کمک به فرش مسجد

این روزها با توجه به تورم‌های سرسام‌آور و وضعیت اقتصادی نه چندان مناسب، خیلی از متولیان و هیات امنای مساجد و حسینیه‌ها جهت زیباسازی و مرمت اماکن مذهبی خود نیازمند کمک‌های مردمی هستند که نمونه‌ای از آن‌ها کمک به فرش مسجد می‌باشد.

شرکت سبحان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین کارخانجات بافت سجاده فرش در کاشان در این مقاله قصد دارد تا توضیح دهد که در چه مواردی امکان کمک برای مساجد و نمازخانه‌ها وجود دارد.

برای اینکه با شرایط یک شرکت بافندگی آشنا شوید، بهتر است فیلم کوتاه تهیه شده از محیط کارخانه‌ی سبحان را مشاهده کنید که در آن نحوه‌ی تولید انواع فرش سجاده ای به معرض نمایش گذاشته شده است:

پخش ویدیو

شرایط کمک به فرش مسجد

کمک به فرش مسجد از کارخانه

موارد زیادی برای شرکت سبحان (فرش ثریا کویر کاشان) پیش آمده است که از طرف مسجد یا نمازخانه‌ای با مدیریت فروش کارخانه تماس بگیرند و درخواست کمک به فرش مسجد داشته‌اند؛ اما حقیقت امر این است آنطور که تصور می‌کنید امکان بافت رایگان قالی ماشینی توسط کارخانجات بافندگی وجود ندارد اما راهکارهایی جهت ارزانتر شدن و یا کاهش هزینه‌ها وجود دارد که در ادامه مفصل‌تر بررسی می‌کنیم.

همانطور که خودتان می‌دانید هر شرکتی مجموعه‌ای از کارمندان و یا کارگران را دارد که باید حقوق آن‌ها را ماهیانه پرداخت کند. به طور مثال یک کارخانه‌ی فرش سجاده باف را در نظر بگیرید؛ این کارخانه برای بافت فرش ماشینی مسجدی ابتدا باید مواد اولیه مانند نخ را از شرکت ریسندگی خریداری کند که خود آن هزینه‌های بسیاری دربر خواهد داشت.

پس از تهیه‌ی مواد اولیه، در هنگام بافت افراد بسیاری مشغول به فعالیت خواهند بود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توانیم به بافنده، کمک بافنده، رفوگر، بوبین پیچ، مهندس مکانیک، حسابدار و سایرین اشاره کنیم که نیازمند پرداخت حقوق ماهیانه هستند. پس از اتمام بافت نیز، طاقه‌های قالی بافته شده باید به یک کارخانه‌ی دیگر جهت تکمیل و آهار ارسال شوند.

موارد بالا هزینه‌هایی هستند که یک کارخانه برای تولید فرش مسجد باید متحمل شود؛ البته به جز آن‌ها می‌بایست اجاره‌ی زمین و سوله و حتی در برخی موارد اجاره‌ی دستگاه بافندگی را نیز در نظر گرفت که همگی باعث می‌شوند تا یک محصول پرهزینه در دسترس مشتری هدف قرار گیرد.

جمع‌آوری کمک برای فرش مسجد

کمک به فرش مسجد از طرف شرکت

در اینجا کمک‌هایی که شرکت سجاده فرش سبحان می‌تواند به هموطنان جهت مفروش نمودن مساجد، حسینیه‌ها، امامزاده‌ها، مصلی‌ها، نمازخانه‌های مدارس و … بکند را توضیح خواهیم داد.

اولین کار شرکت، مشاوره‌ی رایگان در مورد انتخاب جنس نخ و تعداد شانه فرش طرح سجاده خواهد بود. خیلی از مسئولان و بانیان، بودجه‌ای را در نظر گرفته‌اند ولی نمی‌دانند که چه مقدار و چه جنس سجاده فرشی را می‌توانند با آن تهیه کنند؛ مدیریت فروش شرکت سبحان (آقای ایزدی) شما را کاملا با انواع جنس نخ‌ها و خصوصیات آن‌ها آشنا خواهد کرد تا مناسب‌ترین فرش را خرید کنید.

دومین کاری که کارخانه‌ی سجاده بافی سبحان به عنوان کمک به فرش مسجد می‌تواند انجام دهد، مربوط به نحوه‌ی پرداخت‌ها خواهد بود. در چند سال گذشته با توجه به بی‌ثباتی بازار، نوسان قیمت فرش سجاده ای هم بسیار زیاد بوده و به همین دلیل فروش اکثر کارخانه‌های بافندگی به صورت نقدی می‌باشد.

