سجاده فرش برای افغانستان

افغانستان یک کشور مسلمان نشین محسوب می‌شود که مساجد زیادی را در خود جای داده است. به دلیل نداشتن کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی در این کشور، خیران و مسئولان مکان‌های مذهبی جهت خرید سجاده فرش برای افغانستان، مجبور هستند که خریدشان را از دیگر کشورها انجام دهند.

افغانستان در بین کشورهای منطقه‌ی خود، یک کشور نسبتا فقیر قلمداد می‌شود که از نظر صنعت چندان قدرتمند نیست. در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم که مردم افغانستان باید از کدام کشورها برای خرید قالی استفاده کنند.

فیلمی از یک شرکت فرش سجاده ای تهیه کرده‌ایم که در ابتدا شما را به دیدن آن دعوت می‌کنیم تا با نحوه‌ی بافت آشنا شده و همچنین نمونه‌های تولیدی از انواع فرش ماشینی محرابی و تشریفاتی را نیز در آن مشاهده کنید.

پخش ویدیو

خرید سجاده فرش برای افغانستان

خرید سجاده فرش برای افغانستان

افغانستان از جمله کشورهایی است که مسلمانان شیعه و سنی بسیاری دارد و برای زیباسازی مساجد و نمازخانه‌هایش ترجیح می‌دهند از فرش سجاده ای محرابی مخصوص استفاده کنند. از آنجاییکه در خود کشور افغانستان تولیدکننده‌های قالی ماشینی به صورت حرفه‌ای وجود ندارند، به ناچار باید از کشورهای دیگر، فرش مسجدی مناسب را تهیه کنند.

به منظور خرید سجاده فرش برای افغانستان از کشورهای دیگر، بهتر است به دنبال کشورهایی بگردید که در صنعت قالی دستباف و ماشینی برجسته‌اند، و از اینرو می‌توان از کشورهایی مانند ایران و ترکیه به عنوان سرآمد آن‌ها یاد کرد. همچنین، برای خرید فرش مساجد از فروشگاه‌های آنلاین، حتماً نظرات و پیشنهادات دیگر خریداران را در مورد فروشگاه و محصولاتش مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

فرش مسجد افغانستان

کیفیت سجاده فرش برای افغانستان

کسانی که قصد دارند فرش ماشینی مسجدی را به کشور افغانستان صادر کنند باید به کیفیت، توجه ویژه‌ای داشته باشند. فرش‌های سجاده ای با کیفیت‌های متنوع و همچنین با استفاده از تکنیک‌های خاص تولید می‌شوند. برای بررسی کیفیت قالی، می‌توانید به ویژگی‌هایی مانند ضخامت، نوع بافت و جنس استفاده شده توجه کنید. همچنین بهتر است از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن خرید کنید تا از کیفیت و اصالت فرش طرح سجاده اطمینان حاصل کنید.

اغلب کیفیت قالی ماشینی را با دو نوع جنس نخ و تعداد گره شناسایی می‌کنند. تعداد گره‌ها در صنعت بافندگی به شانه (Reeds) و تراکم (Points) معروف هستند. شانه و تراکم به ترتیب به گره‌های عرضی و طولی قالی گفته می‌شوند که اگر به پشت فرش‌ها نگاهی بیندازید، آن‌ها را با گره‌های خیلی ریز مشاهده می‌کنید. هرچه که تعداد این شانه و تراکم در بافت سجاده فرش برای افغانستان بالاتر برود کیفیت هم بالاتر می‌رود و بالعکس.

جنس نخ‌ها هم بسیار متنوع هستند که جهت اطلاع برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم: اکریلیک، پلی پروپیلن، نایلون، پلی استر، پلی اوژن، بی‌سی‌اف. البته که مهم‌ترین موارد همان اکریلیک و پلی استر می‌باشند؛ قالی‌های پلی استری و BCF از کیفیت بسیار پایین‌تر و فرش‌های اکریلیک هم از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

