فرش سجاده ای همدان

زیباسازی مساجد از جمله مواردی است که در سال‌های اخیر، متولیان اماکن مذهبی همدان در دستور کار خود قرار داده‌اند؛ یکی از این موارد زیباسازی مربوط به فرش سجاده ای همدان می‌شود که به دلیل تنوع کیفیت‌های تولیدی به نوعی یک دغدغه برای مسئولین به حساب می‌آید.

قطعا اولین مواردی که هیات امنای مساجد باید مورد بررسی قرار بدهند، قیمت و کیفیت فرش مسجدی محرابی و تشریفاتی خواهد بود تا بتوانند در میان فروشندگان مختلف، بهترین سجاده فرش را انتخاب کنند.

در ابتدای این نوشته شما را به دیدن کلیپ کوتاهی از شرکت فرش سجاده سبحان دعوت می‌کنیم تا درک خوبی از نحوه‌ی تولید و بافت انواع فرش نمازخانه و مسجد پیدا کنید:

پخش ویدیو

فرش سجاده ای همدان

فرش سجاده ای همدان از کارخانه

در همدان نمایشگاه و فروشگاه‌های قالی ماشینی بسیاری وجود دارند که اکثرا فرش‌های کلاسیک خانگی 9 متری و 6 متری، فرش‌های عروسکی و فانتزی، تابلوفرش، گلیم و گبه به فروش می‌رسانند؛ اما به طور تخصصی فرش سجاده ای همدان در این نمایشگاه‌ها نخواهید یافت که مهم‌ترین دلیل، فروش خاص و تا حدودی مشکل آن می‌باشد.

هنگامیکه به نمایشگاه قالی می‌روید و قصدتان خرید فرش برای منزل باشد، با توجه به سایزهای استاندارد مثلا 9 متر، به راحتی می‌توانید یک طرح و رنگبندی را انتخاب و خریداری کنید. اما خرید فرش برای مسجد با توجه به نوع تولیدی که دارد به این سادگی نخواهد بود و حتما باید مجموعه‌ای از اطلاعات بین فروشنده و مسئول مسجد صورت گیرد تا بافت دقیق (بدون کم و زیادی) انجام شود.

اولین کاری که برای سفارش بافت سجاده فرش باید انجام دهید این است که یک نقشه‌ی مستطیل شکل و یا چند ضلعی از مسجد را رسم کنید و بر روی هر ضلع، اندازه‌ی دقیق را ذکر کنید. سپس با مشخص نمودن جهت قبله، عکس نقشه‌ی ترسیمی را می‌بایست برای مدیریت فروش شرکت ارسال کنید تا تعداد طاقه‌های مورد نیاز و میزان پرتی به طور تخصصی محاسبه و اعلام گردد.

پس از تولید و تکمیل فرش سجاده ای محرابی و یا تشریفاتی، نیاز خواهد بود که هر یک از رول‌ها در جهت قبله نصب بشوند تا کاملا یکدست و فیت مسجد دربیایند. کارهای نصب شامل برش سجاده‌ها در هنگام برخورد با ستون‌ها و کناره‌های دیوارها و در نهایت دوردوزی محل‌های برش خورده با دستگاه چرخ زیگزاگ مخصوص خواهد بود که نصاب به همراه خود دارد.

فرش سجاده تشریفاتی همدان

نبود کارخانه فرش سجاده ای همدان

دومین مسئله‌ای که باعث شده تا یک فروشگاه اختصاصی سجاده فرش در همدان وجود نداشته باشد، نبود کارخانه‌های فرشبافی است. در همدان و یا اطراف آن، شهرک‌های صنعتی که به تولید قالی ماشینی مشغول باشند را نخواهید یافت و عدم وجود چنین کارخانه‌های بافندگی، مقرون به صرفه نبودن آن‌هاست.

فرض کنید همین الان کارخانه فرش سجاده ای همدان تاسیس شده است؛ در اینصورت این کارخانه برای تهیه‌ی نخ خود به شرکت‌های ریسندگی نیاز خواهد داشت و همینطور پس از بافت فرش نماز برای مسجد هم برای تکمیل آن نیاز به شرکت‌های تکمیل و آهار خواهد داشت تا عملیات شیرینگ و پرزسوزی را انجام دهند و آماده‌ی تحویل به مشتری یا نصب در مسجد و نمازخانه شوند.

