سجاده فرش قیمت پایین

امروزه فرش سجاده ای محرابی دارای اهمیت مذهبی، فرهنگی و هنری بوده که در محیط‌های داخلی مساجد و مکان‌های عبادی کاربرد دارند. اما در چند سال اخیر به‌سبب وضعیت نامناسب اقتصادی، یکی از نکات مهم در هنگام خرید فرش مسجد، انتخاب سجاده فرش قیمت پایین و البته با کیفیت مناسب است.

فرش‌های سجاده با تنوع در طراحی‌ها، جنس‌ها و ابعاد، به‌عنوان عناصری مهم در تزئین داخلی فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در همین راستا، انتخاب فرش نماز باکیفیت و قیمت مناسب می‌تواند به یک چالش تبدیل شود.

امروزه بازاری گسترده از فرش‌های مسجدی مختلف وجود دارند که با قیمت‌های گوناگون تولید و عرضه می‌شوند. به‌عنوان مصرف‌کننده، می‌خواهیم سجاده فرشی با کیفیت خوب و قیمت مقرون به صرفه انتخاب کنیم. در ادامه‌ی مقاله ما را همراهی کنید!

سجاده فرش قیمت پایین برای مسجد

عوامل مؤثر بر سجاده فرش قیمت پایین

در این مقاله، به بررسی مسائل مربوط به انتخاب و خرید فرش سجاده ای ارزان می‌پردازیم. ابتدا قصد داریم شما را با عواملی که بر قیمت فرش محرابی مسجد تأثیرگذار هستند، آشنا کنیم. سپس در مراحل بعدی، راهکارهایی برای انتخاب سجاده فرش قیمت پایین و همچنین مزایا و معایب آن معرفی خواهیم کرد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم تا با انتخاب هوشمندانه و مدیرانه، از زیبایی و کارآیی فرش طرح سجاده بهره‌برداری کنید و در عین حال هزینه‌های خود را کاهش دهید.

عوامل متعددی بر قیمت فرش ماشینی مسجدی تأثیر می‌گذارند که در ادامه به برخی از این عوامل کلیدی اشاره خواهیم کرد؛ فقط پیش از پرداختن به این لیست باید بگوییم که برخلاف تصور عموم، نوع طرح و رنگبندی به‌طور معمول هیچ تأثیری بر قیمت نهایی ندارند. طرح‌های سجاده بسیار متنوع هستند از انواع فرش محرابی گرفته تا فرش‌های بدون محراب تشریفاتی و یکپارچه.

نوع طرح ساده یا پرنقش، یا رنگبندی آبی یا سبز، نمی‌توانند در قیمت نهایی اثرگذار باشند چراکه مقدار نخ‌های مصرفی در تولید تفاوتی ندارند، به‌طور مثال می‌توانیم بگوییم که چه طرح ساده آبی و چه طرح شلوغ رنگ سبز، به ازای هر مترمربع 3 تا 3/5 کیلوگرم نخ مصرف می‌کنند.

نمایش ویدیو درباره خرید مستقیم سجاده فرش از کارخانه

تأثیر نخ بر سجاده فرش قیمت پایین

جنس مواد اولیه یعنی نخ‌های استفاده شده در تولید فرش مسجد تأثیر بسزایی هم بر کیفیت و هم بر قیمت آن دارند. بالطبع نخ‌های باکیفیت بالا اغلب گران‌تر از نخ‌های درصددار هستند و از دوام و زیبایی بهتری برخوردارند. جنس نخ‌ها را بهتر است به دو دسته‌ی اصلی تمام نخ یعنی اکریلیک و نخ درصددار پلی استر تقسیم‌بندی کنیم.

اگر توانایی مالی بالایی ندارید و درحال حاضر سجاده فرش ارزان قیمت مدنظرتان است، بهترین گزینه همین فرش پلی استر خواهد بود. فرش سجاده اکریلیک به‌خاطر نرمی و داشتن عمر طولانی، بهترین نخ قالی ماشینی محسوب می‌شود و هزینه‌ی بسیار بالاتری دارد.

کیفیت نخ سجاده فرش قیمت پایین

میزان تراکم و شانه

شانه و تراکم، اصطلاحاتی هستند که به‌جای تعداد گره‌های عرضی و طولی قالی به‌کار می‌روند. برای داشتن یک سجاده فرش قیمت پایین نیاز هست که تعداد این گره‌ها کم‌تر باشند؛ هرچه میزان تراکم و شانه بیش‌تر باشند، فرش طرح مسجدی مستحکم‌تر و گران‌تر و هرچه تعداد گره‌ها کم‌تر باشند، قالی ماشینی ارزان‌تری خواهیم داشت.

