فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی کاشان

تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران نشان می‎دهد که این محصول عمری بیش از ۴۰ سال دارد. در ابتدای دهه ۵۰ اولین فرش ماشینی تولیدی ایران در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین‎های مخمل بافی و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتاً کوتاه و وزن سبک، بافته و روانه بازار گردید.چندی نگذشت که به بزرگ‌ترين كارخانه توليد فرش ماشيني خاورميانه هم تبديل شد. با ورود كارگاه‌هاي كوچك به عرصه توليد فرش ماشيني اين محصول كاشان به بازارهاي جهاني هم راه يافته و توفيق روز افزون كسب كرد.
کارخانجات فرش ماشینی در اکثر شهرهای کشور وجود دارد ولی بسته به امکانات در برخی شهرهای کشور از کثرت بیشتری برخوردار است که می‌توان از کاشان بعنوان پایتخت فرش ماشینی ایران نام برد . در حال حاضر ۱۰۰۰ واحد صنعتي فرش ماشيني در كاشان وجود دارد. فرش كاشان به بيش از ۳۰ تا ۴۰ كشور دنيا نظیرانگلستان ، سوئيس، نروژ، اسپانيا، بوسني، تركيه، ژاپن، استراليا، عربستان، امارات، عمان، بحرين، كويت، عراق، پاكستان، افغانستان، قرقيزستان،قزاقستان، تركمنستان، گرجستان،آذربايجان، و كانادا و … صادر مي‌شود و در حالي‌كه از جديدترين تكنولوژي روز دنيا بهره مي‌برد توانسته است به كشورهايي مانند چين هم صادرات داشته باشد به‌گونه‌اي كه بيشترين سهم بازار فرش چين در دست فرش كاشان است.


در همین راستا شرکت فرش پاریس با ارائه انواع محصولات نظیر : انواع فرش ، گلیم ، گلیم جاجیم، شگی، هیت ست، فرش سجاده ای، تابلو فرش، شنل،فریز و … در طرح ها و سایزهای متفاوت نیاز مشتریان عزیز را برطرف مینماید.

جهت ارتباط با مدیر فروش به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.