خرید اینترنتی سجاده فرش مسجدی

در این سال‌ها و با توجه به نیاز جامعه، فروشگاه‌های اینترنتی به صورت چشمگیری رو به افزایش هستند؛ به خصوص با پدیدار شدن بیماری کرونا شاهد این بودیم که مردم بیش‌تر تمایل دارند تا خریدهایشان را آنلاین انجام دهند. خرید اینترنتی سجاده فرش مسجد هم یک نمونه‌ی بارز از این فروشگاه‌های آنلاین می‌باشد.

خرید اینترنتی فرش سجاده ای مانند هر کالایی نیست که مثلا تعداد آن را مشخص کنید و سپس تسویه حساب بزنید تا برایتان ارسال شود. خرید فرش مسجد دارای یک سری قوانین و مراحلی می‌باشد که در ادامه مفصلا به شرح آن خواهیم پرداخت.

از آنجاییکه فروش مستقیم از شرکت سجاده بافی سبحان خواهد بود، فیلم کوتاهی از کارخانه را مشاهده بفرمایید:

پخش ویدیو

خرید اینترنتی سجاده فرش

خرید اینترنتی سجاده فرش مسجدی

همانطور که گفتیم فروش اینترنتی فرش سجاده ای مسجد و نمازخانه در مقایسه با کالاهای دیگر متفاوت است؛ به طور مثال فرض کنید که می‌خواهید یک فرش برای منزل خود خریداری کنید، در این حالت اندازه‌ی یک قالی برای منزل مشخص است یعنی شما با چند سایز معین 12 متری، 9 متری، 6 متری و یا کناره روبرو هستید که هرچندتایی نیاز داشته باشید انتخاب و مراحل خرید معمول را نیز به راحتی طی می‌کنید.

اما خرید اینترنتی سجاده فرش مسجدی بسیار متفاوت است. اول از همه اینکه باید تعاملاتی بین کارخانه و مسئول خرید فرش مسجد صورت گیرد تا داده‌های مورد نیاز برای شرکت جمع آوری و براساس آن بافت انجام شود. همچنین چندین مرحله باید از قبل تولید تا بعد تولید به ترتیب طی شود که صرفا با چند تیک در فروشگاه آنلاین قابل انجام نخواهد بود.

خرید اینترنتی فرش مسجد

مراحل پیش از خرید اینترنتی سجاده فرش

اولین و مهم‌ترین کار برای خرید فرش نمازخانه ای یا فرش مسجدی، دیدن چندین نمونه‌ی بافته شده جهت بررسی کیفیت خواهد بود. از آنجاییکه خریدتان آنلاین خواهد بود و مراجعه‌ی حضوری به کارخانه سبحان را ندارید، باید یک آدرس به شرکت اعلام کنید تا نمونه‌ی بافته شده از فرش محرابی یا تشریفاتی برایتان ارسال گردد و کیفیت کار به همراه رنگبندی را از نزدیک ملاحظه کنید.

در صورتی که نمونه‌ی ارسالی مورد پسند هیات امنا بود و قصد خرید اینترنتی سجاده فرش را داشتید، باید اطلاعاتی از مسجد یا دیگر مکان مذهبی خود را در اختیار مدیریت فروش شرکت قرار دهید تا متراژ دقیق به همراه تعداد طاقه‌های مورد نیاز برای بافت مشخص شوند.

این اطلاعات را باید بر روی کاغذ بیاورید؛ به این شکل که نقشه‌ی ساده‌ی مسجد را به صورت مستطیل و یا چند ضلعی رسم کرده و اندازه‌ی هر ضلع را دقیقا به متر بنویسید. از دیگر اطلاعاتی که باید روی برگه‌ی کاغذ مشخص کنید، شامل درب ورودی، جهت قبله، قناسی‌ها و تعداد ستون‌ها می‌باشد.

خرید اینترنتی سجاده فرش محرابی مسجد

توافق بر سر قیمت فرش سجاده ای

با مشخص شدن متراژ، نوبت به توافق قیمت می‌رسد. قیمت فرش سجاده ای به طور کلی براساس نخ مورد استفاده در فرش ماشینی مسجدی و همچنین تعداد شانه و تراکم‌های بافت تعیین خواهد شد.

