لیست قیمت فرش سجاده

لیست قیمت فرش سجاده ای مساجد

انواع دستگاههای تولیدی سجاده فرش محرابی:

فرش سجاده ای محرابی ماشینی در هر کیفیتی میتوانند با دستگاه های مختلفی تولید شوند. مثلا سجاده فرش های 700 شانه در بهترین کیفیت می توانند با دستگاه HCPبافته شوند و یا سجاده فرش مسجد 500 شانه در بهترین تراکم برای 1000 توسط دستگاه های آ اس ار بافته می شوند .
این شرکت ها با تغییراتی که روی دستگاه های 500شانه انجام می دهند .می توانند سجاده فرش هایی 700شانه با قیمتی مناسب تولید کنند . هر چه کیفیت دستگاه های بافت سجاده فرش بهتر باشد
سجاده فرشی که با آن تولید می شود بهتر بوده و در این صورت قیمت فرش سجاده ای مساجد متری آن بیشتر است.

سجاده فرش محرابی مخصوص مساجد :

فرش مسجد یا سجاده فرش مسجدی محرابی mosque carpet که با نام های دیگری همچون فرش محرابی یا فرش مسجد نیز معروف است. به نوعی زیر انداز یا مفروشه برای مساجد و حسینیه ها و نمازخانه ها گفته می شود. سجاده فرش هایی که برای مساجد استفاده می شوند انواع مختلفی دارند.

مهمترین دسته بندی فرش سجاده عیارت است از :
*** سجاده فرش مسجدی محرابی
*** سجاده فرش غیرمحرابی یا تشریفاتی

سجاده فرش های محرابی , فرش های مسجدی هستند, که طرح اصلی آن ها را یک محراب تشکیل می دهد
وممکن است بقیه ی طرح سجاده ساده و یا با گل و بوته وشکل های هندسی همراه باشد سجاده فرش های تشریفاتی  بدون محرابی همانی هستند  که بر پایه ی شکل هندسی موزون و یا طرح های کناره ای فرش های کلاسیک طراحی شده اند.

تراکم فرش در فرش سجاده ای :

به گره هایی که درهر متر طولی فرش سجاده ای و یا فرش محرابی بافته می شود تراکم میگویندهر کدام از شانه های فرش سجاده ای برای خود تراکم های مشخصی دارند
به طور مثال : تراکم هایی که در بافت سجاده فرش ها و یا فرش محرابی 500شانه معمول است عبارت است از:800 و 1000و1200 پود در متر طول که البته در سجاده فرش ها ی 500 شانه تراکم 1000 درتولید سجاده مسجدی پر فروش تر  از بقیه است.
بیشترین تراکم هایی که در سجاده فرش های محرابی مخصوص مسجدی 700شانه معروف است به شرح زیر است : 2400 -2250 – 2100 – 2550 . 
در میان سجاده فرش های 700شانه تراکم2550 معمولا کیفیت بهتری داشته و پر فروش تر است. هر چه تراکم سجاده فرش های مسجدی در شانه مشخص بیشتر شود کیفیت سجاده فرش نیز بهتر است در این صورت قیمت سجاده متری از فرش مسجد نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت سجاده فرش محرابی مساجد :

موارد بسیار مهمی در لیست قیمت سجاده فرش مسجد اثرگذاراست که به صورت مختصرتوضیح می دهد.
– شانه ی فرش مسجدی reeds
– تراکم density فرش سجاده ای
– نوع الیاف و نخ انواع سجاده مسجدی fiber
– ارتفاع pile خاب فرش سجاده ای مسجد
– وزن هر متر مربع از فرش مسجد weight
– انواع دستگاه بافت سجاده فرش 
– تعداد رنگ استفاده شده در فرش سجاده ای
– هیت ست بودن الیاف فرش سجاده ای heat set
ضمنا طرح و رنگ زمینه ی سجاده فرش ها هیچ تفاوت قیمتی در انواع قیمت فرش سجاده ای مساجد به وجود نمی آورد.
باید بگوییم که درست است لیست قیمت سجاده فرش برای مشتریان مسئله ای بسیار مهم شناخته می شود اما برای خرید فرش مسجدی کیفیت یکی ازعوامل مهم در خرید می باشد. امروزه با توجه به تنوع در طرح های سجاده فرش – انتخاب برای مشتریان مشکل ساز شده است. قیمت سجاده فرش ها بر حسب متر مربع محاسبه میگردد.

مسیله شانه و تراکم در فرش محرابی مسجد:

از انجا که شانه و تراکم دو واژه ی مرتبط به هم در تعیین کیفیت فرش های مسجدی می باشند  و تقریبا به یک صورت در  قیمت سجاده فرش مسجد تاثیر گذارند به توضیح هر کدام از ان ها در کنار هم اما جداگانه پرداخته می شود  تا کاملا تفاوت این دو مورد برای خریداران فرش سجاده ای مسجد مشخص می گردند.

