فرش سجاده ای زمرد مشهد

از معروف‌ترین طرح‌های سجاده فرش ماشینی برای مساجد و نمازخانه‌ها می‌توان به فرش سجاده ای زمرد مشهد اشاره کرد که یک طرح بدون محراب محسوب می‌شود و با دستگاه‌‌های اتوماتیک خارجی نظیر تکسیما، واندویل بلژیک و شونهر آلمان بافته می‌شوند.

به طور کلی برخی از نقشه‌های فرش ماشینی و یا دستباف به مرور زمان و با توجه به بازخورد آن‌ها در بین خریداران، به یک محبوبیت دست پیدا می‌کنند که باعث می‌شود شرکت‌های مختلف همان نقشه را ببافند؛ به عنوان مثال سجاده فرش طرح زمرد مشهد یکی از آن‌ها محسوب می‌شود.

در ابتدای کار شما را به دیدن فیلم کوتاه و چند ثانیه‌ای از کارخانه بافت سجاده دعوت می‌کنیم تا نمونه‌ی طرح زمرد را به صورت بافته شده مشاهده کنید:

پخش ویدیو

طرح و رنگ فرش سجاده ای زمرد مشهد

طرح سجاده فرش زمرد مشهد را همانطور که در فیلم بالا هم مشاهده کردید، یک طرح تشریفاتی بدون محراب است که دارای یک حاشیه‌ی کناری می‌باشد تا نمازگزاران از آن برای قرار دادن مهر استفاده نمایند. در متن این فرش مسجدی خط‌های متقاطعی را می‌بینید که همانند طرح شمسه و یا میله‌های ضریح می‌باشد و در حاشیه هم یا از طرح گل‌های افشان و یا از اشکالی هندسی مانند تصویر زیر استفاده می‌کنند..

فرش سجاده ای زمرد مشهد با رنگ‌های مختلفی قابل بافت است که سه رنگ اصلی آن شامل قرمز روناسی یا زرشکی، آبی فیروزه‌ای و سبز یشمی می‌شود. البته با رنگ‌های دیگری از جمله قهوه‌ای گردویی و سرمه‌ای یا مشکی هم به سفارش مشتری بافت انجام می‌شود.

فرش سجاده ای زمرد مشهد

بافته شده سجاده فرش زمرد مشهد

در ادامه نمونه‌ی بافته شده‌ی طرح فرش سجاده ای زمرد مشهد که به صورت رول طولی بافته می‌شود را می‌توانید ببینید؛ البته نکته‌ای را باید مدنظر داشته باشید و آن این است که با توجه به سایز استاندارد دستگاه‌های بافندگی، با دادن یک نقشه به دستگاه، حداقل 4 رول بافته می‌شود و هنگام بافت باید حتما ابعاد مسجد را در اختیار شرکت قرار دهید تا تعداد رول‌های بافتی را برای شما مشخص کنند.

فرش سجاده ای زمرد مشهد رنگ سبز

نمونه‌ی بافته شده‌ای را که در تصویر بالا مشاهده کردید، با جنس نخ اکریلیک بافته شده است؛ به طور کلی در مقایسه‌ی جنس نخ‌ها در بافت فرش ماشینی، الیاف اکریلیک با کیفیت‌ترین و بالاترین قیمت فرش سجاده ای را شامل می‌شوند. به منظور کسب اطلاعات بیش‌تر و آشنایی با انواع جنس نخ‌ها به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

ابعاد فرش سجاده ای زمرد مشهد

عرض این سجاده فرش تشریفاتی به صورت استاندارد یک متر و بیست و پنج سانتی‌متر است (125 سانتی‌متر) و طول رول آن هم با توجه به فاصله‌ی دیوارهای مسجد بافته می‌شود. این اندازه‌ها به عنوان ابعاد استاندارد فرش سجاده ای برای سایر طرح‌های بدون محراب نیز به همین ترتیب است.

سجاده فرش زمرد مشهد رنگ قرمز

شانه و تراکم سجاده فرش زمرد

طرح فرش سجاده ای زمرد مشهد نسبتا ساده است و مانند برخی از طرح‌ها از جمله فرش سجاده ای ستاره کویر یزد دارای طرح شلوغ و گل و بوته‌های فراوان نیست که فقط به صورت 700 شانه قابلیت بافت داشته باشد؛ به خاطر همین زمینه‌ی ساده، این طرح هم به صورت 500 شانه و هم به صورت 700 شانه بافته می‌شود.