هنگام خرید اینترنتی سجاده فرش از کارخانه، اولین سوالی که از شما پرسیده می‌شود این است که فرش سجاده اکریلیک می‌خواهید یا فرش پلی استر؟ در واقع این دو مورد نخ از جمله پرمصرف‌ترین نخ‌ها در صنعت بافت قالی ماشینی هستند. پلی استر کیفیت پایینی دارد و اکریلیک هم دارای بالاترین کیفیت ممکن می‌باشد.

هر دو نوع جنس نخ ذکر شده در بالا جزو الیاف مصنوعی بوده که به عنوان نخ خاب (نخ روی سطح فرش) کاربرد دارند. الیاف اکریلیک به سبب مزایایی چون نرمی، انعطاف و ماندگاری دارای بالاترین قیمت سجاده فرش هستند. از عیب‌های اصلی اکریلیک بی‌شک پرزدهی فرش مسجد خواهد بود که برای رفع این مشکل باید فرش‌های ماشینی 100% اکریلیک هیت ست شده را خریداری کنید.

اگر مسجد یا نمازخانه‌ی شما بودجه‌ی محدودی دارد و توانایی هزینه‌ی بالا را ندارید باید به سراغ فرش با جنس الیاف پلی استر بروید که یک فرش سجاده ای ارزان قیمت محسوب می‌شود. پلی استر علی‌رغم اینکه در ابتدا قدری نرمی دارد اما به مرور زمان و به میزان رفت و آمد بر روی آن، دقیقا مثل موکت سجاده ای کوبیده شده و نرمی خود را از دست می دهد. همچنین فرش‌های پلی استر در برابر اجسام داغ به شدت آسیب پذیر است.

خرید اینترنتی سجاده فرش تشریفاتی کاشان

دومین سوال هنگام خرید اینترنتی سجاده فرش در مورد تعداد شانه و تراکم خواهد بود؛ دو مورد شانه‌ی پرکاربرد در بافت فرش مسجدی مشهد و کاشان 500 شانه و 700 می‌باشد.

شانه و تراکم، اصطلاحاتی تخصصی در مورد گره‌های فرش ماشینی هستند که در مقابل برای سجاده فرش دستباف از اصطلاح رجشمار استفاده می‌گردد. اگر قالی ماشینی موجود در منزلتان را به پشت برگردانید، گره‌های بسیار کوچکی را مشاهده خواهید کرد که به گره‌های در عرض، شانه و همچنین به گره‌های در طول، تراکم می‌گویند.

افزایش این گره‌ها در بافت قالی ماشینی باعث می‌شود یک فرش مستحکم‌تر و توپرتری برای مسجد داشته باشیم که اتفاقا رخ بسیار زیباتری هم خواهد داشت. البته فرش‌های با تعداد شانه‌ی بالاتر از 700 را توصیه نمی‌کنیم به این دلیل که ضخامت فرش سجاده ای در آن حالت خیلی کم می‌شود و اصلا مناسب مسجد و نمازگزاران نمی‌باشد.

خرید اینترنتی فرش سجاده نمازخانه

مراحل پس از خرید اینترنتی سجاده فرش

پس از آنکه کاملا نوع فرش نماز را از نظر جنس نخ، تعداد شانه، طرح و رنگبندی انتخاب کردید، یک پیش فاکتور به اسم مسجد شما تنظیم می‌شود که تمامی اطلاعات خرید با ریز جزئیات در آن ذکر گردیده است. با تایید پیش فاکتور، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت و ثبت نهایی سفارش بافت به حساب شرکت واریز می‌کنید.

با پایان یافتن تولید فرش ماشینی و تکمیل آن، با مسئولان مسجد هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد تا مسجد را کاملا تمیز و آماده‌ی نصب سجاده فرش کنند. طاقه‌های فرش محرابی سجاده ای برای اینکه به سمت قبله و کاملا فیت با مسجد نصب گردند حتما به یک نصاب فرش سجاده نیاز خواهد بود تا برش‌های لازم در برابر ستون‌ها را انجام دهد.

پس از انجام برش‌های لازم، باید با استفاده از دستگاه مخصوص چرخ زیگزاگ، دوردوزی‌ها دقیق صورت بگیرند تا به مرور زمان فرش‌ها از بین نروند. کلا عملیات برش و دوردوزی و پهن کردن طاقه‌ها به سمت قبله، از جمله وظایف نصاب می‌باشد.

در پایان به منظور خرید اینترنتی سجاده فرش مسجدی، توصیه می‌کنیم که نمونه مساجد فرش شده را از لینک زیر مشاهده کنید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

Call Now Buttonتماس بگیرید