فرش سجاده ای شیراز

در بسیاری از موارد دیده شده که متولیان و خیران شیرازی و یا شهرهای اطراف آن، برای مفروش کردن مساجد در جستجوی فرش سجاده ای شیراز هستند.

در واقع باید بگوییم که نمایشگاه‌های فرش ماشینی بسیاری در شیراز و اطراف آن هستند که علاوه بر فرش‌های سنتی 6 متری، 9 متری و 12 متری خود، فروش فرش تشریفاتی و یا فرش محرابی سجاده ای را هم دارند ولی فروشنده‌ی تخصصی که صرفا فرش مسجدی به فروش برساند نه تنها در شیراز که در بسیاری از شهرهای ایران وجود ندارد.

در ابتدا بهتر است که فیلم تهیه شده از کارخانه سجاده بافی سبحان را مشاهده کنید تا با نحوه‌ی بافت و تولید فرش‌های مسجدی آشنایی پیدا کنید و سپس به ادامه‌ی موضوع بپردازیم:

پخش ویدیو
فرش سجاده ای شیراز

فرش سجاده ای شیراز

همانطور که گفتیم فروش اختصاصی سجاده فرش در شیراز وجود ندارد، حتی می‌توان گفت فروش فرش سجاده ای در تهران هم به صورت تخصصی وجود ندارد؛ اما دلیل این امر چیست؟

اولین دلیل کمبود فرش سجاده ای شیراز، عدم وجود شرکت‌های بافت قالی ماشینی در شیراز می‌باشد. کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی در خیلی از شهرهای ایران وجود ندارند و بیشتر به طور متراکم در چندین شهرک صنعتی در شهرهای کاشان و مشهد مستقر شده‌اند. از جمله شهرک‌های صنعتی بافت فرش، می‌توانیم به شهرک‌های سلیمان صباحی و راوند در کاشان اشاره کنیم که بخش اعظمی از تولیدات فرش ماشینی در ایران را عهده‌دار هستند.

عدم تاسیس کارخانه‌ی فرش ماشینی در دیگر شهرها به غیر از کاشان و مشهد، به دلیل نبود نیروهای متخصص بافت و مکانیک دستگاه‌های بافندگی در آن مناطق می‌باشد و در نتیجه اینکه تولید برای آن‌ها به صرفه نیست.

فروش فرش سجاده ای شیراز از کارخانه

دومین موضوع هم مربوط به تولید خاص فرش نمازخانه و یا فرش مسجد می‌باشد. در واقع اگر ما بخواهیم فرش مسجدی را با فرش خانگی مقایسه کنیم، باید بگوییم که فرش منزل ابعاد مشخصی دارد و همه‌ی شرکت‌ها معمولا با اندازه‌های استاندارد 12 متری (3 در 4)، 9 متری (3/5 در 2/5) و 6 متری (2 در 3) این قالی‌های کلاسیک را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

حال آنکه خریداران فرش خانگی هر تخته قالی که نیاز داشته باشند، به راحتی تهیه می‌کنند اما این موضوع در مورد خرید سجاده فرش قدری متفاوت است. البته که ابعاد فرش سجاده ای هم به صورت استاندارد مشخص هستند اما از آنجاییکه باید به شکل طولی بافته بشوند حتما باید اندازه‌ی طول و عرض و جهت قبله از پیش مشخص گردد تا بافت براساس آن صورت گیرد.

متغیر بودن طول رول‌ها باعث می‌شود که شرکت‌های سجاده بافی نتوانند متراژ زیادی را انبار کنند. پس حتما باید متراژ دقیق مساجد را محاسبه کرد و بافت را براساس سفارش انجام دهند تا سطح مسجد و یا نمازخانه به طور کامل تحت پوشش قرار بگیرد و پرتی نداشته باشد.

فرش مسجدی شیراز

جایگزین فروش فرش سجاده ای شیراز

حالا که کارخانه‌های سجاده بافی در شیراز وجود ندارد، 2 راه برای خرید فرش مسجد پیش روی خود دارید؛ یا از نمایشگاه‌های فرش در شیراز خرید کنید که در واقع خودشان واسطه‌ی بین کارخانه‌های کاشان و مشتری محسوب می‌شوند یا اینکه خودتان مستقیما از شرکت سجاده فرش کاشان خرید کنید.

