سجاده فرش در تهران

تهران به عنوان پایتخت ایران و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر ایران دارای بیش‌ترین تعداد نمازخانه و مسجد می‌باشد و از همین رو متولیان برای مفروش کردن این اماکن مذهبی به دنبال خرید سجاده فرش در تهران هستند تا بتوانند با مناسب‌ترین قیمت این پروژه را انجام دهند.

در ادامه توضیح خواهیم داد که آیا کارخانه‌های بافت قالی ماشینی در تهران وجود دارند یا نه و اینکه آیا فروش فرش سجاده ای در تهران به شکل تخصصی صورت می‌گیرد یا خیر!

اول این مقاله یه کلیپ کوتاه از کارخانه سجاده بافی سبحان (صنایع فرش ثریاکویر) تهیه کرده‌ایم که در آن به صورت اختصاصی بافت فرش نمازخانه و فرش مسجدی محرابی انجام می‌گیرد.

پخش ویدیو

خرید سجاده فرش در تهران

اگر در تهران و یا حتی شهرستان‌های اطراف آن نظیر شهریار و کرج به دنبال قالی‌های کلاسیک منزل باشید، به احتمال زیاد نمایشگاه‌های فرش ماشینی بسیار زیادی را خواهید یافت که به سادگی می‌توانید طرح و رنگبندی مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

اما موضوع خرید سجاده فرش در تهران قدری متفاوت و پیچیده خواهد بود. فرش‌های سجاده ای به سبب نوع خاص بافت و همچنین شرایط فروشی که دارند به شکل تخصصی در هیچ کجای ایران نمایشگاهی از آن‌ها وجود ندارد.

خرید سجاده فرش در تهران

نبود کارخانه سجاده فرش در تهران

همانگونه که مطلع هستید، کارخانه‌های بافت قالی ماشینی در همه‌ی شهرهای ایران وجود ندارند. از جمله شهرهایی که کارخانه‌های بافندگی در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند می‌توان به اصفهان، کاشان، تهران، یزد و مشهد اشاره کرد که البته گل سرسبد و معروف‌ترین آن‌ها همان کاشان و مشهد می‌باشند.به طور کلی به غیر از کاشان و مشهد، تولید فرش ماشینی در سایر شهرهای ایران چندان به صرفه نیست؛ دلیل این به صرفه نبودن تولید، مربوط می‌شود به نبود نیروهای متخصصی چون بافنده و مکانیک ماشین آلات بافندگی نظیر واندویل، تکسیما و شونهر آلمان. از سویی دیگر شرکت‌های ریسندگی و تکمیل و آهار نیز لازمه و مکمل شرکت‌های بافت هستند که معمولا فقط در کاشان و مشهد مستقر هستند.

پس همانطور که متوجه شدید شاید در تهران یا اطراف آن به طور محدود، چند کارخانه بافندگی وجود داشته باشند که البته کار آن‌ها صرفا بافت گلیم و گبه و یا قالی مخصوص منزل می‌باشد اما به هیچ وجه کارخانه سجاده فرش در تهران نخواهید یافت.

فرش سجاده برای تهران

سفارش تعاملی بافت فرش سجاده

همانطور که در بالا گفتیم هیچ کارخانه فرش سجاده ای در تهران و کرج و یا اطراف آن فعالیت ندارند. اما چرا هیچ نمایشگاهی مانند نمایشگاه‌های فرش ماشینی برای سجاده فرش در تهران وجود ندارد؟ دلیل این امر به مشتریان خاص فرش نماز و همچنین نوع سفارش بافت سجاده فرش برمی‌گردد.

هنگام خرید فرش مسجد باید حتما بین شرکت بافنده‌ی سجاده و مسجد (هیات امنا) یک تعامل صورت بگیرد تا با اطلاعات دقیق و کامل تولید انجام شود. این اطلاعات شامل موارد زیر خواهد بود:

1. برای اینکه سفارش تولید فرش سجاده از کارخانه را ثبت نمایید، باید متراژ دقیق مسجد و نمازخانه مشخص شود؛ به همین دلیل مسئول مسجد می‌بایستی یک نقشه که اندازه‌ی همه‌ی اضلاع در آن مشخص شده را تهیه کند و سپس عکس نقشه را برای مدیریت فروش کارخانه سجاده بافی (سبحان) ارسال نماید.