راهکارهای خرید سجاده فرش قیمت پایین

در زندگی روزمره، هر فرد دوست دارد که محصولات باکیفیت و قیمت مناسبی را خریداری کند. فرش سجاده مسجد نیز از این قاعده مستثنی نیست. دو موردی که در بالا توضیح دادیم، برای خرید قالی کیفیت پایین‌تر و در نتیجه ارزان‌تر بود اما چگونه می‌توانیم سجاده فرش قیمت پایین و در عین حال باکیفیت را انتخاب کنیم؟

در ادامه، به برخی از مهم‌ترین راهکارهای یک انتخاب ایده‌آل خواهیم پرداخت که با رعایت این راهکارها، می‌توانید فرش محرابی سجاده ای باکیفیت و قیمت مناسبی را پیدا کرده و از زیبایی و کاربری آن بهره‌برداری کنید. همچنین، با خرید هوشمندانه‌تر، می‌توانید هزینه‌های مسجد یا نمازخانه‌ی خود را کاهش دهید.

خرید سجاده فرش قیمت پایین

تعیین نیازها و اولویت‌ها

قبل از خرید، باید نیازها و اولویت‌های خود را مشخص کنید. اندازه، طراحی، جنس، و کاربردهای مورد نظرتان چیست؟ با داشتن این اطلاعات، می‌توانید فرشی را انتخاب کنید که به بهترین شکل نیازهای شما را پاسخ بدهد.

تحقیق درباره سجاده فرش قیمت پایین

برای انتخاب فرش مسجدی باکیفیت و قیمت مناسب، ابتدا باید آگاهی کافی در مورد محصول و بازار مربوطه داشته باشید. مطالعه و تحقیق در مورد انواع طرح فرش سجاده، جنس مواد اولیه، طراحی‌ها، برندها و روش‌های تولید، اطلاعات مهمی را برای شما فراهم می‌کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

مقایسه قیمت‌ها و کیفیت‌ها

مقایسه قیمت‌های مختلف و کیفیت‌های موجود در بازار یکی از اصولی‌ترین راهکارها برای پیدا کردن سجاده فرش قیمت پایین و باکیفیت است. لیست قیمت فرش سجاده ای شرکت‌های مختلف را ببینید تا مطمئن شوید که قیمت انتخابی شما با کیفیت مطلوبی همراه باشد.

مقایسه قیمت‌های فرش سجاده

خرید آنلاین و مستقیم از کارخانه

خرید مستقیم از کارخانه باعث حذف واسطه‌ها و دلال‌‌ها می‌شود و درنتیجه به‌طور قابل توجهی پرداخت هزینه‌های اضافی شما کم‌تر خواهد شد. همچنین خرید آنلاین سجاده از کارخانه، علاوه‌بر صرفه‌جویی در زمان شما، باعث کاهش هزینه‌های پرداختی شما هم می‌شود.

شرکت فرش سجاده باف ثریا کویر مستقیما از کارخانه کاشان و بدون واسطه، فروش اینترنتی فرش سجاده ای خود را سال‌هاست که راه‌اندازی نموده و یکی از تولیدکنندگان پیشرو و معتبر در این زمینه می‌باشد.

مزایای سجاده فرش قیمت پایین

فرش های مسجدی با قیمت پایین می‌توانند برای خریدارانی که به دنبال گزینه‌های اقتصادی و به‌نوعی موقت و کوتاه‌مدت هستند، جذاب باشند. مثلاً بسیاری از مساجد می‌باشند که در محدودیت بودجه قرار دارند و ترجیح می‌دهند که فعلا فرش نمازخانه ای ارزان خرید کنند تا ظرف سه چهار سال آینده بتوانند سجاده فرش خوب و باکیفیت را تهیه کنند.

از سوی دیگر بازار فرش‌های سجاده با قیمت پایین همواره در دسترس هستند؛ معمولا شرکت‌های سجاده‌بافی، فرش‌های ارزان‌تر را با متراژ بالا تولید می‌کنند و در انبار همواره موجود دارند؛ از اینرو مساجد یا نمازخانه‌هایی که به خرید فوری نیاز دارند (مثلاً برای افتتاحیه‌ی یک مسجد)، به‌راحتی و ظرف دو سه روز می‌توانند نصب شده در محل تحویل بگیرند.

مزایای سجاده فرش قیمت پایین

معایب فرش سجاده قیمت پایین

به عنوان خریدار، باید توجه داشته باشید که انتخاب سجاده فرش قیمت پایین با معایب خود همراه است. یکی از اصلی‌ترین معایب فرش‌های ارزان، کیفیت پایین‌تر آن‌هاست. از جنس‌های ارزان‌تر و نخ‌های کم‌کیفیت‌تر استفاده می‌شود که ممکن است باعث کاهش دوام و طول عمر آن‌ها شود. به علت همین کیفیت پایین، فرش مسجد یا نمازخانه با قیمت پایین معمولاً نیاز به تعویض زودتری خواهد داشت.

از معایب دیگر می‌توان به طراحی‌ها و رنگ‌های فرش سجاده ارزان‌تر اشاره کرد که ممکن است با دکوراسیون داخلی فضا تطابق کمتری داشته باشد و این می‌تواند به شکل ظاهری مکان مذهبی آسیب برساند.

Call Now Buttonتماس بگیرید