خرید مستقیم و بی واسطه از کارخانه، بهترین جایگزین برای فرش سجاده ای شیراز خواهد بود. در واقع بدین صورت متولیان و خیران می‌توانند با پایین‌ترین قیمت ممکن، مناسب‌ترین فرش نماز را برای اماکن مذهبی خود تهیه کنند. البته اطلاع دارید که ورود واسطه گران برای این موارد، با توجه به متراژ بالای مساجد و نمازخانه‌ها اصلا به صرفه نیست.

کاشان تقریبا در مرکز ایران قرار گرفته است و فاصله‌ی نسبتا کوتاه کاشان تا اصفهان و تهران، امکان مراجعه‌ی حضوری به کارخانجات بافندگی کاشان و همچنین ارسال بار سریع از کاشان به سایر نقاط ایران را تسهیل نموده است.

شما به دو صورت حضوری (مراجعه به کارخانه) و یا غیرحضوری (اینترنتی و تلفنی) می‌توانید از مرکز خرید فرش سجاده ای یعنی کاشان اقدام به سفارش فرش نمازخانه ای و یا مسجدی خود نمایید.

سفارش فرش سجاده ای شیراز

سفارش فرش سجاده ای برای شیراز

برای سفارش فرش سجاده ای شیراز باید مراحل زیر به ترتیب طی شوند:

  1. تهیه‌ی نقشه‌ی ساده از مکان مورد نظر به طوری که متر طول و عرض اضلاع و همچنین جهت قبله در آن مشخص شده باشد.
  2. انتخاب تعداد گره‌های عرضی و طولی فرش ماشینی که همان شانه و تراکم می‌باشد؛ سجاده فرش 500 شانه و 700 شانه دو مورد از پرفروش‌ترین فرش‌ها برای مساجد به شمار می‌روند که فرش 700 شانه از استحکام و کیفیت بالاتری برخوردار است.
  3. انتخاب جنس نخ فرش ماشینی برای مسجد؛ در بین جنس نخ‌های متنوع در بافت، فرش سجاده اکریلیک و پلی استر بسیار پرفروش‌تر هستند. الیاف اکریلیک در ایران بسیار محبوب‌تر هستند که کیفیت بهتری دارند و در نتیجه قیمت فرش سجاده ای آن نیز بالاتر خواهد بود.
  4. انتخاب طرح و نقشه‌ی مناسب برای مسجد؛ سه نوع طرح فرش نماز توسط شرکت‌های سجاده بافی بافته می‌شود، فرش محرابی، فرش تشریفاتی و فرش یکپارچه. در بین این سه مورد، طرح محرابی پرفروش و محبوب می‌باشد.
  5. انتخاب رنگ فرش مسجدی؛ بافت فرش‌های نماز با سه رنگبندی سبز یشمی، آبی فیروزه ای و قرمز بسیار متداول است که می‌توانید براساس نمای داخلی مسجدتان، بهترین رنگبندی را برگزینید.
  6. توافق قیمتی و واریز بیعانه؛ با توجه به نوع انتخاب‌هایتان و توافق با مدیریت فروش شرکت بر سر قیمت هر متر مربع، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت واریز می‌کنید تا سفارش ثبت گردیده و بافته شود.
  7. حمل و نصب سجاده فرش؛ در نهایت با کامل شدن بافت فرش ماشینی مسجدی، طاقه‌ها از طریق باربری و یا دربست به محل ارسال می‌شوند و در صورت نیاز یک نصاب نیز به محل اعزام می‌گردد تا برش و دوردوزی فرش‌ها را انجام دهد.
سجاده فرش مسجد برای شیراز

ارسال نمونه فرش سجاده ای به شیراز

احتمالا شما جزو کسانی باشید که فرصت حضور در کارخانه را ندارید اما دوست دارید که پیش از خرید، نمونه‌های بافته شده را از نزدیک ببینید تا کیفیت بافت شرکت را بررسی کنید.

برای دیدن نمونه‌ی بافت سجاده فرش شرکت سبحان می‌توانید از طریق تماس تلفنی و یا شبکه‌های اجتماعی نظیر واتساپ درخواست خود را ثبت کنید تا در اولین فرصت یک یا چند نمونه‌ی مورد نظر از طریق اتوبوسرانی و یا تیپاکس به شیراز ارسال گردد.

Call Now Buttonتماس بگیرید