فرش سجاده ای دیجی کالا

امروزه هر شخصی که قصد خرید محصولی را داشته باشد، آن را در گوگل و همچنین در سایت ایرانی digikala جستجو می‌کند که فرش سجاده ای دیجی کالا هم یکی از این موارد برای سرچ بوده است.

در یک دهه‌ی اخیر سایت digikala به عنوان یک فروشگاه اینترنتی معتبر و پربازدید، انواع محصولات مختلف را به صورت آنلاین به فروش رسانده است. هر نوع محصولی که فکرش را بکنید در این سایت وجود دارد ولی بحث سجاده فرش که مخصوص مسجد و نمازخانه تولید می‌شود، کاملا متفاوت است.

در همین ابتدا شما را به دیدن یک فیلم کوتاه از نحوه‌ی بافت و تولید فرش ماشینی مسجدی که از محل کارخانه تهیه شده است، دعوت می‌کنیم و سپس به ادامه‌ی بحث خواهیم پرداخت.

پخش ویدیو

منظور از فرش سجاده ای دیجی کالا چیست؟

فرش سجاده ای دیجی کالا محرابی

درواقع منظور از سجاده فرش دیجی کالا همان سجاده نماز است که به صورت تک نفره و با ابعاد مشخص به فروش می‌رسد. جنس نخ این سجاده نمازها به طور معمول از نوع مخمل و ترمه است که ضخامت بسیار کمی در حدود یک تا سه میلی متر دارند. باید توجه داشته باشید که این سجاده‌ها به خاطر ضخامت کمشان به عنوان روفرشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پس اگر شما در جایی فرش سجاده ای دیجی کالا را شنیدید، منظور همین سجاده نمازهای ترمه و مخمل است که امکان فروش اینترنتی آن به عنوان یک محصول مشخص وجود دارد. یک سجاده نماز، بسیار سبک است و به راحتی می‌توان آن را تا کرد که هر کجا خواستید با خود ببرید.

اما در مقابل فرش مسجدی محرابی یا فرش نمازخانه به صورت رول‌های طولی و با متراژ بالا تولید می‌شوند مثلا (طاقه‌ی 20 متری) که ضخامتی در حدود 10 میلی متر دارند. این نوع فرش‌ها که کاملا شبیه به قالی‌های پهن شده در منزل هستند، از جنس نخ اکریلیک یا پلی استر هستند. کلا سجاده فرشی برای مکان‌های مذهبی بزرگ و جهت برگزاری نماز جماعت مناسب است.

با کلیک برروی دکمه‌ی آبی رنگ زیر نمونه‌ای از سجاده نمازهای سایت digikala را می‌توانید مشاهده کنید و آن را با نمونه کارهایی که در این سایت قرار گرفته مقایسه کنید تا درک بهتری از تفاوت‌ها داشته باشید:

فرش سجاده دیجی کالا تشریفاتی

فرش سجاده ای دیجی کالا وجود ندارد!

به چه دلیل در سایت دیجی کالا که همه نوع محصولی را برای فروش دارد، اما امکان فروش سجاده فرش مسجد و نمازخانه در آن فراهم نیست؟ پاسخ این سوال مشخص است چراکه فروش اینترنتی فرش سجاده ای، یک کالای از پیش مشخص شده مانند قالی ماشینی 9 متری یا 6 متری نیست که با انتخاب طرح و رنگ، بتوانید به راحتی خرید نمایید.

مهم‌ترین دلیل وجود نداشتن فرش سجاده ای دیجی کالا، مشخص نبودن متراژ دقیق مکان مذهبی است و باید بین شرکت بافنده و مسئول مسجد تعاملی صورت گیرد تا مساحت به شکل صحیح اندازه گیری شود و بافت سجاده فرش هم براساس آن انجام گیرد.

به طور کلی باید توجه داشته باشید که برای تهیه‌ی فرش نمازخانه و یا مسجد باید چندین مرحله را طی کنید تا به یک انتخاب واحد و توافق کلی دست پیدا کنید؛ در ادامه این مراحل را به ترتیب بررسی خواهیم کرد.

