بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی چه مارکی است؟

شهر کاشان (به عنوان تولیدکننده‌ی بهترین فرش ماشینی ایران) اولین تولید کننده فرش ماشینی در کشور بوده و به لحاظ قدمت تولید فرش نیز در کشور حرف اول را می‌زند.

 علیرغم اینکه شهرهایی مثل مشهد، دلیجان، اصفهان، یزد و تهران نیز به بافت فرش ماشینی مشغول هستند ولی وجود بیش از 1000 شرکت فرش ماشینی در کاشان اعم از شرکت‌های تولیدی کوچک و بزرگ، شهر کاشان را به پایتخت فرش ماشینی ایران مبدل ساخته است.

 بهترین نیروی کار اعم از بافنده، کمک بافنده، مکانیک، رفوگر و … در کاشان به وفور یافت می‌شود؛ به طوری‌که دیگر شهرهای تولید کننده‌ی فرش برای تامین نیروی کار و حتی ابزارآلات و قطعات ماشین‌های بافندگی به کاشان مراجعه می‌کنند.

 برندها و مارک‌های متفاوتی در کاشان و دیگر شهرستان‌ها تولید می‌گردد که در کل می‌توان گفت فرش‌های تولیدی در شهرستان کاشان به صورت تخصصی و حرفه‌ای‌تر تولید می‌گردد. به گونه‌ای که کارخانه‌هایی در کاشان وجود دارند که به طور تخصصی به بافت فرش سجاده ای مساجد مشغول هستند و یا شرکت‌هایی وجود دارند که به طور تخصصی به بافت گلیم و یا فرش‌های فانتزی مشغولند. 

بهترین فرش ماشینی ایران

10 ویژگی یک فرش خوب

پوشش مناسب برای کف خانه‌ها یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید رعایت شود. با انتخاب بهترین فرش ماشینی، آرامش و راحتی از پا به کل بدن انتقال پیدا می‌کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که خانه را مکانی برای استراحت و آرامش خود برمی‌گزینید، بهتراست در مورد نوع کف‌پوش در خانه مقداری وسواس به خرج دهید تا فضایی کاملا ایده‌آل و آرامش‌بخش برای شما در فضای خانه فراهم شود.

 فکر کردن راجع به سبک زندگی‌ و همین‌طور در مورد عادت‌های روزمره‌تان می‌تواند شما را به یک انتخاب مناسب در مورد فرش با طول عمری بالا سوق دهد. در این نوشتار به چند نکته می‌پردازیم تا انتخاب یک فرش خوب برای شما آگاهانه‌تر صورت بپذیرد:

ویژگی فرش خوب ماشینی

گام اول:

برای انتخاب ایده‌آل‌ترین و بهترین فرش ماشینی اولین قدم این است که شیوه‌ی استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن را در نظر داشته باشید؛ برای مثال، فرشی که در یک اتاق پذیرایی پر رفت و آمد و یا در یک اتاق ناهارخوری شلوغ انداخته می‌شود حتما باید قابلیت پا خور بودن را داشته باشد و برای استفاده‌های طولانی مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار انتخاب شود

 ولی برای فضایی مانند اتاق خواب که مکانی برای استراحت است و همچنان پر رفت و آمد هم نیست می‌توانید فرشی با جنسی لطیف و از طیف رنگ‌های روشن استفاده کنید. با استفاده از این نوع فرش خوب فضای اتاق همچنان لطیف‌تر نمایان می‌شود.

گام دوم:

در دومین گام بهتر است به سبک زندگی‌تان توجه خاصی داشته باشید؛ اگر کودکی دارید و یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید و یا اینکه اعضای خانواده‌تان ورزشکار هستند بهتر است از طرح‌ها و نقش‌هایی استفاده کنید که شلوغ و تیره هستند و کثیفی را آشکار نمی‌کنند.

 باید توجه داشته باشید که این سبک زندگی شما با افرادی که تنها زندگی می‌کنند بسیار متفاوت است ولی اگر از آن دسته افرادی هستید که خانواده‌ی کم جمعیت دارید و عادت به رفت و آمد و شلوغی ندارید بهتر است از فرشی که دارای نقوش کم و به رنگ روشن است، استفاده کنید.

بهترین فرش ماشینی در کاشان

گام سوم:

به خاطر داشته باشید که فرش‌های تک رنگ تیره، مانند آبی کاربنی، مشکی یا قهوه‌ای مایل به شکلاتی به سادگی لکه‌های روشن و یا دوده‌ها را نمایان می‌کنند و فرش‌هایی که دارای رنگ‌های بسیار روشن هستند، مانند سفید و یا کرم، گرد و غبار و جای پا را نشان می‌دهند.

 اگر فرشی را برای محوطه‌ی بیرونی خانه می‌خواهید، بهتر است محیط خارج خانه و میزان آلودگی را در نظر بگیرید تا فرش جلوی در کثیف نمایان نشود. محیط داخلی خانه را هم بررسی کنید تا ببینید که بیشتر چه نوع کثیفی شامل آن می‌شود و سپس رنگ فرش خوب را انتخاب کنید.

گام چهارم:

اگر فضای کوچکی در خانه دارید و می‌خواهید بزرگ‌تر نمایان شود، بهتر است از فرش‌هایی که دارای رنگ‌های روشن هستند، استفاده کنید؛ در کل این نوع از فرش‌ها فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

 اگر فضای خانه‌تان بسیار بزرگ و کم اثاثیه جلوه می‌کند، بهتر است از فرش‌هایی استفاده کنید که دارای رنگ‌های تیره هستند، این نوع فرش‌ها فضایی دنج، گرم و صمیمی فراهم می‌کنند.

گام پنجم:

آن دسته از فرش‌هایی که دارای چند رنگ مختلف هستند و یا طرح‌هایی تو در تو دارند، ذرات کوچک، غبار و خاک را کم‌تر از دیگر فرش‌ها نشان می‌دهند. اگر خانه‌ای دارید که در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارد، بهتراست یکی از همین انواع فرش‌ها را به عنوان بهترین فرش ماشینی انتخاب کنید.

فرش خوب ماشینی کاشان

گام ششم:

به شیوه‌ی استفاده و نوع کاربرد فرش‌ها بسیار توجه داشته ‌باشید. به یاد داشته ‌باشید آن دسته از فرش‌ها که در بافت‌شان الیاف اکریلیک به کار رفته است و به اصطلاح فرش‌های پشم مصنوعی نامیده می‌شوند، بسیار با دوام و در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند.

 فرش با جنس نخ اکریلیک در مقایسه با دیگر فرش‌های ماشینی قدری گران‌تر است ولی عمر و دوام بالایی دارند و گرد و خاک را به سادگی به اطراف منتقل نمی‌کنند.

 فرش‌های ماشینی اکریلیک دارای ماندگاری زیادی هستند و در برابر عوامل محیطی مقاومت نسبتا بالایی دارند و گرد و غبار به سختی از آن‌ها جدا می‌شود.

گام هفتم:

به یاد داشته باشید که فرش‌های پلی استر بدون پرز هستند و در برابر رطوبت مقاوم هستند ولی به مرور زمان و با پاخور شدن آن‌ها، کوبیده شده و موکت مانند می‌شوند.

گام هشتم:

به خاطر داشته باشید که اگر از فرش ماشینی استفاده نمی‌کنید، آن را در حالت لوله شده نگهداری کنید نه در حالتی که پهن باشد، در این صورت فرش دست نخورده و نو باقی می‌ماند.

فرش خوب ماشینی ایرانی
Call Now Buttonتماس بگیرید