافندگی و نمایشگاه‌های فرش بسیاری را مشاهده خواهید کرد که هر یک از کارخانه‌ها به تولید یک فرش ماشینی خاص فعالیت دارند.

برای مراجعه به کارخانه بافت سجاده فرش سبحان می‌توانید آدرس زیر را دنبال کنید؛ همچنین افزون بر آن، لوکیشن شرکت سبحان را نیز در نقشه‌ی گوگل برایتان مشخص نموده‌ایم که با کلیک بر روی آن ما را در گوگل خواهید دید:

آدرس دقیق کارخانه سبحان: استان اصفهان – شهرستان کاشان – جاده قدیم آران و بیدگل – شهرک صنعتی سلیمان صباحی – میدان شهیدان اربابی – بلوار اصلی اول (1) – بلوار فرعی چهارم (4) – میدان توحید (میدان هیات امنا) – جنب شرکت فرش شادلین – کارخانه سجاده‌بافی سبحان (صنایع فرش ثریا کویر کاشان).

Call Now Buttonتماس بگیرید