فرش سجاده ای دیجی کالا ارزان

جایگزین فرش سجاده ای دیجی کالا

مردم همواره برای خرید هر نوع محصولی به دنبال پایین‌ترین قیمت ممکن هستند و به همین خاطر سجاده فرش کاشان را هم در سایت دیجی کالا جستجو می‌کنند چراکه این سایت از گذشته به عنوان یک فروشگاه آنلاین و ارزان قیمت شناخته می‌شده است.

حالا که شما به دنبال خرید فرش مسجد ارزان قیمت هستید، به عنوان بهترین جایگزین فرش سجاده ای دیجی کالا، می‌توانید مستقیما از خود شرکت فرش سجاده سبحان خریدتان را انجام دهید. برای ثبت سفارش از کارخانه سبحان مراحلی وجود دارند که باید در یک تعامل بین هیات امنای مسجد و شرکت بافنده طی شوند تا به یک نتیجه‌ی کلی و دقیق برسید. این مراحل به شرح زیر می‌باشند:

رسم نقشه مسجد روی کاغذ

اولین و مهم‌ترین کار این است که مساحت دقیق مسجد یا نمازخانه را دقیق و به مترمربع حساب کنیم؛ به همین خاطر طول و عرض مسجد را متر کنید و ابعاد آن را با رسم یک شکل ساده بر روی کاغذ مشخص کنید. کج بودن و یا صاف بودن جهت قبله را هم حتما مشخص کنید چراکه در متراژ بافت نهایی موثر خواهد بود.

حال با گوشی خود یک عکس باکیفیت از نقشه‌ی ساده‌ای که رسم کرده‌اید، بگیرید و آن را از طریق واتساپ برای شرکت سبحان ارسال کنید تا تعداد رول‌های فرش سجاده ای محرابی و یا تشریفاتی مورد نیاز همراه با میزان پرتی محاسبه و به شما اعلام گردد.

سجاده فرش دیجی کالا از کارخانه سبحان

تعیین جنس نخ و تعداد شانه

با آگاهی از متراژ دقیق، برای اینکه قیمت فرش سجاده ای برای هر متر مربع مشخص شود باید با توجه به مبلغی که می‌توانید هزینه کنید، جنس و نوع فرش نماز را انتخاب کنید. برای بافت فرش مسجد، هر شرکتی از جنس نخ‌های مختلف استفاده می‌کند ولی پرکاربردترین‌ها 2 جنس نخ اکریلیک و پلی استر هستند.

الیاف پلی استر شبیه به پلاستیک هستند به طوریکه با گذشت زمان و پاخوردن، مانند موکت می‌شوند و دیگر نرمی ندارند. در مقابل الیاف اکریلیک منعطف هستند و با پاخوردن هم نرمی خود را از دست نمی‌‌دهند و به همین دلیل سجاده فرش خوب و باکیفیت باید با نخ اکریلیک بافته بشود.

در مورد تعداد شانه هم طبیعی است که هر چه تعداد شانه (گره) قالی بیش‌تر باشد، استحکام و مقاومت فرش سجاده ای بالاتر می‌رود که باعث ماندگاری و طول عمر بالای آن خواهد شد. برای اینکه در این مرحله انتخاب‌های صحیحی داشته باشید، شما را به خواندن دو مقاله‌ی زیر دعوت می‌کنیم:

فرش دیجی کالا برای مسجد

نصب و اجرای فرش سجاده ای

نصب سجاده فرش هم مورد دیگری است که باعث می‌شود تا امکان فروش فرش سجاده ای دیجی کالا وجود نداشته باشد. پس از بافت کامل رول‌های فرش توسط شرکت، هر یک از رول‌ها باید توسط یک نصاب کاربلد به سمت قبله نصب بشود.

شرکت سبحان دارای چندین نصاب حرفه‌ای و باتجربه در این امر می‌باشد که توانایی نصب انواع فرش محرابی سجاده ای و فرش مسجد تشریفاتی را دارند؛ گذشته از آن، شرکت سبحان، هزینه‌ی نصب برای متراژهای بالاتر از 200 متر مربع را به عهده‌ی خود می‌گیرد تا با قیمت کمتری بتوانید خرید فرش نمازخانه ای یا مسجدی را انجام دهید.

Call Now Buttonتماس بگیرید