فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

در بین طرح‌های فرش ماشینی، برخی از طرح‌ها به علت نوع نقشه‌ی آن‌ها و همچنین طراحی منحصربفردی که دارند، به یک محبوبیت همگانی دست پیدا می‌کنند و توسط شرکت‌های مختلف بافته می‌شوند؛ به عنوان نمونه می‌توان به نقشه‌های فرش افشان، باغ ارم و حوض نقره اشاره کرد.

در میان طرح‌های فرش مسجدی نیز این مورد صدق پیدا می‌کند و برخی از طرح‌های محرابی یا طرح‌های تشریفاتی هستند که در بسیاری از مناطق ایران مشهور شده و طرفداران زیادی دارند که یک نمونه‌ی آن‌ها فرش سجاده ای ستاره کویر یزد می‌باشد.

در ابتدا شما را به دیدن یک فیلم کوتاه و چند ثانیه‌ای از سجاده فرش طرح ستاره کویر یزد دعوت می‌کنیم که توسط شرکت فرش سبحان بافته شده است و سپس در ادامه برخی از نمونه کارهای اجرایی در مساجد مختلف را با هم دیگر خواهیم دید.

فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

پخش ویدیو

طرح و رنگ سجاده فرش ستاره کویر یزد

طرح فرش سجاده ای ستاره کویر یزد که جزو نقشه‌های محرابی شرکت سبحان محسوب می‌شود، یک طرح شلوغ است که پر از نقش و نگارهای گل و بوته می‌باشد. این فرش محرابی دارای 2 عدد سرستون در اطراف است و کل طرح با یک حاشیه‌ی بسیار ظریف محصور شده است.

طرح ستاره کویر با رنگبندی‌های متنوعی قابلیت بافت دارد که از جمله‌ی آن‌ها سبز، آبی، قرمز، قهوه‌ای و سرمه‌ای می‌باشد. مهم‌ترین و پرفروش‌ترین رنگ‌ها، رنگ سبز یشمی (سبز عربستانی) و آبی فیروزه‌ای است. در تصویر زیر هر 5 رنگ را می‌توانید مشاهده کنید:

فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

بافته شده فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

به طور معمول سجاده فرش مساجد به شکل طولی و با ابعاد مشخص و استانداردی بافته می‌شود که در هنگام نصب از یک سمت دیوار تا دیوار مقابل آن به صورت سراسری پهن می‌گردد. نمونه رول‌های بافته شده‌ی فرش مسجدی طرح ستاره کویر را در ادامه می‌بینید که توسط شرکت سبحان تولید شده است:

سجاده فرش ستاره کویر یزد
فرش سجاده ای ستاره کویر یزد رنگ سبز

اندازه‌ی سجاده:

ابعاد استاندارد برای یک محراب از طرح سجاده فرش ستاره کویر یزد بدین صورت است:

  • طول: 125 سانتی‌متر
  • عرض: بین 63 تا 64 سانتی‌متر

 

برای اینکه سایز یک محراب را به خوبی متوجه شوید تصویر زیر را مشاهده بفرمایید:

ابعاد فرش سجاده ای ستاره کویر

شانه و تراکم سجاده فرش ستاره کویر

به طور کلی اکثر فرش‌های مسجدی هم 500 شانه و هم 700 شانه قابلیت بافت دارند ولی فرش سجاده ای ستاره کویر یزد فقط به صورت 700 شانه تولید می‌شود. دلیل این است که طرح ستاره کویر یزد بسیار پر نقش و شلوغ می‌باشد که اگر 500 شانه بافته بشود از رخ خوبی برخوردار نخواهد بود و به همین دلیل با تعداد شانه‌ی بالاتر یعنی 700 شانه تولید می‌گردد.

از نظر تراکم هم باید بگوییم که شرکت سبحان، سجاده فرش‌های 700 شانه‌ای را با 6 تراکم مختلف می‌بافد که در جدول زیر به همراه درجه‌ی کیفی هر یک برای شما لیست کرده‌ایم:

جنس نخ و تعداد شانه میزان تراکم درجه‌ی کیفی فرش سجاده
1- صددرصد اکریلیک - 700 شانه 1500 ضعیف
2- صددرصد اکریلیک - 700 شانه 1800 متوسط
3- صددرصد اکریلیک - 700 شانه 1950 خوب
4- صددرصد اکریلیک - 700 شانه 2100 خیلی خوب
5- صددرصد اکریلیک - 700 شانه 2250 عالی
6- صددرصد اکریلیک - 700 شانه 2550 عالی
نخ و شانه تراکم کیفیت
1- اکریلیک و 700 شانه 1500 ضعیف
2- اکریلیک و 700 شانه 1800 متوسط
3- اکریلیک و 700 شانه 1950 خوب
4- اکریلیک و 700 شانه 2100 خیلی خوب
5- اکریلیک و 700 شانه 2250 عالی
6- اکریلیک و 700 شانه 2550 عالی