برای اینکه کاملا با دو مورد مهم بالا آشنا بشوید، شما را به خواندن دو مقاله‌ی فرش سجاده اکریلیک یا پلی استر و همچنین سجاده فرش 700 شانه یا 500 شانه دعوت می‌کنیم تا با دستی پر به دنبال فرش مناسب بگردید. به عنوان راهنمایی از آنجاییکه افغانستان یک کشور ثروتمند قلمداد نمی‌شود، اکثر قالی‌های مسجد صادراتی به این کشور اصطلاحا فرش‌های سبک با جنس BCF یا پلی استر و همچنین تعداد شانه‌ی پایین می‌باشد؛ برای این منظور خواندن مقاله‌ی زیر هم خالی از لطف نیست:

صادرات سجاده فرش برای افغانستان

طرح سجاده فرش برای افغانستان

به طور کلی طرح و رنگ قالی باید با محل استفاده این فرش‌ها سازگار باشد و در کنار هم استفاده شوند. برای مثال، سجاده‌هایی که در مساجد و نمازخانه‌ها استفاده می‌شوند، باید رنگ‌های ساده و متعارفی داشته باشند و طرح آن‌ها هم باید ساده و قابل فهم باشد. از طرح‌های خیلی پیچیده و تزئینی خودداری شود، چون این طرح‌ها ممکن است با آرامش محل استفاده فرش سجاده مسجد مغایرت داشته باشند.

از نظر ساختاری فرش های مسجدی را به دو دسته‌ی محرابی و غیرمحرابدار می‌توانیم تقسیم‌بندی کنیم. به نقشه‌های محرابی فرش مسجدی گنبدی هم گفته می‌شود و همانطور که از نامشان پیداست یک طرح طاق گنبدی شکل برگرفته از محراب مساجد را به عنوان شاکله‌ی اصلی خود دارند. فرش مسجد بدون محراب را هم به دو دسته‌ی تشریفاتی (با حاشیه‌ی کناری) و یکپارچه (بدون حاشیه) تقسیم می‌کنند.

رنگ‌هایی که به عنوان سجاده فرش برای افغانستان بیش‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، همان سه رنگ اصلی هستند که در کارخانه‌های سجاده بافی در تولید به کار می‌روند. این سه رنگ عبارتند از آبی فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز لاکی. البته رنگ‌های دیگری نظیر قهوه‌ای گردویی و سرمه‌ای هم تولید می‌شوند اما چند سالیست که به دلیل تیره بودن و تاریک جلوه دادن محیط کم‌تر برای اماکن مذهبی خریداری می‌شوند.

فرش سجاده ای محرابی افغانستان

شرایط خرید سجاده فرش برای افغانستان

قبل از خرید فرش نماز، شرایط فروش آن شرکت تولیدکننده را با دقت بررسی کنید. شرایط خرید شامل مواردی مانند شرایط پرداخت، شرایط تحویل کالا و شرایط بازگشت کالا به فروشنده خواهد بود. بنابراین، در صورتی که قصد خرید سجاده فرش از کارخانه و یا یک فروشگاه خاص را دارید، بهتر است قبل از خرید، شرایط این فروشگاه را با دقت بررسی کرده و در صورت نیاز از فروشنده سوالات خود را بپرسید.

همانطور که می‌دانید، قیمت فرش‌های سجاده‌ای متفاوت هستند و این قیمت‌ها تحت تأثیر عواملی مانند جنس و کیفیت قالی، نوع بافت و طرح، میزان دقت و زمان بافت و… قرار می‌گیرند. بنابراین، جهت خرید سجاده فرش برای افغانستان از کیفیت بالا به همراه قیمت مناسب، بهتر است قیمت‌های مختلف در بازار و یا کارخانه‌های بافندگی را مقایسه کنید و قیمت‌ها را از فروشندگان مختلف بپرسید.

بدیهی است که همیشه بهترین قیمت، قیمت پایین نیست و اگر یک قیمت پایین در مقابل یک کیفیت پایین باشد، بهتر است از آن خودداری کنید. شرکت فرش سجاده ای سبحان نزدیک یک دهه با استانداردهای لازم به تولید و اجرای انواع فرش برای نمازخانه و مسجد فعالیت دارد که با ضمانت محصولات خود را به مشتریان ارائه می‌دهد.

به منظور دیدن لیست قیمت‌ها می‌توانید به صفحه‌ی زیر مراجعه کنید؛ همچنین جهت مشاوره و صادرات فرش سجاده به کشور افغانستان با مدیریت فروش شرکت سبحان در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم در اختیارتان قرار گیرد.

Call Now Buttonتماس بگیرید