البته این طرح فرش تشریفاتی به صورت 1000 شانه و 1200 شانه هم قابل بافت می‌باشد ولی از آنجاییکه فرش مسجد باید ضخامت بالایی داشته باشد بنابراین بالاتر از 700 شانه تولید نمی‌گردد. در زیر یک جدولی را تهیه کرده‌ایم که در آن انواع شانه و تراکم‌های مختلف برای تولید سجاده فرش زمرد مشهد ذکر گردیده است:

تعداد شانه (گره عرضی) تراکم (گره طولی) کیفیت فرش سجاده ای
500 شانه 800 ضعیف
500 شانه 1000 متوسط
700 شانه 1950 خوب
700 شانه 2100 خیلی خوب
700 شانه 2250 عالی
700 شانه 2550 عالی
شانه تراکم کیفیت
500 800 ضعیف
500 1000 متوسط
700 1950 خوب
700 2100 خیلی خوب
700 2250 عالی
700 2550 عالی

بافت فرش سجاده ای زمرد مشهد

این فرش بدون محراب که جزو طرح‌های پرفروش محسوب می‌شود، علاوه بر مساجد و نمازخانه‌ها برای حسینیه‌ها نیز بسیار مناسب است. اگر شما هم با دیدن فیلم و عکس‌های بالا، این طرح را پسند کرده‌اید و قصد دارید که آن را برای مکان متبرکه‌ی خود سفارش دهید نیاز هست که مراحلی را به ترتیب طی کنید.

کارخانه‌ی سبحان به عنوان تولید کننده‌ی تخصصی انواع فرش‌های مسجدی، مستقیم از درب کارخانه و با پایین‌ترین قیمت طرح سجاده فرش زمرد مشهد را تولید می‌کند. شما می‌توانید علاوه بر مراجعه‌ی حضوری به کارخانه‌ی سبحان، به صورت تلفنی یا اینترنتی هم سفارشتان را ثبت نمایید که در ادامه مراحل را لیست کرده‌ایم:

فرش سجاده زمرد مشهد رنگ آبی

1. نقشه ساده از مسجد تهیه کنید:

اولین کاری که باید انجام گیرد این است که متراژ دقیق نمازخانه را محاسبه کنیم. با مشخص شدن متراژ مکان مورد نظر، متراژ مورد نیاز فرش سجاده ای زمرد مشهد نیز مشخص می‌گردد که باید در چند رول بافته شود. برای اینکه مسجد یا نمازخانه را به متر مربع محاسبه کنیم بهتر است که نقشه‌ی بسیار ساده‌ای را روی کاغذ بکشید و در آن فقط ابعاد طول و عرض و همچنین جهت قبله را مشخص بنمایید.

در ضمن اصلا نیاز نیست که بر روی نقشه تعداد ستون‌ها را مشخص کنید چراکه فرش‌ها برای کل مساحت مسجد بافته می‌شود و در هنگام نصب سجاده فرش در مسجد توسط نصاب شرکت، برش‌ها و دوردوزی‌های لازم انجام می‌گیرد.

2. قیمت فرش سجاده ای زمرد مشهد

برای استعلام قیمت نیاز هست که سه مورد انتخاب داشته باشید تا با توجه به انتخاب‌هایتان، قیمت نهایی سجاده فرش تعیین شود.

  1. انتخاب جنس نخ: هر یک از جنس نخ‌ها قیمت‌های مختلفی دارند مثلا اگر به دنبال فرش سجاده ای ارزان هستید باید جنس نخ پلی استر را انتخاب کنید.
  2. انتخاب شانه و تراکم: هر چقدر تعداد شانه و تراکم بافت فرش ماشینی بالاتر رود، قیمت هم بالاتر می‌رود مثلا سجاده فرش 700 شانه قیمت بالاتری نسبت به 500 شانه دارد.
  3. انتخاب طرح و رنگ: البته انتخاب طرح و رنگ فرش مسجدی معمولا در قیمت نهایی تاثیری ندارد ولی در برخی موارد که یک رنگبندی خاصی را مد نظر داشته باشید ممکن است که تعویض رنگ و یا سایر موارد قدری در قیمت نهایی تاثیرگذار باشد.
قیمت فرش سجاده ای زمرد مشهد

3. بافت سجاده فرش

با مشخص شدن قیمت هر متر مربع، پیش فاکتوری برای مسجد صادر می‌شود که با تایید آن مبلغی به عنوان بیعانه دریافت و بافت فرش سجاده ای زمرد مشهد آغاز می‌گردد. در نهایت پس از پایان بافت، رول‌های فرش به همراه نصاب به محل فرستاده می‌شوند تا کارهای نصب را انجام دهند.

Call Now Buttonتماس بگیرید