دو نکته در مورد جدول بالا: اولین مسئله که باید خدمت شما عرض کنیم این است که بهترین تراکم‌های پیشنهادی شرکت سبحان، 2 تراکم 2100 و 2250 می‌باشد؛ چراکه کمتر ار 2100، فرش بافتی برای مسجد قدری توخالی می‌شود و فرش بافتی بالاتر از 2250 هم ضخامت کمتری خواهد داشت.

دوم اینکه شرکت سبحان فرش‌های 700 شانه را فقط با یک جنس نخ می‌بافد و آن هم نخ اکریلیک است که بالاترین کیفیت ممکن را در بین جنس نخ‌های مختلف در بافت فرش ماشینی دارد. برای آشنایی کامل با انواع نخ‌های به کار رفته در فرش سجاده به مقاله‌ی زیر رجوع فرمایید:

خرید فرش سجاده ای ستاره کویر یزد

خرید از کارخانه با پایین‌ترین قیمت

طرح فرش سجاده ای ستاره کویر یزد را می‌توانید به 2 صورت اینترنتی (تلفنی) و یا حضوری در محل کارخانه‌ی فرش سبحان خریداری کنید. برای ثبت سفارش باید 3 گام زیر به ترتیب طی شود:

1. مشخص کردن طول و عرض مسجد

برای اینکه متراژ مسجد و یا نمازخانه‌ی شما به طور دقیق مشخص شود، بهتر است که یک پلن ساده از ابعاد مسجدتان را بر روی کاغذ رسم کنید که در آن 3 مورد زیر تعیین شده باشد:

  1. اندازه‌ی طول
  2. اندازه‌ی عرض
  3. جهت قبله

 

با مشخص شدن 3 مورد بالا، شرکت ما متراژ فرش سجاده‌ی مورد نیاز را محاسبه کرده و به همراه میزان پرتی، متراژ دقیق برای بافت را به شما اعلام می‌کند. توجه داشته باشید که نیازی نیست ستون‌ها را مشخص کنید چون در متراژ نهایی برای بافت تاثیری ندارد.

فرش سجاده ستاره کویر کاشان

2. بیعانه جهت بافت فرش سجاده ای ستاره کویر

پس از مشخص شدن متراژ لازم برای بافت و توافق نهایی برای قیمت هر مترمربع، یک پیش فاکتور برای شما تنظیم می‌شود که در آن اطلاعات کامل ذکر گردیده است و در صورت تایید آن، مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت به حساب شرکت واریز می‌کنید تا سفارشتان ثبت شده و بافت آن آغاز گردد. بافت رول فرش مسجدی شما با توجه متراژ و تعداد سفارش‌ها، بین 5 روز تا 15 روز بافته و تکمیل خواهد شد.

توجه: برخی از ارگان‌های دولتی برای خرید فرش سجاده به فاکتور رسمی و قانونی احتیاج دارند که از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد و هنگام تماس با مدیریت فروش، این درخواست را مطرح کنید تا فاکتور قانونی (کسر 9% مالیات بر ارزش افزوده) برای ارگان شما صادر گردد.

نصب سجاده فرش ستاره کویر

3. ارسال و نصب سجاده فرش

پس از آماده شدن فرش سجاده ای ستاره کویر یزد، از طرف شرکت با مسئولان مسجد یا نمازخانه جهت ارسال فرش‌ها هماهنگ می‌شود تا حداقل دو نفر در مکان حضور داشته باشند تا علاوه بر نظارت به نصب سجاده فرش، راهنمایی‌های لازم را نیز انجام دهند.

نکته: فرش‌ها هم به صورت دربست و هم از طریق باربری قابل ارسال هستند؛ معمولا اگر نیاز به نصاب داشته باشید، رول‌های سجاده دربست فرستاده می‌شود و اگر هم نیاز به نصاب نداشته باشید از طریق باربری و یا اتوبوسرانی برای شما ارسال می‌گردد.

پس از به پایان رسیدن نصب فرش مسجد، فاکتور نهایی توسط نصاب نوشته می‌شود که متراژ دقیق نصب فرش به همراه میزان پرتی در آن ذکر گردیده است. براساس همین فاکتور نهایی، باقیمانده‌ی حساب را به صورت چک یا نقدی می‌توانید با نصاب به عنوان نماینده‌ی شرکت سبحان تسویه نمایید.

Call Now Buttonتماس بگیرید