فرش مسجد ایرانی در مسجد اعظم الجزایر

بر اساس گزارش‌های خبری در سایت های مختلف، فرش مسجد ایرانی در مسجد اعظم کشور الجزایر وجود دارد‌. در واقع تمامی فرش های که در این مسجد کشور الجزایر وجود دارد، به دست بافندگان ایرانی تولید می شود.

خرید فرش مسجد ایرانی در مسجد اعظم کشور الجزایر به وسیله سلیم بشه

سلیم بشه که یک تاجر الجزایری است، که بیان کرده یک فرش مسجد ایرانی با ابعاد ۱۲ هزار متر را برای مسجد اعظم الجزایر که از سومین مساجد بزرگ جهان است، خریداری نموده است. به گفته این شخص، مسجد اعظم از طرح های عمرانی و فرهنگی بسیار باعظمت است و باید با اثرات هنری مزین گردد که در خور و شان آن باشد.

سلیم بشه در یک گفت و گوی اختصاصی گفته است که ۱۲ هزار متر فرش مسجد ایرانی در مسجد اعظم کشور الجزایر وجود دارد. که توسط او خریداری شده است و بعد از اتمام مراحل ساخت ساز مسجد، توسط هماهنگی با مسئولین، این فرش مسجدی به مسجد منتقل می گردد.

این تاجر اهل کشور الجزایر، از افرادی است که بسیار مورد اعتماد مردم کشور خود می باشد. و این فرش مسجدی ایرانی را خریداری نموده است. او بیان کرده است که این فرش های مسجدی با قیمتی حدود ۶ میلیون یورو از شهرهای کاشان و نائین خریداری شده است‌.

چرا فرش مسجد ایرانی در مسجد اعظم کشور الجزایر؟

این تاجر الجزایری در خصوص انتخاب سجاده فرش و فرش مسجد ایرانی بیان کرد که، فرش های ایرانی بسیار بی نظیر و زیبا هستند و هیچکس همانند بافندگان ایرانی نمی تواند فرش ها را به این زیبایی ببافد. به همین خود به شخصه به کشور ایران رفتم تا بتوانم با بافندگان فرش ایرانی و فرش مسجدی بیش تر آشنا شده و آن را خریداری نمایم.

همچنین بشه سلیم گفت: با وجود این که قیمت فرش های ایرانی بسیار بالا است اما بر اساس ارزشی که دارد و در مقایسه با هزینه فرش هایی که برای مساجد بزرگ جهان می شود. باید که گفت این فرش مسجدی ۱۲ هزار متری با قیمت مناسبی خریداری شده است‌.

او افزود که: فرش های ایرانی به عنوان آثار هنری به حساب می آیند که دارای عمر‌ و دوام بسیار زیادی هستند. و هرچه زمان بگذرد ارزش این فرش ها بیشتر‌ خواهد شد. حتی اگر ۵۰ سال و یا ۱۰۰ سال از عمر این فرش ها بگذرد، ارزش آن ها ۱۰ برابر خواهد شد.

این فرش مسجدی سرمایه بسیار‌ مناسبی برای مسجد اعظم است. و در صورتی که مسئولیم بخواهند پس از گذشت ۵۰ سال، یک فرش جدید را جایگزین‌ این فرش ایرانی کنند، با فروش فرش‌ مسجدی ایرانی می توانند، سرمایه ای برای نوسازی‌ مسجد فراهم کنند.

چرا فرش مسجدی دستباف ایرانی برای مسجد اعظم؟

تاجر سلیم بشه، در پاسخ به این سوال که چرا فرش دستباف ایرانی را برای مسجد الجزایر انتخاب کرده و خریداری کنند گفت:
مسجد اعظم الجزایر یک طرح عمرانی فرهنگی بسیار عظیم است که توسط عبدالعزیز بوتفلقیه، رئیس جمهور، کلنگ خورده است‌. همچنین قرار است مسجد اعظم به عنوان سومین مسجد بزرگ جهان شناخته شود. تمامی فرش سجاده ای ها و فرش هایی که در این مسجد استفاده می شوند نیز باید به همین میزان ارزشمند باشند. در مراسم افتتاحیه مسجد اعظم الجزایر، شخصیت های مهم بین المللی و الجزایری بسیار زیادی شرکت می کنند.

در آن جا فرش مسجدی ایرانی در مسجد اعظم  کشور الجزایر، بسیار می درخشد و به فضای مسجد نمای ویژه ای خواهد داد.

بشه افزود:

فرش های ماشینی دارای دوام و عمر بسیار کمی هستند، اما فرش دستباف ایرانی علاوه بر دوام و عمر بسیار زیاد، یکی از آثارهای هنری بسیار ارزشمند به حساب می آید که می تواند به هر فضایی روح تازه ای بخشیده و آن جا را زیبا کند‌.

 

چرا فرش مسجد ایرانی یکپارچه برای مسجد اعظم انتخاب نشده است؟

این تاجر الجزایری در خصوص این که چرا برای مسجد فرش مسجدی یکنواخت و یک پارچه را خریداری نکرده است گفت، بزرگترین فرش مسجدی ایرانی که در مسجد اعظم وجود دارد حدود ۵۶۰ متر می باشد. اما مسئولین الجزایری به خصوص وزارت امور دینی و اوقاف خواستند که فرش مسجد چند تکه باشد تا بتوان آن ها را به راحتی جمع کرده و مسجد را نظافت نمود.
سلیم بشه تاجر الجزایری بخش زیادی از اموال خود را صرف خرید آثار هنری نادر می کند و تمامی آن ها را به موزه الجزایر می‌ فروشد.

Call Now Buttonتماس بگیرید