پس همانطور که می‌بینید یک شرکت بافندگی در همدان به تنهایی نمی‌تواند فرش طرح سجاده را کامل کند و نیاز به کارخانجات دیگر هم دارد. از طرفی دیگر شرکت سجاده بافی نیاز به نیروهای کارگری متخصص و همچنین نیروهای فنی مهندسی و آشنا با ماشین آلات نساجی دارد که بتوانند مجموعه‌ای کامل را تشکیل دهند. با توجه به مواردی که در بالا گفته شد تولید فرش ماشینی مسجدی در همدان اصلا به صرفه نیست؛ در ادامه بهترین راه جایگزین را معرفی خواهیم کرد.

فرش سجاده ای همدان برای مسجد

جایگزین فرش سجاده ای همدان

حال که متولیان اماکن مذهبی و مقدس در همدان به مرکز خرید سجاده فرش در شهر خود دسترسی ندارند، قطعا بهترین راهکار خرید مستقیم از کارخانه‌های سجاده بافی در شهرستان کاشان می‌باشد. شرکت‌های فرش سجاده در کاشان به چندین دلیل بهترین جایگزین فرش سجاده ای همدان هستند که در ادامه توضیح می‌دهیم.

اولین دلیل وجود چندین شهرک صنعتی مخصوص تولید منسوجات ماشینی در کاشان می‌باشد که در هر شهرک کارخانجات ریسندگی، بافندگی و قسمت تکمیل و آهار به وفور مستقر شده‌اند که این امر باعث سهولت در تولید و همینطور پایین آوردن هزینه‌ی تمام شده‌ی بافت می‌شود.

دومین دلیل اینکه شرکت‌های بافندگی در کاشان هر کدام به تولید یک نوع خاص از قالی ماشینی می‌پردازند؛ برخی از کارخانجات، فرش‌های 12 متر و 9 متر مخصوص منزل می‌بافند، برخی گلیم تولید می‌کنند و بعضی دیگر از شرکت‌ها صرفا فرش مسجد می‌بافند که تحت عنوان فرش سجاده باف شناخته می‌شوند.

از سویی دیگر وجود کافی و ارزان‌تر نیروهای کار نظیر بوبین پیچ، رفوگر، مکانیک دستگاه‌های نساجی، بافنده و کمک بافنده باعث می‌شود که کاشان مناسب‌ترین فرش‌های سجاده را چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ قیمت داشته باشد.

در نهایت اینکه کاشان از نظر جغرافیایی تقریبا در مرکز ایران و در 200 کیلومتری از تهران واقع شده است که سفر به کاشان و مراجعه به کارخانجات را جهت دیدن خط تولید فرش سجاده ای کاشان را تسهیل می‌کند.

فرش مسجد همدان

سفارش سجاده فرش برای همدان

فاصله‌ی همدان تا کاشان حدودا 400 کیلومتر می‌باشد که می‌توانید مستقیما به شرکت سجاده فرش سبحان مراجعه کنید. اما اگر مسافت دور هست و زمان کافی ندارید به صورت اینترنتی هم قادر خواهید بود تا مستقیما از کارخانه خریدتان را انجام دهید. برای این منظور از طریق دکمه‌ی سبز رنگ زیر امکان دیدن نقشه‌ها به طور کامل برای شما فراهم گردیده است.

با انتخاب طرح و رنگبندی و سپس انتخاب تعداد شانه و جنس نخ بافت، نوع فرش مسجدی موردنظرتان را به مدیریت فروش سبحان اعلام می‌کنید. در نهایت با مشخص نمودن متراژ و قیمت فرش سجاده ای همدان، یک فاکتور با جزئیات کامل به نام مسجد صادر می‌شود تا مبلغی را جهت پیش پرداخت واریز نموده و سفارش بافت، ثبت نهایی گردد.

پس از اینکه تولید به پایان رسید، فرش‌ها همراه با نصاب شرکت به مسجد یا نمازخانه‌ی مورد نظر اعزام می‌شوند تا کارهای اجرایی و نصب سجاده فرش (شامل برش‌های دور ستون‌ها و دوردوزی کردن محل‌های برش خورده) را انجام دهند. به منظور اینکه مراحل ثبت سفارش را به ترتیب طی کنید بهتر است به لینک روبرو مراجعه فرمایید: فروش اینترنتی فرش سجاده ای کاشان.

Call Now Buttonتماس بگیرید