سایت سجاده فرش

از زمانی که فروشگاه‌های اینترنتی شروع به کار کردند، هر روز شاهد آن هستیم که حتی برخی از کالاهایی که تصور نمی‌شد به صورت آنلاین بتوان به فروش رساند، با توجه به پیشرفت‌های موجود، در معرض دید عموم قرار گرفته و به فروش می‌رسند؛ یکی از این موارد، سایت سجاده فرش است که در پنج سال گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است.

البته باید توجه داشته باشید که همه‌ی این سایت‌ها، فروش مستقیم از کارخانه ندارند و خیلی از آن‌ها به عنوان واسطه مشغول به فعالیت هستند مانند سایت فرش سجاده ای دیجی کالا.

یکی از معتبرترین سایت‌ها در زمینه‌ی فرش ماشینی مسجدی که فروش مستقیم از کارخانه دارد، سایت سبحان است که فیلم کوتاهی از این کارخانه را می‌توانید ببینید:

پخش ویدیو

سایت سجاده فرش سبحان

سایت سجاده فرش کاشان

شرکت سبحان در مرکز خرید فرش سجاده ای ایران یعنی شهرستان کاشان (شهرک صنعتی سلیمان صباحی) قرار گرفته است. این شرکت به صورت تخصصی فقط به تولید فرش مسجدی محرابی و فرش تشریفاتی مخصوص اماکن مذهبی مشغول می‌باشد.

یکی از موارد متمایز کارخانه سبحان، دارا بودن انواع استانداردها و گواهی نامه‌ها جهت فروش از سایت سجاده فرش سبحان (فروش مستقیم از کارخانه و بدون واسطه) است که اینگونه بسیاری موانع از پیش روی مشتری برداشته می‌شود. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. مجهز بودن به سامانه‌ی تدارک الکترونیکی دولت جهت انجام معاملات دستگاه‌های اجرایی (شامل مناقصه و مزایده)؛ این مورد در همین یکی دو سال اخیر بسیار پرکاربرد شده و درخواست‌های زیادی هم برای خرید سجاده فرش از کارخانه با بهترین قیمت ممکن ثبت گردیده است.
  2. امکان صدور فاکتورهای قانونی با ارزش افزوده؛ در بسیاری از موارد به خصوص دستگاه‌های اجرایی دولتی به فاکتور قانونی (9% ارزش افزوده) نیاز دارند که با توجه به ثبت شرکت تحت عنوان (فرش ثریا کویر کاشان) و انجام کارهای قانونی، مانعی برای مشتریان وجود نخواهد داشت.
  3. دارای گواهی‌های استاندارد تولید؛ هر یک از طاقه‌های فرش سجاده ای شرکت سبحان دارای برچسب مشخصات تحت استاندارد ایران می‌باشد و کسانی که قصد صادرات فرش مسجد به سایر کشورها را دارند، بدون هیچ دغدغه‌ای، گواهی استاندارد شرکت در اختیارشان قرار می‌گیرد.
سایت فرش سجاده سبحان

ثبت سفارش از سایت سجاده فرش

احتمالا شما هم جزو کسانی هستید که پیش از این یک کالا یا محصولی را به صورت اینترنتی از سایت‌های فروشگاهی خریداری کرده‌اید؛ به طور مثال به احتمال زیاد از سایت دیجی کالا یک کالای مشخص را ثبت سفارش کرده‌اید و به راحتی برایتان ارسال شده است.

اما ثبت سفارش از سایت سجاده فرش با دیگر محصولات تا حدودی متفاوت است به این دلیل که در اینجا شما یک کالای مشخص شده از قبل را نمی‌خواهید بخرید که قیمت و اطلاعات آن کاملا معین شده باشد.

فرض کنید شما قصد خرید یک قالی ماشینی 9 متری برای منزل خود دارید که در اینصورت به راحتی وارد یک سایت فروشگاهی می‌شوید، طرح و رنگ را انتخاب می‌کنید و پس از ثبت سفارش، معمولا بعد از یک هفته به آدرستان ارسال می‌گردد.

