فرش سجاده ای کاشان

فرش سجاده ای مشهد بهتره و یا سجاده فرش کاشان ؟

مقاله پیش رو در مورد فرش ماشینی سجاده ای تولید کاشان و سجاده فرش مسجد تولید مشهد بحث میکنند و مزیت های هریک از فرش سجاده ها را بیان می کند !
اصولا فرش سجاده ای که مختص نماز خانه ها و مساجد تولید می گردد به دو طرح فرش سجاده ای محرابی ( سجاده فرش محرابی ) و طرح فرش سجاده ای تشریفاتی ( سجاده فرش تشریفاتی ) تولید می گردد.

هر یک از فرش سجاده ای با شانه و تراکم های مختلفی با جنس نخ متفاوتی تولید میگردد.در زیر مطلبی قرار گرفته که تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران را نشان میدهد که منبع ان وبسایت معروف ویکیپدیا می باشد که با خواندن این مطلب اصالت و سابقه فرش سجاده ای کاشان به فرش سجاده ای مشهد نمایان خواهد شد :
تاریخچه فرش ماشینی در کشور ایران نشان می‎دهد که این محصول در ایران عمری تقریباً ۴۰ ساله دارد. در ابتدای دهه پنجاه اولین فرش ماشینی تولید داخل در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین‎های مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتاً کوتاه و وزن سبک، بافته و روانه بازار گردید. همزمان با آن عده‎ای از تجار، فرش‎هایی با همین مشخصات و تا حدی مرغوب‎تر از کشور بلژیک وارد بازار ایران نمودند و سلیقه ایرانی را با پدیده فرش ماشینی آشنا کردند. با مشاهده استقبال نسبتاً مطلوبی که مردم از فرش ماشینی به عمل آوردند صاحبان گروه صنعتی بهشهر (خاندان لاجوردی) که از کارخانه‎داران و سرمایه‎گذاران خوشنام کشور بودند، اقدام به تاسیس شرکت بزرگی به نام شرکت صنایع کاشان (فرش راوند) نمودند که فعالیت آن در زمینه تولیدات مواد مرتبط با فرش و همچنین خود فرش ماشینی بود و اولین محصول آن در سال ۱۳۵۳ به بازار عرضه شد. این محصول با نمونه‎های قبلی کاملاً متفاوت و شباهت‎های زیادی به فرش دستباف داشت که به خصوص نوع پشمی آن فوق‎العاده مورد اقبال عمومی قرار گرفت.
پس با خواندن این مطلب در می یابیم که صنعت فرش ماشینی و فرش سجاده ای کاشان بیشتر از 40 سال است که در کاشان تولید میشود و کاشان طلایه دار فرش ماشینی ایران است – از این رو شهر کاشان را پایتخت فرش ماشینی ایران نامگذاری کرده اند. کاشان با داشتند بیش از 950 شرکت و کارخانه فرش ماشینی در تولید فرش ماشینی به قطب تولید فرش ماشینی در ایران تبدیل شده که انواع فرش ماشینی از جمله فرش سجاده ای کاشان و یا سجاده فرش کاشان از جمله تولیدات ان می باشد !
فرش سجاده ای مشهد “سجاده فرش مشهد” هم برندی است که به تولید فرش ماشینی پرداخته که فرش سجاده ای مشهد و یا سجاده فرش مشهد هم به تبع یکی از تولیدات ان می باشد.

بهترین کیفیت فرش سجاده ای مسجدی:

بهترین برند و بهترین کیفیت می تواند فرش ماشینی 700 تراکم 2550 و یا تراکم 2250 باشد. چرا که دستبافت گونه ریز بافت و با نخ 100در صد اکریلیک بافت می شود و بالای 80درصد فروش شرکت فرش سجاده ای پاریس این مورد می باشد.

ضمنا برای مشاهده محصولات فرش سجاده ای ( سجاده فرش ) میتوانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :(روی لینک زیر کلیک کنید )

مشاهده ویدئو های فرش سجاده ای نیز به ادرس زیر مراجعه نمایید :

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در امر خرید فرش سجاده ای – سجاده فرش با مدیریت فروش تماس حاصل نمایید