هنگام ارسال عکس نقشه حتما جهت قبله، درب ورودی و تعداد ستون‌ها را هم مشخص کنید و اگر قناسی‌هایی در مکان مذهبی شما وجود دارد، آن‌ها را نیز اعلام کنید تا متراژ مفید به همراه متراژ پرتی با هم محاسبه شوند. در اینجا مدیر شرکت تعداد طاقه‌های سجاده فرش در تهران (فرش محرابی و یا فرش تشریفاتی) را به طور دقیق تعیین خواهد کرد تا بافته شوند.

2. پس اولین تعامل در بالا مشخص شد؛ دومین مورد انتخاب‌های در رابطه با نوع فرش سجاده ای، طرح و رنگبندی می‌باشد. در این مرحله با توجه به بودجه‌ی در نظر گرفته شده، می‌بایستی جنس نخ خاب، تعداد شانه، طرح و رنگ زمینه‌ی مناسب را انتخاب کنید.

سجاده فرش در تهران از کارخانه

کاشان جایگزین سجاده فرش در تهران

برای مفروش کردن مساجد و یا سایر اماکن مذهبی در تهران یا شهرستان‌های اطراف آن، بهترین کار ممکن خرید سجاده فرش از کارخانه کاشان می‌باشد. از تهران تا شهرستان کاشان فاصله‌ای در حدود 200 کیلومتر است که می‌توانید دو تا سه ساعت به کارخانجات بافندگی کاشان مراجعه کنید.

حتی در صورتی که نخواهید برای مراجعه‌ی حضوری زمان را از دست بدهید می‌توانید به وسیله‌ی تماس با شرکت سبحان، نمونه‌ی بافته شده‌ای از فرش سجاده ای محرابی یا تشریفاتی را درخواست کنید که بلافاصله از طریق اتوبوسرانی به تهران ارسال گردد.

این فاصله‌ی نزدیک باعث شده که کارخانه‌های سجاده بافی کاشان بهترین جایگزین ممکن برای سجاده فرش در تهران باشند. حتی در برخی موارد که فرش طرح محرابی مورد نظر مشتری در انبار شرکت موجود باشد، در همان روز سفارش می‌تواند نصب شده در مسجد تحویل بگیرد که یک مزیت عالی محسوب می‌شود.

فرش نمازخانه تهران

قیمت سجاده فرش در تهران

اگر بخواهید از کارخانجات کاشان، فرش مسجدی را برای اماکن مذهبی تهران تهیه کنید، قیمت تمام شده‌ی آن به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت که می‌توانیم به دو قسمت تقسیم کنیم:

  1. هزینه‌های مرتبط با تولید فرش ماشینی سجاده ای
  2. هزینه‌های پس از بافت و تکمیل فرش سجاده

 

مهم‌ترین عامل جهت تعیین قیمت سجاده فرش در تهران مواد اولیه‌ی به کار رفته در بافت می‌باشد. این مواد اولیه همان نخ‌های فرش یعنی نخ خاب، نخ تار و پود هستند. درواقع مهم‌ترین نخی که قیمت و کیفیت را تحت تاثیر فراوان قرار می‌دهد، نخ خاب یا همان نخ روی سطح فرش است.

2 نوع نخ اکریلیک و پلی استر در تولید فرش مسجد بسیار پرکاربردتر هستند که از میان این دو مورد، فرش سجاده اکریلیک باکیفیت‌تر و گران‌تر است. فرش‌های ماشینی اکریلیک اصلا کوبیده نمی‌شوند و بیش از 10 سال عمر مفید دارند.

هزینه‌های پس از بافت هم شامل حمل و نصب سجاده فرش در محل خواهد بود. زیبایی و نظم و ترتیب فرش‌های محرابی مساجد به این است که کاملا در جهت قبله نصب بشوند و به همین دلیل حتما به یک نصاب فرش سجاده ای نیاز خواهد شد تا کارهای برش و دوردوزی را با دستگاه زیگزاگ در خود محل مسجد یا نمازخانه انجام دهد.

البته قابل ذکر است که شرکت سبحان برای سفارش‌های بالاتر از 300 مترمربع، به عنوان تخفیف پروژه، هزینه‌های مربوط به حمل و نصب را خود به عهده می‌گیرد. در پایان برای دیدن لیست قیمتی کامل و توضیحات جامع به لینک زیر رجوع کنید:

Call Now Buttonتماس بگیرید