فروش اینترنتی فرش سجاده ای به سادگی سایر کالاها نیست و حتما باید یک تعامل بین سایت سجاده فرش (مدیریت فروش) و نماینده‌ی مسجد که مسئولیت خرید را به عهده دارد، انجام بگیرد. این تعامل و یا پرسش و پاسخ به جمع‌آوری اطلاعات در مورد متراژ مورد نیاز و کیفیت انتخابی هیات امنا مربوط می‌شود تا بافت براساس آن صورت پذیرد.

مراحل خرید فرش مسجد از کارخانه (سایت شرکت سبحان) را در ادامه، به ترتیب برایتان ذکر کرده‌ایم تا از هر کجای ایران و حتی خارج از ایران نیز بتوانید ثبت سفارش نمایید:

سایت سجاده فرش محرابی مسجد

1. رسم شکل ساده مسجد

مهم‌ترین کار پیش از ثبت سفارش از سایت سجاده فرش کاشان، رسم شکلی ساده از مسجد یا نمازخانه است؛ بدین صورت که یک شکل مستطیلی و یا چندضلعی از مکان مورد نظرتان را باید بر روی کاغذ بکشید و اندازه‌ی هر ضلع را به طور دقیق و به سانتیمتر روی آن بنویسید.

از دیگر مواردی که باید روی این نقشه‌ی ساده‌ی ترسیمی معین نمایید، جهت قبله می‌باشد اما نیازی نخواهد بود که ستون‌ها را بر روی آن مشخص کنید. با توجه به همین نقشه، مساحت مسجد (نمازخانه) به دست می‌آید و اینگونه متراژ کلی جهت بافت سجاده فرش محاسبه می‌شود.

2. انتخاب از سایت سجاده فرش

در گام دوم باید نوع فرش سجاده ای را مشخص کنید. یعنی باید 3 انتخاب داشته باشید؛ جنس نخ، تعداد شانه، نقشه و رنگبندی. معمولا شما در هنگام خرید، بودجه‌ای را در نظر می‌گیرید که باید براساس همان مبلغ، کیفیت بافت را مشخص کنید.

اگر قصدتان خرید فرش مسجد ارزان قیمت است، بهتر است فرش‌های ماشینی پلی استر را تهیه کنید ولی اگر سجاده فرش خوب و باکیفیت می‌خواهید حتما به سراغ فرش سجاده اکریلیک بروید تا سال‌های سال بتوانید از آن استفاده کنید.

در مورد شانه و تراکم فرش هم باید بگوییم که به تعداد گره‌های در طول و در عرض قالی اطلاق می‌شود. فرش‌های ماشینی با توجه به دستگاه‌های بافندگی مختلف، از 440 شانه تا 1500 شانه امکان تولیدشان وجود دارد. ولی رایج‌ترین تعداد شانه برای فرش مسجدی مشهد یا کاشان، دو نوع سجاده فرش 500 شانه و 700 شانه می‌باشد. بالطبع فرش سجاده ای 700 شانه کیفیت و قیمت بالاتری در مقایسه با 500 شانه دارد.

انتخاب آخر هم مربوط به نقشه و رنگبندی می‌شود؛ برای دیدن همه‌ی طرح‌های موجود و رنگبندی‌های هر یک، روی دکمه‌ی سبزرنگ زیر کلیک کنید تا وارد محصولات سایت سجاده فرش سبحان شوید تا در میان انبوه نقشه‌ها، مناسب‌ترین طرح را برگزینید: 

سایت فرش سجاده ای

3. نصب سجاده فرش

در مرحله‌ی آخر که سفارش شما بافته شد، فرش‌ها همراه با نصاب فرش سجاده ای به محل مورد نظر اعزام می‌شوند تا عملیات نصب شامل برش و دوردوزی را انجام داده و فرش را کاملا فیت مسجد تحویل بدهند. پس از تکمیل نصب و امضای برگه‌ی حسن نیت کار، تسویه حساب نهایی با نماینده‌ی شرکت (یا همان نصاب) صورت خواهد پذیرفت.

برای اینکه بتوانید تمامی هماهنگی‌های بالا را با شرکت انجام بدهید و همه‌ی سوالات شما پاسخ داده شود، علاوه بر تماس تلفنی با شرکت، از طریق واتساپ هم پاسخگوی شما خواهیم بود که با کلیک روی دکمه‌ی زیر، به واتساپ پشتیبانی شرکت دسترسی خواهید داشت:

Call Now Buttonتماس بگیرید