اما شرکت سجاده بافی سبحان این امکان را برای مشتریان فراهم کرده که اگر توانایی پرداخت نقدی کامل را ندارند، بخشی از مبلغ باقیمانده را طی 2 یا 3 قطعه چک پرداخت نمایند. فقط حتی‌الامکان چک‌ها باید با مهر مسجد و امضای هیات امنای آن مکان مذهبی باشند تا مشکلی از این بابت به وجود نیاید.

سومین کاری که شرکت می‌تواند به عنوان کمک به فرش مسجد انجام دهد، انجام عملیات نصب سجاده فرش به صورت رایگان خواهد بود. نصاب فرش سجاده ای به ازای هر مترمربع از نصب، بسته به متراژ حدودا 12.000 تا 15.000 تومان دستمزد دریافت می‌کند. شرکت سبحان این عملیات را به صورت رایگان توسط نصاب خود انجام می‌دهد تا تخفیف کلی کار و کمکی به اماکن مذهبی باشد.

کمک به فرش مسجد محرابی

راهنمایی خرید فرش مسجد ارزان

در این قسمت راهکارهایی را جهت خرید فرش سجاده ای ارزان در اختیارتان قرار خواهیم داد تا مساجدی که توانایی مالی پایین‌تری دارند بتوانند فرش محرابی و یا فرش تشریفاتی مناسب خریداری کنند. درواقع مهم‌ترین کمک به فرش مسجد مربوط به خرید صحیح شما خواهد بود.

اولین کار برای اینکه بتوانید با حداقل هزینه‌ی ممکن، فرش مسجدی مشهد و کاشان را تهیه کنید، خرید سجاده فرش از کارخانه تخصصی سجاده‌بافی خواهد بود. با خرید بدون واسطه و مستقیم از شرکت سبحان به طور قابل توجهی می‌توانید هزینه‌های پرداختی برای فرش سجاده را کاهش دهید.

در هنگام سفارش و انتخاب نوع جنس نخ و تعداد شانه، باید دقت کنید که اگر مسجدتان پاخور زیادی ندارد، از فرش‌های با جنس غیر از اکریلیک و همچنین با شانه و تراکم پایین‌تر استفاده کنید. به طور کلی دو نوع فرش سجاده اکریلیک و پلی استر برای مساجد رایج‌تر هستند که نوع پلی استر به عنوان فرش مسجد ارزان قیمت قلمداد می‌شود.

همچنین بافت دو نوع سجاده فرش 500 شانه و 700 شانه در کارخانه فرش سجاده ای کاشان بسیار متداول هستند که از میان این دو، فرش‌های 500 شانه قیمت کمتری دارند. در مجموع قالی‌های پلی استر 500 شانه برای اماکن مذهبی که پاخور زیادی ندارند و نسبتا جمعیت کمتری دارند، چون قیمتشان پایین‌تر است، بهتر خواهد بود.

کمک برای سجاده فرش مسجدی

بهترین کمک برای فرش مسجد

بهترین کمک به فرش مسجد را خود افرادی که در آن مسجد نماز می‌خوانند می‌توانند ایفا کنند. جدا از کمک‌های مالی که افراد خیر می‌پردازند، افراد دیگری که نیسان و یا وانت دارند، می‌توانند زحمت حمل از کارخانه تا محل مسجد را به عهده بگیرند تا هزینه‌ی باربری و یا ارسال دربست را نداشته باشید.

همچنین راهکار دیگری که اکثر مساجد و حسینیه‌ها از آن استفاده می‌کنند، خرید فرش نماز به هنگام ماه رمضان و یا ماه‌های تاسوعا و عاشوراست. دلیل این امر افزایش جمعیت نمازگزاران در مسجد و عزاداران امام حسین در حسینیه‌ها است که با دیدن فرش سجاده ای نو کمک‌های مالی بیش‌تری را به این اماکن مذهبی می‌کنند.

با توجه به اینکه قبلا گفتیم شرکت سبحان بخشی از مبلغ را نیز به صورت چک دریافت می‌کند، می‌توانید خریدتان را حتی یکی دو ماه پیش از این ایام انجام دهید تا در مراسمات مذهبی پیش رو کمبود مبلغ را جمع‌آوری نمایید.

Call Now Buttonتماس بگیرید