شانه یا تعداد گره در عرض فرش سجاده ای :

به تعداد گره های رنگی بافته شده درهرمترازعرض فرش سجاده ای یا فرش مسجد گفته می شود
شانه های رایج در بافت سجاده فرش شامل 440 , 500 و 700 و 1000 و 1200شانه می شود.
برای آن که شانه ی فرش سجاده ای را به دست اوریم تنها کافی است تعداد گره هایی که در یک متر از عرض سجاده فرش ها وجود دارد شمارش کنیم .عرض سجاده فرش ها همان قسمت هایی هستند که در عرض مسجد پهن می شوند و تعداد صفوف مسجد را مشخص می کنند. هر چه شانه سجاده فرش بالاتر رود کیفیت سجاده فرش های مسجدی بهتر شده
و در این صورت قیمت هر متر از سجاده فرش نیز بیشتر خواهد شد.

وزن هر متر از سجاده فرش در 12 متر یا هر متر :

در مورد وزن سجاده فرش ها در هر متر مربع باید بدانیم که در شرایط مشخص و معینی به تعیین وزن می پردازیم مثلا در   شانه مشخص هر چه تراکم سجاده فرش بیشتر شود وزن سجاده فرش هم بالا میرود, به این دلیل که پود ها وگره هایی که دربافت سجاده فرش انجام می شود  با فشردگی و انسجام بیشتری کنارهم بافت شده است  وسجاده فرش ها محکم تر و سنگین ترمیشوند و در نتیجه وزن فرش بالا میرود. به همین دلیل قیمت سجاده متری نیز افزایش می یابد..

چرا از فرش سجاده ای در مساجد استفاده کنیم ؟؟؟

دلایل استفاده از سجاده فرش در حسینیه ها و مساجد:
+ به دلیل متری بودن سجاده فرش تمام فضای نماز خانه پوشش داده می شود.
+ قیمت سجاده فرش مسجدی به دلیل متراژ بالا مناسب تر است از  فرش ماشینی است.
+ فرش مسجدی را می توان در هر رنگی باهر نوع طرحی بافت کرد.
+ مشخص شدن قبله برای نمازگزاران به ازای هر نفر.
+ نظم دهی به تمام صف ها به صورت یکدست.
+باعث زیبایی و ایجاد نظم در نماز خانه و مساجد وحسینیه می شود.

جنس نخ و مواد در سجاده فرش :

تمامی کارخانه ها محصولات زیادی از سجاده فرش تولید می کنند که هرکدام  ویژگی هایی دارند
که محصولات مختلف شرکت ها طبق ان تعریف میشود. جنس نخ مورد استفاده در سجاده فرش مساجد یکی از چیزهاییست است که جز عوامل تعیین کننده کیفیت سجاده می باشد  جنس نخ فرش های سجاده ای می تواند اکرلیک و یا پلی استر  باشند.

تفاوت انواع الیاف فرش سجاده ای مساجد :

سجاده فرش بافت شده با نخ اکرلیک نسبت به نخ پلی استر بسیار نرم تر است. که این خصوصیات در انتخاب یه سجاده فرش خوب مورد توجه قرار می گیرد فرش بافت شده با نخ اکرلیک خابی بسیار نرم و راحت دارد که موقع لمس کردن فرش حس میشود و در مقابل پا خورشدن مقاوت بالایی دارد ودارای رنگ های شفاف و شاد میباشد. ولازم به ذکر است که جنس نخ مورد استفاده در سجاده فرش متری سبحان صددرصد اکرلیک میباشد. بهتر است تا می توانیم از نخ های polyester و بی سی اف در بافت سجاده فرش استفاده نکنیم بهترین کیفیت از انواع الیاف فرش سجاده ای مساجد همان سجاده فرش های صد درصد Acrylic میباشند هر چه کیفیت الیاف فرش سجاده ای بهتر باشد price سجاده فرش های متری آن نیز بیشتر میباشد.قیمت سجاده فرش متری در سایت فرش مسجد پاریس باتوجه به تمام نکاتی که در بالا ذکر شد حداقل از متری 100 هزار  تا متری 230هزار تومان تفاوت دارد. هنگام خرید تمام خصوصیات و ویژگی های سجاده فرش مسجدی را در نظر داشته باشید تا سجاده فرشی با کیفیت دارای بافت خوب وبا قیمتی مناسب خریداری کنید. واکنون به دلیل تغییر نوسانات قیمتی بازار باید هنگام خرید سجاده فرش حتما از مسئولان فروش سجاده فرش قیمت روز سجاده فرش را سوال کنیم. mosque carpet price

 لیست قیمت فرش سجاده  ای امروزه یکی از دغدغه های مهم برای خریداران سجاده فرش می باشد به طوری که یکی از عوامل مهم در انتخاب سجاده فرش برای مسجد همان قیمت سجاده فرش است دیگر مواردی که خریداران فرش مسجد ممکن است در خرید سجاده به آن توجه کنند طرح و رنگ فرش سجاده ای است. اما همان گونه که گفته شد قیمت سجاده که بر اساس متر مربع حساب میشودمهم ترین عامل در خرید فرش سجاده ای مسجد محسوب می گردد .در این مقاله گروه تحلیلی سجاده فرش سبحان قصد بررسی عوامل مختلف روی قیمت سجاده فرش متری را دارد . تا بتواند درخرید انواع فرش مسجد به خریداران سجاده فرش اطلاع رسانی کامل انجام دهد.

خریداران محترم می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مدیریت فروش در تماس باشند :
03154750655
09137292938
با تشکر