فرش مسجد سلطان قابوس

مسجد سلطان قابوس از جاذبه‌های بسیار زیبای شهر مسقط  واقع در عمان و یکی از  جذاب‌ترین مساجد جهان می باشد. در مسجد سلطان قابوس عمان می‌توان ترکیبی از سبک‌های زیبای معماری اسلامی خاورمیانه و کشور عمان را دید.

فرش مسجد سلطان قابوس عمان Sultan Qaboos Grand Mosque, Muscat, Oman

مسجد سلطان قابوس مسقط بعد از شش سال کار در سال دوهزار ویک به اتمام رسید و ظرفیت بیست هزار نمازگزار را دارد و  یکی از بزرگترین مساجد کشور عمان به محسوب می شود. مساحت مسجد مسقط حدودا 416000 متر مربع می باشد و درب ورودی اصلی آن سه قوس بلند دارد که در راستای خطوط تیره رنگ سنگ مرمر کف مسجد قرار گرفته و به مناره اصلی مسجد سلطان قابوس منتهی می‌شود. تمام مسجد مسقط به شکل مستطیل شکل بنا شده که در هرگوشه آن 4 مناره دیگر با ارتفاع چهل و پنج متر قرار دارد و سیصد هزار تن ماسه سنگ های قیمتی و باارزش در ساخت بنای مسجد سلطان قابوس به کار گرفته شده است. سالن اصلی نمازخانه مسجد، سالن نماز مخصوص بانوان، کتابخانه مدرن و سالن سخنرانی پیشرفته، چهار بخش اصلی مسجد سلطان قابوس مسقط عمان (Sultan Qaboos Grand Mosque) را تشکیل می‌دهند.

مسجد سلطان قابوس مسقط عمان Sultan Qaboos Grand Mosque, Muscat, Oman از معدود مساجد کشور عمان است که غیر مسلمانان می‌توانند از شنبه تا پنج شنبه در هر هفته و از ساعت 8 صبح تا 11 صبح از این مسجد و بنای بسیار زیبا به صورت کاملا رایگان دیدن کنند. البته باید قوانین ورود به مسجد سلطان قابوس را رعایت کنند ورود کودکان زیر ده سال به سالن‌های نمازخانه، خوردن یا خوابیدن روی فرش مسجد و همچنین استفاده از تلفن همراه یا موبایل ممنوع می باشد و بازدیدکنندگان باید لباسهای محجوب بپوشند و زنان نیز مو و دست خود را بپوشانند. با رعایت کامل این موارد می‌توان تجربه‌ای آرام و دلنشینی در این مکان یا مسجد زیبا و خارق‌العاده داشته باشید.
رفتن به مسجد سلطان قابوس مسقط عمان در زمان های غیر از ساعت رسمی بازدید نیز وجود دارد زیرا خیلی از توریستها دوست دارند در زمان غروب خورشید یا هنگام شب از این مساجد با عظمت عکاسی کنند اما دیگر نمی‌توان به داخل سالن‌های نماز وارد شوند. مسجد سلطان قابوس بزرگ ترین فرش دستباف ایرانی و عظیم‌ترین لوستر کریستال دنیا را داشت، اما کشور های امارات‌ و قطر به این دلیل که از کشور عمان عقب نمانند، لوستری بزرگ‌تر از آن را ساخته و در مساجد جدید خود اویز کردند. لوستر با شکوهی که در مرکز سالن نماز مردان آویزان است.
برای اطلاع از قیمت های فرش سجاده ای با مدیریت در تماس باشید.
مسجد سلطان قابوس مسقط عمان با موزاییک‌ها و سنگ فرش های بسیار زیبا و رنگارنگ تزیین شده و معلومنیست که چه تعداد سنگ فرش در آن به کار رفته اما نتیجه کار بی‌نهایت چشم نواز و زیباست. برای مشاهده این هنرهای دستی بسیار زیبا وقت بگذارید و از آن لذت  وافر ببرید که واقعاً یک کار هنری بی بدیل است. البته اگر چرخی هم در راه روی بیرونی مسجد سلطان قابوس بزنید شاهد انواع آثار هنری موزاییک کاری ها خواهید بود. اگر به کتابخانه بزرگ مسجد مسقط عمان بروید با حجم بالایی از کتابهای بی نظیر مواجه خواهید شد، هرچند که شاید نتوان آنها را  خواند اما بیست  هزار کتاب و دفتر واقعاً نفس انسان را بند می‌آورد. مسجد سلطان قابوس عمان اتاق کوچکی هم به عنوان وضو خانه برای شست شو قبل از نماز دارد. واحد دیگری از مسجد مسقط که سالن برگزاری سخنرانی است برای برگزاری مراسم‌های مختلف  در عمان استفاده می‌شود که برای عموم مردم چه بومی و چه خارجی آزاد می باشد. برخی از سخنرانی‌های اساتید  از کشور های مسلمان و غیر مسلمان به زبانهای انگلیسی و عربی انجام می شود و معمولاً برای تقویت گفتگوی بین ادیان و کشور های اسلامی صورت می گیرد.

Call Now Buttonتماس بگیرید